sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

kopin    3791

moim zdaniem ten pożal sie Boże minister strzelił gafę  mówiąc o hotelarzach ,a z drugiej strony zaznaczając że musiał mieć min 21 szt,bo to nie ich świnie ,i raczej chodziło tylko o cykl otwarty że też jakąś kasę dostanie, no ale przecież Pudel świni od kozy nie odróżnia to co sie dziwić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
  • 4 500 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 świń,
  • 14 900 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie powyżej 50 świń i nie więcej niż 200 świń,
  • 23 800 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie  powyżej 200 świń.


Słowo klucz tej pomocy średnio dziennie[ @szczypkachodzi o obecną pomoc covidową do świń wypłacaną do 31.12 czyli łapiesz się bez problemu]  trzeba mieć cały czas stan np pow 51 szt w terminie 1.03 - 15.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
32 minuty temu, szczypka napisał:

czyli jak dostałem zaległe suszowe to z tej pomocy nici?

Nie tylko również ci co złożyli wniosek na „wyrównanie dochodu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Spróbuj obecnie odróżnić cykl otwarty od hotelowego praktycznie to jest niemożliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

przy hotelówce też masz fakturę za prosięta?

na farmerze już jest że dotyczy cyklu otwartego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
6 minut temu, bizon1 napisał:

Nie tylko również ci co złożyli wniosek na „wyrównanie dochodu”

Nie wprowadzaj w błąd,wszyscy w okolicy mieli wypłacone suszowe z tzw covidowego i ponownie złożyli o covidowe dla trzody i nikt z tego powodu nie został odrzucony, sama agencja twierdziła że jedno z drugim nie ma nic wspólnego @kopintak na wszystko są faktury

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Tylko ze to były różne pomoce suszone covidowe -publiczna.  covidowe do zwierząt - z prow a obecna do otwartego tez publiczna a to może wykluczyć jedno z drugim 

dla uspokojenia wnioski złożone wrzesień - październik pula pieniędzy nie zostanie zmniejszona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

36 minut temu, ws71 napisał:
  • 4 500 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 świń,
  • 14 900 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie powyżej 50 świń i nie więcej niż 200 świń,
  • 23 800 zł - przy utrzymywaniu  średnio dziennie  powyżej 200 świń.


Słowo klucz tej pomocy średnio dziennie[ @szczypkachodzi o obecną pomoc covidową do świń wypłacaną do 31.12 czyli łapiesz się bez problemu]  trzeba mieć cały czas stan np pow 51 szt w terminie 1.03 - 15.07

pewny jesteś? zaległe suszowe było wypłacane jako pomoc covidowa dla tych co nie dostali suszowego

sprawdziłem od 1,03 do 15.07 w chlewni najmniej było 236 sztuk  jak się nie załapie przez to durne suszowe to się wkur... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Szkoda, że nie można z obydwu pomocy skorzystac tej z naboru wrzesień-październik i teraz tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Kwota przyznanej pomocy łącznie z kwotą przyznanej „Pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19” (PCOVID-19-PROW) z innych tytułów niż posiadanie świń nie może przekroczyć równowartości 7 tys. euro (przeliczonej według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego ustalonego na dzień udzielenia niniejszej pomocy). 

Po tym zapisie może faktycznie można odnieść wrażenie że może się nie należeć, jednak szwagier skasował 30 tyś suszowego z covidu, obecnie teoretycznie łapie się na 23 tyś decyzji odmownej nie dostał, lada dzień będzie wiadomo jak przyjdzie decyzja, co do obliczania średnio dziennej ilość tuczników: w każdym  dniu w okresie 01.03-15.07 z sumować ilość[musi pasować z książką] i podzielić przez 137[ wyjdzie średnio dzienna], najgorzej jak nasi wypłacą a później ktoś się troknie w Unii i bedzie trzeba wracać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy czy jeśli mam cykl zamknięty ale w ostatnim naborze się nie załapałem gdyż tak się z Maciora mi porobiło że nie miałem urodzeń w wymaganych terminach to teraz mogę składać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Możesz pod warunkiem że nie składałeś wniosku na wyrównanie dochodu co był do 1.12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Żeby w tym rozdaniu się załapać na cokolwiek to trzeba w okresie 1.03 -15.07  posiadać min 300 szt  , wtedy średnio dzienna wyjdzie pow 21 szt

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, ws71 napisał:

Nie wprowadzaj w błąd,wszyscy w okolicy mieli wypłacone suszowe z tzw covidowego i ponownie złożyli o covidowe dla trzody i nikt z tego powodu nie został odrzucony, sama agencja twierdziła że jedno z drugim nie ma nic wspólnego @kopintak na wszystko są faktury

nie wiem jak tam u Ciebie ,tutaj kumpel ma hotelówkę i nie jest właścicielem warchlaków i nie ma faktur za ich kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12413
6 minut temu, szczypka napisał:

qurła jak to jest liczone 

Ja myślę że jeśli w dniach od 1.03 do 15.07 było w stadzie przeszło 100szt. To łapie się w tej drugiej stawce. Jutro trzeba zadzwonić do arimr i wyjaśnić. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
9 minut temu, ws71 napisał:

Żeby w tym rozdaniu się załapać na cokolwiek to trzeba w okresie 1.03 -15.07  posiadać min 300 szt  , wtedy średnio dzienna wyjdzie pow 21 szt

Ilość świń każdego dnia dodajesz i wszystko dzielisz przez 137 - nie zrozumiałeś rozporządzenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Średnia dzienna liczba świń oznakowanych oraz zarejestrowanych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt, o którym mowa w przepisach o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, stanowi iloraz sumy dziennej liczby świń utrzymywanych w gospodarstwie w okresie od 1 marca do 15 lipca 2020 r. oraz liczby 137.

@bizon1 masz rację , poszedłem drogą na skróty i popierniczyłem, czyli

[31 dni x 100szt+ 30 dni x100sz+31 dni x 100szt +30 dnix100sz +15dni x100szt] : 137 = 13.700: 137 = 100 szt średnio dzienna @6465tak to chyba powinno wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Ja myślę że jeśli w dniach od 1.03 do 15.07 było w stadzie przeszło 100szt. To łapie się w tej drugiej stawce. Jutro trzeba zadzwonić do arimr i wyjaśnić. 

Ja tak samo to zrozumiałem, ale czytałem po łebkach. 

4 godziny temu, ws71 napisał:

Spróbuj obecnie odróżnić cykl otwarty od hotelowego praktycznie to jest niemożliwe

Dla mnie hotel to dostajesz wieprza i tuczysz, za robotę dostajesz pieniądze i tyle, czyli nie jesteś właścicielem zwierząt, więc z jakiej racji mają Ci się należeć pieniądze skoro za swoja prace wziąłeś normalne pieniądze? , a cykl otwarty to sam kupujesz prosiaka i tuczysz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2439
1 godzinę temu, bizon1 napisał:

Ilość świń każdego dnia dodajesz i wszystko dzielisz przez 137 - nie zrozumiałeś rozporządzenia

Wg mnie jest dokładnie jak piszesz, inaczej nie da się tego interpretować. 

Jestem tylko ciekawy jakim cudem tucz kontraktowy się na to łapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 w kontraktowym rejestrują przemieszczenia tak jak my?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bizon1 napisał:

Możesz pod warunkiem że nie składałeś wniosku na wyrównanie dochodu co był do 1.12

Napewno? Jeśl ten "nabór" jest dla cyklu otwartego? 

18 minut temu, krilan06 napisał:

tucz kontraktowy się na to łapie?

Dla mnie też jest to niepojęte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj