DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

soltys48    19713
11 minut temu, Cybulek17 napisał:

Ostatnio 6.40 netto bez bólu płacili 

Ostatnio

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
2 godziny temu, jarecki napisał:

Dostałem cynk i już opuszczili swoje biura i kontrolują.W dodfatku tera te kontrole GMO

Ludziska ogarnijcie się NIE MA ZAKAZU SKARMIANIA GMO! Jest zakaz uprawy roślin gmo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
44 minuty temu, soltys48 napisał:

Ostatnio

Myślisz,  że zrzucili  ? Na koniec lipca zaklepał sobie partię 

Jeden poszedł na ryzyko z przepukliną na wbc i z 750 kg na gospodarstwie  dał 392 kg mięsa.  Po 11.60 policzyli  to wyszło koło 60zł więcej niż na żywo 

Edytowano przez Cybulek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
31 minut temu, Berthold napisał:

Od tygodnia 20, 30 gr. w dół niestety... 

Z kad te info? Chyba spekulanci  działają u mnie na razie propozycja  na żywa 7.8 i na wbc 12.6 za o i wacham się co wybrać... 


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
45 minut temu, Cybulek17 napisał:

Myślisz,  że zrzucili  ? Na koniec lipca zaklepał sobie partię 

Jeden poszedł na ryzyko z przepukliną na wbc i z 750 kg na gospodarstwie  dał 392 kg mięsa.  Po 11.60 policzyli  to wyszło koło 60zł więcej niż na żywo 

Zrzucili....

Dobry towar na lipiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Sama O , w bardzo dużej  ilości . Termin z odbiorem co do godziny 

Edytowano przez Cybulek17
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
5 godzin temu, Elvis1090 napisał:

budynek wybudował mój ojciec a ja przerobiłem cały 5 lat temu tez kosztowało mnie to pracy i pieniędzy ale opłacało się bo ręcznie nie robię nic, ... a koszt hali łukowej na 60 szt to 40 do 50 tys budowałem taka 3 lata temu jako budynek magazynowy i z przykryciem blachą wyszło mi 20tys... to teraz sobie policz w ile czasu na 60 bykach zwruci ci sie 50 tys wtedy będziesz wiedział czy będzie się opłacać... Mi by się opłacało ale tobie pewnie nie... Najlepiej to polikwidujcie wszyscy hodowle zamiast narzekać wtedy przynajmniej ja Drogo byki sprzedam i tanio zborze kupie od was;-)

no to wylicz mi tak żeby było uczciwie w ile lat zrobisz na 60 bykach czysty zysk rzędu 50 tys.zł ,policz koszty zakupu cielaków, swoją pracę paszę którą zjedzą nie tylko tą co kupujesz ale i tą co sam robisz bo to też ma jakąś wartość.powiem Ci że nawet jak wielu ludzi polikwiduje te dobrodziejstwo to i tak nie będzie miało dużego wpływu na cenę bo jest jeszcze coś takiego jak import z ameryki północnej czy południowej i te kraje które od nas kupują będą kupować z tamtych krajów, a spożycie wołowiny w Polsce nie jest duże więc o tapetowaniu pokoju dolarami możesz zapomnieć,

aha i tak w temacie przyszłościowego myślenia to tam nie widzę przyszłościowego myślenia skoro musiałeś budynek przerabiać więc po co takie bzdury piszesz że w 88 ktoś przyszłościowo myślał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
1 minutę temu, Cybulek17 napisał:

Sama O , w bardzo dużej  ilości . Termin z odbiorem co do godziny 

Jaki sposób kontrakt na?🤔

Na poniedziałek umówiłem odbiór U klasowych jałówek w cenie......7netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Wielu z was pisze ze zysk to obornik.

Produkcja obornika opasa na glebokiej ściółce to 20t/ rok.

U mnie cena obornika to 40zl/t

Czyli wychodzi 800zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

800zł x ilość bydła = kawałek pieniądza.


Bugii napisał:

Wielu z was pisze ze zysk to obornik.

Produkcja obornika opasa na glebokiej ściółce to 20t/ rok.

U mnie cena obornika to 40zl/t

Czyli wychodzi 800zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
51 minut temu, Cybulek17 napisał:

7.8 za O Ci ktoś daje ?  Bedzie,  że z 100kg musi na wadze zniknąć 

Nie no mówią że w r i u pójdą ale to różnie bywa.. Dla tego podałem w o. Byki oczywiście zawsze na ogólnej ważymy ale zastanawiam się co lepiej wyjdzie 

  • Like 1

AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
43 minuty temu, tajwan1986 napisał:

no to wylicz mi tak żeby było uczciwie w ile lat zrobisz na 60 bykach czysty zysk rzędu 50 tys.zł ,policz koszty zakupu cielaków, swoją pracę paszę którą zjedzą nie tylko tą co kupujesz ale i tą co sam robisz bo to też ma jakąś wartość.powiem Ci że nawet jak wielu ludzi polikwiduje te dobrodziejstwo to i tak nie będzie miało dużego wpływu na cenę bo jest jeszcze coś takiego jak import z ameryki północnej czy południowej i te kraje które od nas kupują będą kupować z tamtych krajów, a spożycie wołowiny w Polsce nie jest duże więc o tapetowaniu pokoju dolarami możesz zapomnieć,

aha i tak w temacie przyszłościowego myślenia to tam nie widzę przyszłościowego myślenia skoro musiałeś budynek przerabiać więc po co takie bzdury piszesz że w 88 ktoś przyszłościowo myślał

nie bede nic liczyc bo tobie i tak sie nie bedzie opłacac... a budynek jest długi i szeroki  postawiony w razie zmian na przyszłosc nie postawilismy 3 małych w kształcie "U" czy "L" z takiego nic bys nie zrobił... skoro uważasz ze po likwidacji hodowli cena zburz sie nie zmieni to zakonczmy juz ten temat... a ty zlikwiduj odrazu całe gospodarstwo bo za chwile produkcja roślinna tez nie bedzie ci sie opłacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, Mikruss napisał:

To po co zboze dajecie? Ja nie daje tylko sprzedaje wszystko....

To czym pasiesz , sama kukurydza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868
Ursus932 napisał:

37 minut temu, Mikruss napisał:

To po co zboze dajecie? Ja nie daje tylko sprzedaje wszystko....

To czym pasiesz , sama kukurydza ?

fast food. od tego najszybciej utyjesz 😀😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ququ, sianokiszonka i troche sruty rzepakowej i juz rocznie na moich paru sztukach zaoszczedzone min 30 tys zl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Wielu z was pisze ze zysk to obornik.

Produkcja obornika opasa na glebokiej ściółce to 20t/ rok.

U mnie cena obornika to 40zl/t

Czyli wychodzi 800zl.

aby miec te 20 t obornika to trzeba pewnie i ze 20 bel w tym gównie utaplać u mnie bela kosztuje 70 zł 

20x 70= 1400 zł 

800 za gnój - 1400 za bele = -600 dodatkowo w plecy na kazdym byku jeśli sprzedajesz obornik po 40 zł za tonę

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Ja Ci słome sprzedam po 50zł jak chcesz nawet dziś transport podstawiaj. Po żniwach moge około 200belek sprzedać po 50zł :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jarek tak sie nie wyrywaj! młody jeszcze jesteś mało w życiu widziałeś ,ale zapytaj taty ze 70 zł za bele na podlasiu to nic dziwnego  

 Jak będzie nie sprzyjająca aura w żniwa i zamiast 20 bel słomy będziesz zbierał 5 bel sieczki to cena też będzie inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Mówie Ci dawaj transport i dziś Ci go ładuje po 50zł belka. Dajesz zaliczke i po żniwach odbierasz 200szt po 50zł belka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj