sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

krilan06    2428
36 minut temu, galan99 napisał:

Tylko jak doj**ie taka pogoda to będzie opłacalność .

Ciepła i sucha zima, jaka panuje w tym roku w Polsce, może przyczynić się do największej od 50 lat suszy na terytorium naszego kraju. Wszystko zależy od najbliższych tygodni – jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, rok 2020 może być niezwykle trudny.

Polska ma za sobą dwa bardzo trudne lata, podczas który w związku z pojawieniem się zjawiska suszy, pojawił się spory deficyt wodny. Nadzieją na poprawę sytuacji i jego redukcję był okres zimowy, jednak póki co opadów jest jak na lekarstwo. 

Pasze będą drogie .

 

Przyznaj się że skopiowałeś skądś ten tekst. Dzisiaj czytałem coś podobnego, wypowiadał się m.in. minister Gróbarczyk. To, że nie ma śniegu to fakt, ale akurat od paru miesięcy pada u mnie ponad normę, za luty już 50% normy a mamy za sobą 3 dni, tak więc takie wróżenie że będzie największa susza od 50 lat to można włożyć między bajki. Już się nasłuchałem na jesieni, że ma być zima stulecia i widzę co jest za oknem. Z tą suszą może być podobnie - będzie albo i nie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

A zauważył ktoś że podobne ceny krótki czas były kilkanaście lat temu . Mi nie przeszkadza , że ktoś coś hoduje . Ale jego lament że się nie opłaci i do świń by pasował . Obecnie mamy wysokie ceny tucznika , to zysk duży , ale normalna cena to 1zł taniej . A co jak ASF za chwilę ?

No właśnie, ile teraźniejsza cena trwa? co było jeszcze jakiś czas temu? skoro takie zyski to czemu ludzie na łeb na szyję polikwidowali stada? co nikt nie umie liczyć tylko @kanalia, tak jak mówisz, wystarczą strefy ASF i każdemu rura zmięknie jak nikt tego nie będzie chciał kupić, wtedy będzie lament.   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wielu ludzi by chętnie wróciło, ale prosiąt na rynku nie ma, a wyprzedane lochy zostały dawno zjedzone w kiełbasie. W czerwonej strefie dzięki małej ilości świń na rynku, też jest dość dobra cena i utrzyma się do czasu, kiedy Niemcy przestaną sprzedawać swoją wieprzowinę do Chin i zaczną znowu pchać ją do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean większość ludzi poszła na łatwiznę w duna za 450 brutto to jemu nawet dziś się nie kalkuluje świń trzymać, ja jak bym nie miał swoich macior też bym rzucił świnie w cholere. a ASF siła wyższa na ukrainie już pryszczyca jak wparuje na ściane wszchodnia to będą wybijać tak bydło jak i świnie pare lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie mówiłem że poszli na łatwiznę w duna, tylko zlikwidowali w cholerę stado ze swoimi lochami, i to nie małe stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie będzie ASF w Niemczech to coś im z drogiego Duna zostanie, bo w kręgach świńskich przedsiębiorców jest mowa o eksplozji cen przed świętami.  Za to jak znajdą w niemcowni choćby jednego zarażonego dzika, to nowi właściciele duńskich świń będą kwiczeć głośniej niż one...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Wierzysz że u Niemca nie ma asf?  Ja myślę że już znaleźli tylko się nie przyznają. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No i lepiej niech cicho siedzą na d*pach. To tylko u nas ktoś pierdnie głośniej, to afera w każdym dzienniku przez miesiąc.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie jest ważne czy jest czy nie ma, kwestia czy się oficjalnie kiedyś do tego przyznają. Jest duża presja w UE na wygaszanie produkcji zwierzęcej więc niczego nie można być pewnym, a w tym momencie nowe chlewnie stawiają tylko szaleńcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Presja na wygaszanie ale u nas i nam podobnym. A najlepiej wygasić całe rolnictwo w krajach nowo przyjętych.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, zetorki12 napisał:

Wystarczy chory dzik w pobliżu i euforia mu minie . Może też niech policzy zysk z tucznika , to za chwilę będzie pisał to samo co i o bydle . B|

Kanalia miałeś już kontrole gospodarstwa pod względem ASF ? Powiedz jakie masz maty , ubiór jednorazowy i co używasz do dezynfekcji ?

Kolego prawdopodobnie inspekcja położyla lachę na bioasekuracji,dobrze wiedzą że niewiele ona pomaga,a odszkodowaniach to bedzie można pomarzyć,u nas ostatnio była  to maty mogą być zrobione własnym sumptem,papiery muszą mało wiele się zgadzać z papierów  to podział na grupy tech i wejść[chlewni] i wjazdów na teren gosp[bakutil,pasza] i kilowy zapas virkonu,mydło biobójcze i jak to masz to są szczęśliwi piszą papier że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

dzisiaj byłem świadkiem 3 krótkich rozmów przez telefon znajomej która co tydzień sprzedaje około 150 tuczników. Mięsność to min 59.5 wybicia zawsze ponad 80%. W ciągu godziny odebrała 3 telefony, specjalnie włączyła na głośnik bo takich telefonów dostaje od czwartku po kilka chociaż sama nie wie skąd ludzie mają jej numer. Oczywiście na temat świń. Każda wyglądała tak samo. Jestem ten i ten, potrzebne świnie, płatność przy załadunku lub przedpłata i ceny jakie proponowano to  kolejno 6,2 bez potrąceń, 6,2 bez potrąceń i 3 która mnie zaszokowała 6.6 bez potrąceń przez fakt że zadzwonił dyrektor skupu bardzo dużego zakładu w Polsce, który od X czasu skupuje świnie głównie od handlarzy no i oczywiście od iluś lat nie ma mowy o kupowaniu na wagę żywą. Czyli jak to mówią "świń nie brakuje, ale trzody chlewnej jest naprawdę mało...".   

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a szajsu z niemiec i dani kupić nie idzie wieć zakłady w portki robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Tak, pogłowie wzrosło o 1,7% w ciągu roku - jest to spowodowane na pewno ceną, a nie jakimiś działaniami rządu. Z resztą rok temu byłem na spotkaniu z min. Ardanowskim - mówił żeby likwidować świnie i przestawiać się na bydło. I u mnie wielu rolników zlikwidowało i się gryzą w du... . Mogą podziękować ministrowi za dobre rady. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Takie pytanie - jest jakiś wzór na obliczanie ilości obornika od posiadanych świń do planu nawozowego? Jak to obliczacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

teraz Ardziu zamiast świń promuje jagnięcinę ,on jest jaka dziecko w zabawkowym ,co zobaczy to to chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niemcownia +1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

Jaka ilość? I jakie województwo?

Opolskie  załadunek calego samochodu w trzech miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian8070    1

Witam. Znajomy doradca z odr był na szkoleniu odnośnie dobrostan zwierząt. Generalnie jest tak ze każdy kto ma kojce pogodowe to nie bedzie mu przysługiwało bo to jest utrzymywanie jarzmowe A do tego się nie dopłaca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj