Polecane posty

kr9292    950

Słyszałem że w tym tygodniu bielmlek ma ogłosić upadłość. Jakby ktoś sie interesował tematem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

To Ci do których Olek i Michał z "rolników z Podlasia" oddawali mleko a oni im nie płacili i musili rzepak do siewu na kredyt brać?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Krąży pogłoska o tym,że kilkunastu rolników z Mlekpolu    Suwałki przeszło obok do mleczarni Lactopolu Suwałki. Cóż za desperacja ich ogarnęła ,a może inne powody że przeszli obok.  Pochwalcie się cenami z Lactopolu Suwałki lub Łosic.  Jesienią ponoć było 20 gr. różnicy  [Rozmawiałem z dostawcą].    Tylko jakoś z tej mleczarni nikt nie  ,,chwali się'' o wymogach czy cenach.   Zakaz ? Obawa ? .  Są mleczarnie co mniej płacą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/rolnicy-protestowali-pod-siedziba-spoldzielni-bielmlek,91147.html


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Krąży pogłoska o tym,że kilkunastu rolników z Mlekpolu    Suwałki przeszło obok do mleczarni Lactopolu Suwałki. Cóż za desperacja ich ogarnęła ,a może inne powody że przeszli obok.  Pochwalcie się cenami z Lactopolu Suwałki lub Łosic.  Jesienią ponoć było 20 gr. różnicy  [Rozmawiałem z dostawcą].    Tylko jakoś z tej mleczarni nikt nie  ,,chwali się'' o wymogach czy cenach.   Zakaz ? Obawa ? .  Są mleczarnie co mniej płacą.  

Łosice aż na Suwałkach biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
Dnia 14.01.2020 o 14:31, Marcin133 napisał:

Polmlek 1.45brutto przedział 20-30tys

Tez mi tyle wyszło tylko ilość sporo mniejsza 😂 Polmlek 👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
11 godzin temu, kizak napisał:

 Krąży pogłoska o tym,że kilkunastu rolników z Mlekpolu    Suwałki przeszło obok do mleczarni Lactopolu Suwałki. Cóż za desperacja ich ogarnęła ,a może inne powody że przeszli obok.  Pochwalcie się cenami z Lactopolu Suwałki lub Łosic.  Jesienią ponoć było 20 gr. różnicy  [Rozmawiałem z dostawcą].    Tylko jakoś z tej mleczarni nikt nie  ,,chwali się'' o wymogach czy cenach.   Zakaz ? Obawa ? .  Są mleczarnie co mniej płacą.  

Z pewnością nie o wymogi chodzi, bo przecież one ustawowo wszędzie są "takie same". Myślę że chłopy doszli do wniosku, że za duża cena za mleko i trzeba się przenieść gdzieś gdzie płacą słabiej. Widzicie- tylko tu narzekacie, że Mlekpol słabiej płaci. Inni nie wiedzą co z pieniędzmi robić i się jakoś ratują

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a może po prostu ktoś tej grupie zapropnował lepszą  cene ? jutro bede w sklepie reklamował ser żółty królewski z sierpca , nie wiem co sie stało ale tego nie da sie jeść podejżewam  że mogł w sklepie za długo leżeć . albo coś w mleczarni bo jest mocno słony .

Edytowano przez jarecki
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
radekz200 napisał:

Dnia 14.01.2020 o 14:31, Marcin133 napisał:

Polmlek 1.45brutto przedział 20-30tys

Tez mi tyle wyszło tylko ilość sporo mniejsza 😂 Polmlek 👍👍

Mi za grudzien w polmleku 1,40zl brutto powyżej 15tys białko 3,5 tłuszcz 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Była. Cena narazie ma zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mlekpol pow 11 tys bi. 3.4 tł. 4.5 około 1.54 zł na konto 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
kokoman0 napisał:

Lactopol ma zakład w Suwałkach

I to bardzo duży. Przerabia 600 tys litrów mleka dziennie ma mozliwosci około miliona. Ma mniejsze wymagania i oddaje tam wielu delikatnie mówiąc mniej dbajacych o higiene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295
6 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

I to bardzo duży. Przerabia 600 tys litrów mleka dziennie ma mozliwosci około miliona. Ma mniejsze wymagania i oddaje tam wielu delikatnie mówiąc mniej dbajacych o higiene.

Ale jak płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
1 godzinę temu, Mistrz18 napisał:

Ale jak płaci?

 i nikt nie powie ?Lactopol suwalki powstał na początku lat dziewięćdziesiątych,jest to część mleczarni Sudowii  [proszkownia]. A że sudowia to zakład nowo wybudowany od podstaw,a że zaczął produkcje jak komunę szlak trafił i nie było komu już kolosalnych długów umorzyć,tak sprzedał nówkę proszkownię dla spółki kiedyś znanej   ART BI,[Bagsik,Gąsiorowski]dalszymi losami już jakoś nie obserwowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 15.01.2020 o 19:24, jarecki napisał:

a może po prostu ktoś tej grupie zapropnował lepszą  cene ? jutro bede w sklepie reklamował ser żółty królewski z sierpca , nie wiem co sie stało ale tego nie da sie jeść podejżewam  że mogł w sklepie za długo leżeć . albo coś w mleczarni bo jest mocno słony .

Wiadomo, sól jest najlepsza na somatyczne mleko:p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol za grudzień,  przedział 15-30tys. l, b. 3,4 tł. 4,2 cena 1,63zł/l brutto ryczałt z tego 7gr na udział

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Słyszał ktoś coś w Grajewie  w mleczarni się mielą.  O co im chodzi ma ktoś jakieś info ? Kierowca coś wczoraj wspominał ale żadnych szczegółów 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Koleżanka ze studiów pracuje tam. Mowiła ze prezes jest stary i chce powsadzac swoich przed odejsciem a nie wszystkim to po tylu latach sie podoba. Niektorzy chcieli by zmiany wahty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Też coś wczoraj słyszałem że podobno już jakieś głosowania robią nad odwołaniem prezesa i 15 osób z rady nadzorczej było za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj