Polecane posty

kizak    2200
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Nie p***dol głupot o bakteriach i somatyce. Dostawcy z sudowii Suwałki też piszczeli i jakoś żyją i oddają mleko i się cieszą że dostali zaległe wypłaty i cenę na dzień dobry o 40-60gr większą niż mieli od swoich władz mleczarni. Wiele razy było wałkowane na forum że wszystkie wymogi są dla wszystkich w Polsce takie same, czy to Łowicz, Mlekpol, Piątnica czy inna mniejsza lub większa mleczarnia. To wy sobie jakieś bajki wymyślacie o różnicy jakościach mleka

     Przepisy w Polsce są takie same w każdym wydziale komunikacji,czy urzędzie skarbowym ,a życie swoje😐. Wiedzą o tym w mniejszych mleczarniach,co można jeszcze  ,,coś tam'' Co do sudowiaków,zgadzam się.  Przebolałem stracone udziały widząc wypłaty.  😁. Tylko niech nie łudzą się ci nowo przyjęci,że  nie będą,, przeczołgani''. I nie jeden z wymogów,czy tam zdrowotnie,odpadnie . Ci co mają stado czy wymogi w miarę,i oddawali bez przekrętów do swojej mleczarni,przejście może być bez jakichś tam zgrzytów.Zboże czyści się z chwastów i plew.   No niestety,wolny rynek i ekonomia nie pozwala na to .A i jeszcze mający powiedzmy 30000 tys mleka msc.będzie miał jakieś przymykanie oka w związku z ilością. próżna nadzieja.  Tylko nie dramatyzujmy,jak będzie ciut mniejsza płyta przy zbiorniku,czy nie zdążysz dobrze odśnieżyć podjazdu,nikt ci z tego powodu glowy nie  będzie suszył. A i taka drobnostka,nie wychylać się zbytnio,   .    Kapitan nie zdzierży jak plutonowy nim pomiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Luki86 nie ,w obecnej dostane taką samą cene więc nie opłaca mi się jak narazie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
34 minuty temu, intel napisał:

@Luki86 nie ,w obecnej dostane taką samą cene więc nie opłaca mi się jak narazie.

 

To gdzie teraz oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

teść w Piątnicy oddaje chyba 12-15 tys,    2,20 zł z premią , 

Czy nasz wspaniały MLEKPOL dopłaca coś do oceny z federacji?? niech oni skończą tą proszkownię w Mrągowie w końcu i zaczną płacić i nie inwestować w kolejne upadające zakłady w kraju !! Niech ich przejmie Mlekowita Piątnica tylko nie Grajewo...

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, marcinffff napisał:

Czy nasz wspaniały MLEKPOL dopłaca coś do oceny z federacji??

Dopłacali a potem dali wszystkim dodatek do ceny i kto chce być pod oceną to płaci ze swoich Oficjalnie nie macie w cenniku dopłaty do oceny. W Mlekovicie jest nadal 2 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

Też jestem za tym, ale niestety mania wielkości im na to nie pozwala

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacik    5
Dnia 7.01.2020 o 21:48, tay29 napisał:

i skad cena ma byc dobra, znowu trupa beda ratować...

A jak 

Edytowano przez Kacik
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
10 godzin temu, Jaro70 napisał:

Mlekovita za grudzień 

Przedział 20-30 tyś

Tł 4.4   bi 3.4

Cena brutto 1.7077

To razem z tą premia?

10 godzin temu, Jaro70 napisał:

Mlekovita za grudzień 

Przedział 20-30 tyś

Tł 4.4   bi 3.4

Cena brutto 1.7077

To razem z tą premia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w naszym regionie Sierpc szuka już nowych dostawców proponują trochę lepszą cenę niż ma Mlekovita . Dwóch z takiej tam Mleczarni(mała lokalna ) do nich przeszło ciekawe jakie będa mieć opinie po dłuższej współpracy  i jaka ta cena bedzie faktycznie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Polsce dopiero będzie dobrze, gdy  litr mleka dorówna cenie litra paliwa 🤗. Tego wam życzę, bo to co tu czytam, to jest dno😐 gorzej🙄🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy rosnących cenach, wspomnisz moje słowa😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
26 minut temu, zkordalski napisał:

A w naszym regionie Sierpc szuka już nowych dostawców proponują trochę lepszą cenę niż ma Mlekovita . Dwóch z takiej tam Mleczarni(mała lokalna ) do nich przeszło ciekawe jakie będa mieć opinie po dłuższej współpracy  i jaka ta cena bedzie faktycznie :) 

Kierowca mówił mi, że 15 nowych dostawców jest. To nie za dużo szczerze mówiąc. Jak ja przechodziłem do Sierpca w 2017 było nas 22. Dobrze ze Sierpc ma wkoncu jakaś prawdziwą konkurencję w regionie bo kiedyś to tylko rotr rypin i polmlek raciaz, a co to za konkurencja była dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Cena mleka jak paliwo przesada troszkę...ale powiedzmy te 1.5netto mogłaby być cena minimalna niezależnie ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jak było 2- 2,10 zł to ludziom niestety poje..ło się we łbach i po kolei kredyty, obory i maszyny. Po pół roku na 1,2 zł spadło i poleciało kilku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
45 minut temu, Czereśnia napisał:

W Polsce dopiero będzie dobrze, gdy  litr mleka dorówna cenie litra paliwa 🤗. Tego wam życzę, bo to co tu czytam, to jest dno😐 gorzej🙄🤔

Bym był bardziej zadowolony gdyby cena litra mleka była ruchu równa cenie spirytusu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Łowicz 5 gr premi za grudzień. Po cichu liczyłem na 10😜 także powyżej 1.50 wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Serownia Hrubieszów 1.10 brutto. Nic nie dokłada nawet sera na święta nie da, jedynie co to może urwać bo tylko on ma koszty nie rolnik. Powoli mnie to tak wk***ia że mam ochotę zaprzestać chodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj