Polecane posty

kr9292    950

U mnie w okolicy już chyba szalenica sie kończy. Poszło 7 ha ziemi po 50, 3-4 klasa, a sprzedający chciał 80. Przynajmniej 3/4 nie ma następców, albo nie rokują na przyszłość. Zaboli to mleczarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopóki mleczarnie będą prywatnymi folwarkami kilku osób to ludzie będą rezygnować bo ile można doić za ochłapy. Teraz cena powinna być minimum 1,6 -1.7 netto. Wtedy można by było zatrudnić dwóch pracowników żeby mieli co jakiś czas wolne i dać dobra pensję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    599

Mam nadzieję, że mleczarnie zaboli, zawiozłem wałek z prasy do naprawy 2 lata temu i teraz. 2 lata temu spec zechciał 100zł, dziś 280zł. A cena mleka? Co to w ogóle ma być? Miałem ciągnąć interes do 50tki, ale chyba skończę grubo wcześniej. Do tego parametry. Co roku tak samo krowy żywione. W tamtym roku białko nie spadało poniżej 3,2 a teraz 2,9. Szkoda że spod oceny wyszedłem. Jeszcze 2 lata MR i będzie wolność wyboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Jeden mieszka z ojcami drugi niedaleko 5km od nich. Robią w firmie co obsługuje światła przy drogach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zarzad OSM w Piatnicy informuje,ze za m-c lipiec bedzie wyplacona premia w wysokosci 30 gr do litra mleka.Od lipca podwyzka 1gr do jednostki bialka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

 

11 minut temu, suchy330 napisał:

Zarzad OSM w Piatnicy informuje,ze za m-c lipiec bedzie wyplacona premia w wysokosci 30 gr do litra mleka.Od lipca podwyzka 1gr do jednostki bialka.

To może jeszcze napiszesz, ze wam tiry z masłem nie giną i mleczarnia nie opłaca faktur za naprawę prywatnych maszyn 9_9 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
3 minuty temu, tay29 napisał:

nawet paszy nie kupują dla wybranych gospodarzy? 🤣

No w to, to już nikt napewno nie uwierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, suchy330 napisał:

Zarzad OSM w Piatnicy informuje,ze za m-c lipiec bedzie wyplacona premia w wysokosci 30 gr do litra mleka.Od lipca podwyzka 1gr do jednostki bialka.

Ja pierd.le. To jest prawdziwa spółdzielnia. Za wrzesień premia kukurydzianą następne 30 groszy. W pozostałych spółdzielniach liczą się tylko stoleczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

vat napisał:

3 minuty temu, tay29 napisał:

nawet paszy nie kupują dla wybranych gospodarzy? 🤣

No w to, to już nikt napewno nie uwierzy

chcesz to wierz nie to nie ale faktury szły na spoldzielnie termin 7 dni i zawsze na czas płacone bylo🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Alfa nawet słowem nie piśnie. Pewnie giełda go wciągnęła 🤔

Edytowano przez kr9292
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

i tak się założę że większość poprze wyrzucenie niewygodnych radnych😓

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel111000    35

Ludzie nie wiedzą po co jest te zebranie. Pojadą powiedzą im że radni są nie dobrzy działają na szkodę spółdzielni i taki będzie finał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

właśnie o to chodzi że gdyby nie artykuł wrzucony tutaj to też bym nie znał żadnych konkretów...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

na spotkaniu wystarczy zadać im pytania z artykułu reszta na sali pewnie wyciągnie wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
4 godziny temu, tay29 napisał:

 

chcesz to wierz nie to nie ale faktury szły na spoldzielnie termin 7 dni i zawsze na czas płacone bylo🤣

Z tego co chodzą słuchy to wcale bym się nie zdziwił gdyby tak sie działo, a moja reakcja na Twój post miała być żartem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

mleka nie zabraknie , wystarczy spojrzeć na zach . europy co roku spora grupa rolników rezygnuje a mleka nie ubywa . tak samo w polsce za 10 -15 lat zostanie połowa dostawców a mleka przybedzie , dopłaty do litrów to sprytne posunecie mleczarni ale nie tylko bo całego przemysłu  rolnego , chcesz zarabiać to produkuj wiecej czy to odstawa mleka czy swiń  itd..   nieraz te 20-30 gr dopłaty do ilosci to cały zarobek , wiecej produkujesz totaniej kupujesz  czy nawozy czy sruty bo bierzesz cały skład itd.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ciekawe kto będzie robił przy krowach. Pracownik w Ukrainy do Niemiec pojedzie. A polaczek woli na socjalu zostać. 

Co było przy zbiorach szparagów w Niemczech. Robili co mogli żeby ludzi do zbiorów nie zabrakło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
8 minut temu, leszek1000 napisał:

Ciekawe kto będzie robił przy krowach. Pracownik w Ukrainy do Niemiec pojedzie. A polaczek woli na socjalu zostać. 

sam się weźmiesz do roboty,polaczku

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

O przepraszam, ja nie jestem polakiem cebulakiem. Pracuję ciężko i żadnego socjalu nigdy nie pobierałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj