Wojtek026

Ardanowski: Masz zwierzęta, dostajesz dopłaty do TUZ

Polecane posty

Aktis    319
CCCP napisał:

Nie jestem zwolennikiem, ale pierwszy dojrzał że król jest nagi, a te ASF to nie jest takie hop siup jak Ci się wydaje. Sam byś gowno zrobił,ale tu sie możesz madrzyc bo to niezobowiazujące :D

nikt nie oczekuje, że to jest problem który da się rozwiązać w miesiąc. Ale ten problem jest już blisko 10 lat i co do tej pory zrobiono by się go pozbyć (poza zakazami i nakazami dla rolników i wybijania świń; często "na pałę"). Ja nie pracuję w ministerstwie, ani żadnej instytucji opłacanej z pieniędzy społeczeństwa. Nie mam też takich aspiracji. Dlatego czemu ja miałbym myśleć co bym zrobił. Mam jednak prawo oczekiwać działania od osób opłacanych z moich pieniędzy (podatków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15
3 godziny temu, CCCP napisał:

A kto ma przytulic kasę z TUZ-ów, ten co kosi i zostawia ? Ardan jest ministrem rolnictwa , a nie posiadaczy ziemi. Co to w ogóle za argument "nie będzie mógl zlozyc", a po co ma skladac jak nic tym sianem nie karmi.

No pewnie, ty będziesz mógł złożyć jedynie i wtedy będzie ok, a sianem nie karmisz bo się dla krów to nie nadaje , ja mam ,,(80 ha tuzów, kosze i sprzedaje siano a żadnej krowy nie mam i nie będę miał, uważasz że ja składać nie mogę tylko tobie oddać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Nic nie uważam, bo mi do szczęścia niepotrzebne Twoje łąki. Plan Ardanowskiego jest aż genialny w swojej prostocie, i nie ma co się przejmowac takimi co "ogrzewają sianem tunele". Mną i mi podobnymi też nikt się nie przejmuje, że połowa działek ma poniżej 10 arów,a muszą byc wpisane i utrzymane w dobrej kulturze, mimo że nie kwalifikują sie do płatności. Jeśli ktos nie karmi krów sianem , to sieje coś innego dla nich, a jeśli nie wykorzystuje całego arealu, bo nie ma tyle bydła to znaczy , ze resztę kosi i zostawia. Oczywiscie sytuacja jest inna gdy sprzedajesz siano, ale to w prosty sposób można rozwiazac fakturą. Tylko ilu takich jest co sprzedają? jeden na 1000, albo mniej. Wszędzie jest inna sytuacja, ale nie rozumiem obaw, że ktos wam nie da pola. Własnie, że da, bo będziecie miec go w garści. Jeśli sie nie dogada z wami,to zostanie z niczym. Jak to wygląda u nas ? Dopłaty biorą prawie wszyscy. Co 30-y ma jakieś zwierzę.Większośc nawet nie ma możliwosci trzymania ich, bo poprzerabiali obory na garaże i gdzie tam , zeby krowa nasrala na kostke, nawet kur nie trzymają.Powiecie, że zazdrośc, bo sąsiadowi... To może mnie też należy sie dodatkowa pensja bo mam krowy i do pracy będę tylko przychodził żeby podpisac obecnosc, a co?, on nie jest rolnikiem tylko pracownikiem ,to ja też mogę byc pracownikiem będąc rolnikiem, bo żeby byc faktycznie jednym i drugim to trzeba gdzieś byc obecnym tylko duchem, albo gospodarzyc na minimalną skalę i miec kogoś do pomocy lub za***ac sie na amen. Unia na pewno będzie przeciw,ale mamy Wojciechowskiego, a PIS potrafi byc skuteczny na niwie europejskiej, co już wiele razy pokazał i się ich tam boją.To, że dopłaty będą wyższe to też pewnik, bo jeszcze nigdy nie zawiedli. Nie interesuje mnie polityka, i nie jestem np. za 500 plus, bo mam tylko jedno, a sąsiad czwórkę :D, ale jeśli obiecają, że dają, to ktoś kto sie kwalifikuje dostanie na pewno, a kto nie, będzie przeklinał. Ja częsciej jestem w tej drugiej grupie, ale jak pomyślę, że dostanę wiecej dopłat , a sąsiad nic i inflacja nie pójdzie przez to w górę to jak mam nie cieszyc ryjka? :)

Edytowano przez CCCP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15

 No czyli poprostu zwykła zawiść ze pracuje i prowadzi gospodarstwo albo bierze dopłatę do kawałka pola. Standard 

ile masz ha ze nie możesz do pracy isc? Lub brak u was dzierżaw z kowr żeby dobrać pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

A ten dalej swoje. Minister i tak zrobi z wami porządek i możecie misia cmoknąc... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten minister to akurat nie wiele może.... I  na tych swoich 5 ha nie pobrykasz.... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

niech zabiera płatność do TUZ - pług i orka, jak ja nie dostanę to i krowiarz nie dostanie ;) druga opcja jest taka że kupię kilka cielaków z Łotwy (jak kumpel będzie brał sobie pod opas), budynek mam a i tak dostanę kasę i nikogo nie zatrudnię przy tej robocie.
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
4 godziny temu, CCCP napisał:

Ja częsciej jestem w tej drugiej grupie, ale jak pomyślę, że dostanę wiecej dopłat , a sąsiad nic i inflacja nie pójdzie przez to w górę to jak mam nie cieszyc ryjka? :)

No i mamy przyczynę wzrostu inflacji jak na dłoni. Przyczyną są ci pobierają dopłaty na TUZ.:oops1:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15

Ale ku..a co on ma Że mna robić ?? Realizuje pakiet rolnosrodowiskowy, spełniam wymogi. To co on ma do mnie? To zwykły kretynizm żeby dopłaty do tuz wiązać z krowami.

tak jak pisałem niech teraz wprowadzi dopłatę w zależności od faktur sprzedaży zboża, rzepaku. Jak wszyscy to wszyscy.

i jąk ma być równo to nakazałbym każdemu krowiarzowi postawienie nowych obór. Bo trzymacie krowy w starych szopach , z eternitem gdzie krowa chodzi cała brudna w gownie. Kto nie ma nowej obory musi postawić nowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Teraz spełniasz, a po nowelizacji przestaniesz.Jak debilizm? Masz jakiś ukryty cel i kombinujesz jak koń pod górkę. Dobrze, że poruszyłes temat obór. Tera ci co nie mają krów, mają lepiej bo nikt im nie kontroluje dobrostanu, a koledze, który ma większe stada życ nie dadzą i cały czas obcinają za byle gówno . Tak samo dobra kultura. Przepasiesz łąkę to nie uznają bo niedokładnie, a co ja zrobię jak krowie nie smakuje, więc wykaszam tak jak inni, bo kontrolujący mówi, że tak ładniej wychodzi na zdjęciach.

Edytowano przez CCCP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon8700    15

Ja mam ukryty cel ? Moim celem jest zarobienie pieniędzy. Nie ma tu nic ukrytego. Była licytacja o dzierzawe, znam stawki dopłat , wymogi wiec wziąłem to z myślą o zysku. Wszystko zgodnie z przepisami

ale wiem , jestem krętaczem i doplatowcem bo robię coś żeby mieć pieniądze z różnych źródeł a nie siedzę i narzekam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

jesteś zdrowo myślącym człowiekiem gdzie pracujesz dla pieniędzy aby się utrzymać ot co.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu u większości to myślenie Zabrać wszystko innym , a dać najprawdziwszemu rolnikowi , czyli mi . Żal ogarnia jak się czyta jak ludzie potrafią być zazdrośni i zawistni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
2 minuty temu, Szymon8700 napisał:

A dla niektórych doplatowcem i wyłudzaczem 😄

obchodzi Cię to? Bo mnie nie ;)
Gdybym się przejmował tym co myślą krowiarze czy Ci od świnek to by ja dziś sprzedawał swoją ziemie a nie dobierał po kawałeczku, obecnie to krowiarze z moich stron czekają żeby dożyć emerytury i pozbyć się resztek gospodarki.

4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Tu u większości to myślenie Zabrać wszystko innym , a dać najprawdziwszemu rolnikowi , czyli mi . Żal ogarnia jak się czyta jak ludzie potrafią być zazdrośni i zawistni .

niestety taki jest obraz polskiego rolnictwa, tak jak i większości Prawdziwych Polaków ;) cokolwiek to znaczy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Szymon nie jestes wyłudzaczem ani krętaczem na dziś dzień, tylko wykorzystujesz sytuację jaką stworzono, bo załozono że jeśli ktos skosi i zbierze to takze karmi tym zwierzynę, a okazuje się że nie zawsze i nie wszędzie.U nas nikt nie sprzedaje siana, i czy to normalne, że ktos kosi tylko po to żeby skosic? . Tylko 1 osoba na 30 biorąca dopłaty karmi tym zwierzęta. Według Ciebie to normalne?... i nie ma u nas rolników z marszalkowskiej w ogóle.

Edytowano przez CCCP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Normalne . Sądzisz że skoszone i sprzątnięte czemu służy ?

Z pewnością bardziej normalne niż twój nick i awatar .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CCCP    10

Ha sprzątnięte... akurat :-)))To świadczy takze o nieskuteczności kontroli. Mozna jeszcze zaoszczędzic na kontrolach bo wiadomo, że jak masz krowę to musisz ją wykarmic. Gdyby to prawo było jakie jest teraz było egzekwowane i dzialalo jak należy to nikt by nie robił zmian. Widziałeś moze żeby ktoś mający kilkadziesiat hektarów składował to gdzieś na hałdzie ?, bo ja nie ... i ten limit 0,3 DJP też symboliczny. My mamy do ONW 0,5 DJP na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko jedno . Pomysł jest słaby , bo w taki sposób , to jak to mówią wyleją dziecko z kąpielą . Zresztą pewno jak większość szumnych zapowiedzi Ardanowskiego nie znajdzie to zastosowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jest na to sposób. Trzeba powołać spółkę i nazwać "Łąki Polskie". Dać spory budżet, kazać sobie samym napisać statut i zadania. Potem powołać "Straż Użytków Zielonych", umocować prawnie, nadać uprawnienia kontrolne, wyposażyć w broń długą, lekkie pojazdy opancerzone i ze dwa śmigłowce, najlepiej też uzbrojone,  Potem puścić to towarzystwo w teren i cierpliwie nasłuchiwać z której strony będzie najgłośniejsza strzelanina. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

A to ciekawe. Bo faktycznie celem tego programu było stworzenie krajowego zaplecza roślin białkowych aby uniezależnić się  od importu. Może NIK by sprawdził czy to się powiodło i ewentualnie komu dokopać za ten pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo dopłaty do poplonow siane na sztukę, byle lejkiem, aby cos tam sie zazielenilo, zeby nikt sie nie doczepil, a tez mozna kazać zrobić porzadnie żeby na bele bylo krowom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

O to,to. I żeby najbliższy hodowca mógł dzwonić po sąsiadach i ponaglać, gdyby ociągali się  z siewem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj