Polecane posty

grzesiu    532

Zasadniczą różnicą jest to skąd był ten kredyt kto poręczał i w jakim celu był udzielony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

A dlaczego twój komp.korzysta z internetu społdzielni?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Witam, podzieli się ktoś cennikiem Polmleku i Renypicot? Może być na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietuś    4
13 godzin temu, nie napisał:

ja krów już nie hoduję, ale czytając was widzę, że płacą najlepiej i dlatego wszystkie produkty mleczne kupuję z piątnicy (mimo że są trochę droższe), trzeba popierać najlepszych

Jest jakosc jest cena nie oszukujmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W każdej mleczarni masz jakoś. Szczególnie w mlekpolu czy mlekovicie tutaj nie ma do czego się przyczepić. 

Akurat te serki wiejskie z Piątnicy za boga nie zjem. Wole sobie zrobić biały ser posypać solą i pieprzem i popić kawą 😅

  • Mają dobrą reklamę i poukładany zbyt i wszystko pokazuje cena. No chyba że hodowcy z Piątnicy to kosmici i mają tajną recepturę żywienia krów , produkują tak wyśmienite mleko że biję jakością od zwykłego hodowcy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
2 godziny temu, komizmo napisał:

Coś ktoś o cenie za marzec w mlekovicie?

Dziś sms luty i marzec bez zmian 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Polskie organizacje branżowe – reprezentujące zarówno przemysł przetwórczy m.in. ZPPM, KZSM i KSM oraz producentów mleka PFHBiPM wystosowały w tej sprawie wspólne pismo do Ministerstwa Zdrowia wskazując m.in. na rolę mleka i jego przetworów w żywieniu oraz apelując do Ministra Zdrowia (nadzorującego zarówno GIS, jak i IŻŻ) o umieszczenie na „talerzu pełnym zdrowia” mleka i jego przetworów oraz zastąpienie zaleceń dotyczących ograniczania spożycia mleka i serów dojrzewających, zaleceniem „pij mleko spożywcze i mleka fermentowane”.

W pisemnej odpowiedzi, Ministerstwo Zdrowia stwierdziło: Opublikowanie na portalu Twitter projektu „Talerza pełnego zdrowia” wywołało żywą dyskusję na temat poszczególnych propozycji zawartych w nim produktów. Wobec powyższego w dniu 28 stycznia 2020 r. w Głównym Inspektoracie Sanitarnym została zorganizowana debata ekspercka. Celem spotkania było podjęcie dyskusji i wypracowanie wspólnego stanowiska na temat uwzględnienia poszczególnych produktów w zaproponowanym projekcie „Talerz pełen zdrowia”. Stanowiska ekspertów zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad projektem „Talerza pełnego zdrowia”.

rozumiesz o czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietuś    4
12 godzin temu, Primula94 napisał:

A moze ktos napisac jakie sa  ostatnie zmiany w Piatnicy na temat bakteri?

Było do 20 000 klasa premium teraz do 30 000 taka zmiana⁰

11 godzin temu, leszek1000 napisał:

W każdej mleczarni masz jakoś. Szczególnie w mlekpolu czy mlekovicie tutaj nie ma do czego się przyczepić. 

Akurat te serki wiejskie z Piątnicy za boga nie zjem. Wole sobie zrobić biały ser posypać solą i pieprzem i popić kawą 😅

  • Mają dobrą reklamę i poukładany zbyt i wszystko pokazuje cena. No chyba że hodowcy z Piątnicy to kosmici i mają tajną recepturę żywienia krów , produkują tak wyśmienite mleko że biję jakością od zwykłego hodowcy 🤣

Niema sie do czego przyczepic!!!! Chlopie co ty za brednie opowiadasz jak rolnicy nie bedo wirowac mleka to bedzie jakość. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 godzin temu, nie napisał:

Polskie organizacje branżowe – reprezentujące zarówno przemysł przetwórczy m.in. ZPPM, KZSM i KSM oraz producentów mleka PFHBiPM wystosowały w tej sprawie wspólne pismo do Ministerstwa Zdrowia wskazując m.in. na rolę mleka i jego przetworów w żywieniu oraz apelując do Ministra Zdrowia (nadzorującego zarówno GIS, jak i IŻŻ) o umieszczenie na „talerzu pełnym zdrowia” mleka i jego przetworów oraz zastąpienie zaleceń dotyczących ograniczania spożycia mleka i serów dojrzewających, zaleceniem „pij mleko spożywcze i mleka fermentowane”.

W pisemnej odpowiedzi, Ministerstwo Zdrowia stwierdziło: Opublikowanie na portalu Twitter projektu „Talerza pełnego zdrowia” wywołało żywą dyskusję na temat poszczególnych propozycji zawartych w nim produktów. Wobec powyższego w dniu 28 stycznia 2020 r. w Głównym Inspektoracie Sanitarnym została zorganizowana debata ekspercka. Celem spotkania było podjęcie dyskusji i wypracowanie wspólnego stanowiska na temat uwzględnienia poszczególnych produktów w zaproponowanym projekcie „Talerz pełen zdrowia”. Stanowiska ekspertów zostaną uwzględnione w dalszych pracach nad projektem „Talerza pełnego zdrowia”.

rozumiesz o czytasz?

Ja doskonale rozumiem tylko nie wiem czy Ty rozumiesz. Faktem jest to, że tak krzywdzący zapis w projekcie się pojawił!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
11 godzin temu, Pietuś napisał:

Było do 20 000 klasa premium teraz do 30 000 taka zmiana⁰

Niema sie do czego przyczepic!!!! Chlopie co ty za brednie opowiadasz jak rolnicy nie bedo wirowac mleka to bedzie jakość. 

Z tego co wiem tou  mnie we wsi też jest 2 gospodarzy którzy olewają jakość i wirują mleko..A my musimy leczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
Dnia 28.02.2020 o 22:24, Adamqq3 napisał:

Ja A na DZIADÓW robił nie będę. Moje krowy u nich niedługo woda będą doic A mianowicie u nich to 3.73 I bi 3.23 A mleko pobrane od tych samych krów ale badane w innej mleczarni to tl 4.68 i bi 3.42 więc co mi na tym 1 gr podwyżki do tl jak i tak z 7 gr jestem do tylu A w moim przypadku to 60 tyś l x 7 gr= 4200 zl. A kierunków parę już mam na oku. Może w innych oddziałach jest lepiej Ale Kalisz to .... niebede sie wypowiadal bo szkoda mi sliny ...

Jeśli masz możliwość zmiany na lepsze to nie ma co się zastanawiać, pytanie tylko czy te "wyższe" parametry są realne czy tylko na "zachętę". Miesiąc temu rozmawiałem z hodowcą, który w kwietniu 2019r Kalisz zamienił na Strzelecką Grupę. Powodem zmiany były właśnie okrojone parametry i kilka innych rzeczy, które go raziły. W Strzeleckiej Grupie parametry od razu lepsze, czyli tak jak powinno być, ale... dosyć szybko żałował zmiany. W Kaliszu pomimo "słabych" parametrów i tak miał wyższą cenę. Niewielka różnica w cenie, ale jest i cały czas się utrzymuje. Hodowca nie planuje powrotu, przynajmniej na razie. Żeby było teraz jasne, podałem tylko konkretny przykład z życia, nie jestem żadnym zapalonym fanem i obrońcą Kalisza, ani innego zakładu. W mojej sytuacji nikt mi teraz więcej nie zapłaci od nich, a kwestia parametrów jest bolączką nie tylko Mlekovity...

 

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

O tej grupie strzeleckiej słyszałem że dużo płacili. Mleko miało iść do Niemiec ale problem był z jakością co było dalej to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Mam  pytanie  przy ilosci mleka 6tys  litrów   jaką  mial bym cen w polmlek? w obenej mleczarni mam 1,32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więcej jak te 1,32 byś napewno nie miał w ,,cudownym" Polmleku 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
54 minuty temu, strsw33 napisał:

Mam  pytanie  przy ilosci mleka 6tys  litrów   jaką  mial bym cen w polmlek? w obenej mleczarni mam 1,32

Przy takiej ilosci niektorzy sasiedzi maja 1.10-1.20..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
strsw33 napisał:

Mam  pytanie  przy ilosci mleka 6tys  litrów   jaką  mial bym cen w polmlek? w obenej mleczarni mam 1,32

6tys to nie ilość dzisiaj poważnie myslac trzeba mieć minimum dwa razy tyle i dalej się rozwijać niestety taka smutna rzeczywistość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

że niby 12 tys???? chiba przeholowałeś Sławku 🤔  kilka tygodni temu wielka dyskusja jak to się oplaca 4-5-6tys miec wydajność...Pfffffff nie znasz się i tyle. 

Mlekpol za luty bez zmian, ale chyba już było, nie obserwuję tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😱 aaaaa, ojej . 🙄 to zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj