sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Tomek0406    122
1 godzinę temu, motorader18 napisał:

6.1 netto bez potrąceń opolskie soft załadunek w wtorek 

Jakie ilości oddajesz że taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94
2 godziny temu, Tomek0406 napisał:

Jakie ilości oddajesz że taka cena?

Całe auto ładowane w trzech miejscach. Tylko nie mogą przekraczać 58 % mięsnosci.  Wszystkie poltusze jadę do DE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

przeczytajcie sobie  to na farmerze,sam minister przyznaje że właściwie to lipa

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/czyj-dobrostan-podniesie-dobrostan-zwierzat,91460.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie myślcie że to tak sobie wypłacać będą jak suszowe, będą kontrole jak się patrzy, wymierzą co do centymetra zwiększone o 20% normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nawet nie zamierzam składać na to wniosku. za 300 zł /sz bede miał ze 3 kontrole w roku. 

Nie mówiąc ze co będzie mierzone w kojcu cały kojec np. z korytem czy powierzchnia podłogi?. Zabaczycie ile ludzi się na tym przekręci.

druga sprawa kto oceni czy tucznik ma 79 kg czy 81 kg ( inna powieżchnia kojca)

pier**le takie interesy  ja wole mieć 11 macior bez dopłaty niż 10 z dopłatą. ta jedna  dodatkowa maciora da mi więcej dochodu niż dotacja na 10 i   bez ceregieli i kontroli

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ale dali,dali tylko chłopy jak zwykle w d*pach im się poprzewracało i nie chcą brać bo by trzeba trochę coś zrobić 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena w sokołowie w Gądkach 7,30 za E 

Ciekawostka na sumka terenie w Miąskowie  ubojnia obnizyła ceny do 4,8 zł netto ( jaja jak berety i urok powiatu PSR)

2 minuty temu, kopin napisał:

ale dali,dali tylko chłopy jak zwykle w d*pach im się poprzewracało i nie chcą brać bo by trzeba trochę coś zrobić 😉

dodaj jeszcze rząd dba o zwierzęta a kanalie rolnicy wolną się znęcać jak dotacje wziąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, kanalia36 napisał:

Ja nawet nie zamierzam składać na to wniosku. za 300 zł /sz bede miał ze 3 kontrole w roku. 

a na dziki z asf-em coś dopłacają ? bym zgłosił ze tam u mnie w lesie 100 sztuk biega na wolnym wybiegu i niech ich szukają .... a kasa dla własciciela terenu :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
10 godzin temu, motorader18 napisał:

6.1 netto bez potrąceń opolskie soft załadunek w wtorek 

co oznacza ten SOFT bo się głowię...

6 godzin temu, motorader18 napisał:

Całe auto ładowane w trzech miejscach. Tylko nie mogą przekraczać 58 % mięsnosci.  Wszystkie poltusze jadę do DE

nie może przekraczać tzn nie może być np 59 ale np 55 już tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Spółdzielnia opolskie fermy trzody  w ten sposób sprzedajemy już 5 lat odpowiednie żywienie  i zawsze wychodzi 57 -58 % a że tam się trawi jakąś sztuka powyzej lub poniżej to hałasu nie robią  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ciekawy artykuł na farmerze

 

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/dlaczego-rolnik-nie-moze-odlowic-dzika,91487.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

teraz w dół jak już zaczyna rosnać? chyba się z koniem na łby pozamieniali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

U nas za 2 tygodnie zacznie cena rosnąć pod warunkiem że u Niemca znowu nie zacznie spadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, soltys48 napisał:

@ws71 jak u Was cena na ten tydzień?? U nas sporo w dół względem ubiegłego tygodnia

15 groszy dorzucił nasz ,,dobrodziej" ,czyli 7,04 netto E ze wszystkimi dodatkami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

To na dziś wiecej jak u nas o 0,34

Zastanawia mnie przyczyna spadku.....czyżby poprzednie ceny to podpucha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Sołtys. Na bydełku znam się trochę lepiej ale w temacie świń powiem Ci że będzie lepiej, do lata. Tak myślę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

@AdamRo tyle to ja wim....jest tylko jedno ale....świniorów mam tylko tyle co do konsumpcji dla siebie i znajomych😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, AdamRo napisał:

Sołtys. Na bydełku znam się trochę lepiej ale w temacie świń powiem Ci że będzie lepiej, do lata. Tak myślę ;)

Patrząc po cenach duńskich warchlaków to lato będzie rekordowe, a grille w marketach sprzedawać się nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ostatnio znajomy który siedzi w interesie warchlakowym  mowił że są chętni na duńczyka w najwyższym statusie za 465 zł/netto/30kg/szt , jeżeli są chętni żeby kupić za tyle,to kurczę te 7zł netto chyba żywa będzie[jeśli do jesieni nic nie przelezie za Odrę,bo jak przejdzie to nowi wlaściciele tych warchlakow mogą znaleźć się bardzo niekomfortowej sytuacji delikatnie mówiąc]

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj