Polecane posty

tay29    184
ramzes10 napisał:

Chłopak chyba popłynął z tym ograniczeniem mleka w mlekpolu. Rozmawiałem ze znajomym który pracuje w mlekpolu i mówi że się z zamówieniami nie wyrabiają takie zapotrzebowanie jest. Magazyny puste,, nie mają kiedy mleka zagęszczonego do Grecji zrobić i wysłać. Jedyny powód do zmartwień to mało ludzi do roboty bo dużo osób poszło na wolne ze względu na opiekę nad dziećmi. Także ja tu perspektyw do obniżek i ograniczania produkcji nie widzę, chyba że w innych oddziałach już mają pełne magazyny w co szczerze wątpię.

Odnośnie tych paczek to dobrze że przysyłają. I tak dużo nabiału się kupuje a tak chociaż przywiozą na miejsce. Wrzuci ktoś link do tego esklepu mlekoplu 

http://www.esklep.mlekpol.com.pl mi juz pierwsza paczka przyszła😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

mi też... krótkie terminy ważności... aleee jak się korona na dobre rozniesie to u na paczce przyjedzie także...nie łudzcie się że będzie Dobrze bo będzie jak na zachodzie tysiące chorych i setki zgonów....dane są bardzo niedoszacowanie na dzień dzisiejszy bo że sprawdzonego info wiem że w podlaskim robią test co dziesiątemu z podejrzeniami bo ich nie mają wiele.Bedzie rzeźnia także obyśmy wszyscy się spotkali na tym forum za kilka msc i mieli pełne rodziny...tego wszystkim życzę a reszta jakoś będzie 👌

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Nie to żebym się czepiał, szanuje Cie i Twoje wypowiedzi, ale post powyżej jest przesadzony. W moim gminnym miasteczku był juz przypadek wirusa. chory pan i jego dwóch synów. Żona, trzeci syn i tesciowa/mama zdrowe nie zachorowaly. Tych dwóch synów juz z zakaznego wypuścili a ojciec jeszcze siedzi. Miał 40 stopni gorączki. Tyle to ja bez tej korony miałem. W zeszłym roku wirusem grypy dziennie zararzalo się 17 000 tys ludzi i nikt z tego hallo nie robił a też napewno były przypadki śmiertelne od powikłań. U mnie w domu na 7 osób, 5 chorowalo i to dwa razy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A u mnie nikt nie chorował ostatnio na grypę. A po drugie We Włoszech ludzie w domach umierają bo nie ma miejsca w szpitalach. Te statystyki grypy to sobie wsadź, bo większość z tego to ostre przeziębienie,np zapalenie gardła.  

Ma ktoś link do ceny gusowkiej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15

https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5465/4/94/1/ceny_produktow_rolnych_w_lutym_2020_r.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, leszek1000 napisał:

A u mnie nikt nie chorował ostatnio na grypę. A po drugie We Włoszech ludzie w domach umierają bo nie ma miejsca w szpitalach. Te statystyki grypy to sobie wsadź, bo większość z tego to ostre przeziębienie,np zapalenie gardła.  

Ma ktoś link do ceny gusowkiej ? 

Nie ma co ignorować wirusa bo jest niebezpieczny ale jak będziemy siedzieć w domach i wychodzić na miasto tylko po zakupy raz na jakiś czas to będzie dobrze. Rzeźnia będzie jak idioci co przyjeżdżają zarażeni będą chodzić po sąsiadach i sklepach. Jak ktoś wyżej napisał na grypę dużo więcej ludzi choruje i też umiera. Fakt ten wirus jak agresywniejszy ale tez nie ma co przesadzać bo umieralność nie jest na poziomie 50 % tylko 2-3 %. Większość z tych osób co zmarło to z powodu innych chorób a wirus tylko to wspomógł. Znajomego siostra siedzi we włoszech w lombardi to mówi że tam też nie badają wszystkich na koronawirusa. Średnia wieku zmarłych osób to 80 lat bo dużo starszych ludzi umiera już po prostu ze starości nawet nie mając tego wirusa. Każdy kto tam umrze jest traktowany jako zarażony mimo iż większość ze zmarłych osób nawet nie była przebadana. Myślę że tak jak w większości krajów. Nawet patrząc na statystyki to w niemczech na 40 tyś zakażonych zmarło lekko ponad 300 a w Hiszpani na 50 tyś zmarło już kilka tyś. I teraz albo Niemcy mają taką dobrą służbę zdrowia lub mają taki twardy naród albo Hiszpania, Francja Włochy wrzucają wszystkich którzy umrą do zgonów spowodowanych przez koronawirusa. Dlatego nie ma co panikować i końca świata przewidywać tylko stosować się do wytycznych. Jedno jest pewne jak znajdą szczepionkę na koronawirusa to firmy farmaceutyczne zarobią dużo kasy bo już się słyszy że ma być obowiązkowa przez to że niby jest taki agresywny. Po tych szczepionkach to dopiero przybędzie chorych na różne powikłania. Nie dość że zapłacimy za szczepionkę to jeszcze co któraś osoba będzie się leczyć na powikłania po nich. Tym sie należy martwić że będą nas faszerować chemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

To niemcy oszukuja statystyki. Jak zawsze zreszta. Zeby paniki nie siac.

Na swiecie zachorowalo juz 500tys ludzi. 

Zmarlo 25 tys. To daje srednio 5 % umieralnosci.

Odsetek zgonow rosnie w zaleznosci od liczby zarażonych. Bo potrzeba podlaczenia respiratorow i lekow na obnizenie goraczki itp. Jak masz z  5 tys chorych to im to zapewnisz. Ale tak jak wlochy 80 tys to odsetek zgonow rosnie bo brak sprzetu i ludzi.

Jak dojdzie tam do miljona zachorown to zgonow dziennie brdzie w dziesiatkach tysiecy.

I nie pitocie ze grypa to grypa tamto.

To nie zwykla grypa. Wlochy i Hiszpanie juz sie o tym przekonali. Nie popelniajmy ich bledow.

Edytowano przez Bugii
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

Moderatorzy!!! Czy pomylilem tematy? Temat o cenach mleka a nie wirusach jest o tym oddzielny temat! danielhaker !

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Krótko napisze i koniec tematu. Procent zgonów liczy się po zakończeniu pandemii a nie w trakcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pojeby Polaki zostają w Niemczech za dopłatą 60euro co robi z ludźmi trochę więcej kasy .....h*j ze zdrowiem rodzina kasą naj ważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Osm Koło od 01.04 obniżka dopłata eksportowa  -5gr i zabrali doplatę za uż mleczną i dla płatników vat , obie po 2 gr. Więc Max obniżka to 9 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, slawek74 napisał:

Moderatorzy!!! Czy pomylilem tematy? Temat o cenach mleka a nie wirusach jest o tym oddzielny temat! danielhaker !

@Bartek933 zaspaleś fachowcu? Nie widzisz co tu się dzieje? Czy może trzeba napisać słowo na "ch" "p" lub "k" i zjawi się bohater?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

Nie. Wystarczy że przesuniesz stronę w dół. Nic trudnego. Komentarze mi się wyświetlają bez prenumeraty

Edytowano przez komizmo
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Koronawirus zmienia światową​ gospodarkę. Polskie placówki dyplomatyczne informują o zainteresowaniu innych krajów dostawami produktów rolno-spożywczych, np: Singapur pilnie poszukuje dodatkowych źródeł dostaw produktów rolno-spożywczych, w tym przede wszystkim: Produktów świeżych (dla wypełnienia luki w produktach importowanych z Australii): nabiał (mleko, jogurty, sery, masło, śmietana) warzywa (np. brokuły, papryka, sałaty) Produktów mrożonych warzywa mrożone gotowe dania mrożone (np. pizza) owoce morza Produktów suchych makarony warzywa w konserwach sosy do spaghetti/ dań gotowych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, komizmo napisał:

To poczytaj w komentarzach jak nam współczują...

Nie czytam hejtu, bo w każdym środowisku pełno takich. Piszę z ludżmi na lini ognia i mam w rodzinie takich, co zwolniono z pracy w restauracji i mają małe dzieci na wykarmieniu, kredyty i boją się jutra. Oni szanują moją pracę, a ja szanuję ich. Tym się kieruję w życiu, a nie jadem anonimowych porąbańców. Wybacz z miasta pochodzę i doję krowy, więc znam różne punkty widzenia😏

2 godziny temu, komizmo napisał:

Mlekovita 1.52. żeby nie było

U mnie tak samo i trzymam kciuki oby najdłużej, bo tu cały region klęknie, jak coś żle pójdzie.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Gniezno  przy  7,5tys     1,33zl  za marca  obniżek nie będzie   oby tak zostalo

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

jak widzę co na fejsbóku ludzie piszą,spotted o jakie głupoty pytają,deseczki,kurteczki gdzie kupię, łażą rodzinami po sklepach,dziś grille organizują to wg mnie nawet i włoski scenariusz realny i zobaczymy jaka to zwykła grypa.Trzeba być amebą żeby nie wyciągnąć wniosków po doniesieniach ze świata ale widocznie tak już musi być.Najgorsze jest jednak to że umrą często nie te tumany tylko osoby z ich otoczenia.Takze....Zapraszam do dyskusji za miesiąc i ciekawe czy ktoś się będzie jeszcze śmiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ludzie się boją i dobrze, bo strach jest najlepszym naszym obrońcą w obecnym czasie. Życzę wszystkim pokory i jednocześnie sił, aby nie zwariować. Damy radę. Bo kto jak nie my.💪💪💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj