sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

galan99    7622

Jakich sklepach w Marketach a to nie nasze na tym właśnie zarabiają i będą bardziej zarabiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
5 minut temu, krilan06 napisał:

Skoro nie ma zbytu, to pierwsze co zakłady powinny zrobić, to obniżyć ceny produktów mięsnych w sklepach, żeby zachęcić ludzi do kupna. No chyba że nie uważałem na ekonomii i mam jakąś niezgodną z logiką wiedzę 

Lokalna ubojnia pracuje na maksimum swoich możliwości, także te pełne chłodnie to raczej bajki dla ubogich opowiadane w Agrobiznesie. Są tanie świnie z NIemiec i znowu trzepią kasę.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

galan -u Ciebie nie ma lokalnych ubojni,nie ma małych sklepów sprzedających towar z tych masarni? Dziwne,u mnie są  i powiem Ci jedno ,to największe złodzieje

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840
2 godziny temu, ws71 napisał:

Dziś sprzedane do Marcinkowskich 4,59-4,63 netto E, ten sam samochód ładowany 8km dalej na spędzie 3,25 netto waga żywa

I ok 30km dalej po 4.5 za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
Dnia 25.09.2020 o 18:06, 6465 napisał:

Ja w poniedziałek znowu mam weta.  Z powiatowej. 

ja dzisiaj miałem ............... wszystko by było dobrze, ale zasad bioasekuracji nie spełnia zgarniacz obornika przechodzacy przez oborę do chlewni. Mimo, że w chlewni obornika nie zgarnia ( tylko przebiega lina) to dostałem nakaz demontażu..................... 

20 godzin temu, soltys48 napisał:

I ok 30km dalej po 4.5 za E

ja też do Marcinkowskich dziś oddawałem po 4,50 netto za E, kto u Was odbiera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395
10 godzin temu, kopin napisał:

20 szt 3,2

U sąsiada też dziś po 3,2. Nie wiem ile sztuk. Mały Duńczyk po 160

@kopin już tłumaczę-warchlak

  • Confused 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

listopad zawsze byl marny w handlu kabanina-ale to to sie dzieje to przesada, spadek sprzedarzy wieprzowiny wynika z promocji na drob-tam dopiero jest przecena i to od dawna.. 4 zl kilo piersi wobec 16 za kg kotleta i sprawa jasna.. po godzinach pracy lokalnych masarni widze ze duzo roboty nie maja.

gdy mieso drozalo to ceny podnosili co pare dni a teraz cisza i spokoj na cennikach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19840
1 godzinę temu, martinezo napisał:

ja dzisiaj miałem ............... wszystko by było dobrze, ale zasad bioasekuracji nie spełnia zgarniacz obornika przechodzacy przez oborę do chlewni. Mimo, że w chlewni obornika nie zgarnia ( tylko przebiega lina) to dostałem nakaz demontażu..................... 

ja też do Marcinkowskich dziś oddawałem po 4,50 netto za E, kto u Was odbiera??

Zdanowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65
Dnia 22.11.2020 o 20:13, galan99 napisał:

Wolny rynek jest tak czy nie .

gdzie ten wolny rynek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7622

Odniosę się do tego wolnego rynku jak rok temu pisałem ze w Polsce niema wolnego rynku tylko są ceny narzucane to mało mnie nie linczowali jak to .

To teraz piszę wolny rynek jest TAKI  że zrobią z Polskiej gospodarki rynek zbytu .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Wolny rynek jest wtedy gdy mogę jechać z rozebranym mięsem na rynek i go sprzedawać za tyle ile mi się podoba zamiast sprzedawać do ubojni za psie pieniądze. Gdzie tu wolny rynek jeśli każda ubojnia płaci śmieszne ceny. Zakłady to faktycznie maja wolny rynek bo jak nie kupią od chłopa to nakupią u szkopa, holendra, Belga, Duńczyka, Hiszpana lub gdziekolwiek gdzie jest taniej....


Jeszcze tylko dodam że mamy najgorsze ministra rolnictwa od upadku komuny, inni jacy byli tacy byli, ale przynajmniej udawali że coś robią. Puda nawet nie udaje on jest ministrem od wyniszcze i zaprzestania hodowli w Polsce.

  • Like 2

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Płd Wlkp żółta strefa, tucznik 3,30zł netto, maciora 1,80zł netto. Duńczyk już po 120zł netto, każda ilość przywioza. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428
3 godziny temu, martinezo napisał:

ja dzisiaj miałem ............... wszystko by było dobrze, ale zasad bioasekuracji nie spełnia zgarniacz obornika przechodzacy przez oborę do chlewni. Mimo, że w chlewni obornika nie zgarnia ( tylko przebiega lina) to dostałem nakaz demontażu..................... 

ja też do Marcinkowskich dziś oddawałem po 4,50 netto za E, kto u Was odbiera??

Sąsiad tak miał to mu kazali zamurować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Animex dziś  30 sztuk 4.85 neto   jak tam składał ktoś już wniosek na wyrównanie dochodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

3,4 zł netto za żywą wagę przy 15 sztukach, szkoda gadać, w lutym za taka samą ilość wziąłem prawie 5 tyś więcej, to tak jakby człowiekowi na etacie obcięli pensję o połowę. Pseudo wolny rynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, statham7 napisał:

Animex dziś  30 sztuk 4.85 neto   jak tam składał ktoś już wniosek na wyrównanie dochodów?

Wydaje mi się że w ani czerwonej ani nie jesteś, więc co chcesz składać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Korzysta ktoś może z programu "dobrostan plus"?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
11 godzin temu, szczypka napisał:

u mnie już cztery razy byli

U nas Powiatowy pracuje ........zdalnie .Brak kontroli w całym powiecie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj