Wojtek026

Ardanowski: Masz zwierzęta, dostajesz dopłaty do TUZ

Polecane posty

greg1985    496

Super to zamiast sprzedawać bele kiszonki ludzie będą chodowac kozy albo owce i na to samo wyjdzie co by oddali w dzierżawę  bo dostaną dopłaty do hodowli . I nie będą mieć żalu że komuś  oddali swoją ojcowizne 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

To nie przejdzie. Nie ma szans. Zniknęłoby wiele łąk a przecież jest teraz nacisk na zazielenienie, ekologię itp. A co do tego że ktoś nie obrabia pola a bierze dopłaty to nie widzę nic złego. Jest jego ziemia i może robić co tylko z nią zechce. W Stanach jak ktoś ma ziemię to może z nią zrobić wszystko. A u nas co. Uprawiamy tylko i kupujemy za grube pieniądze a tak naprawdę państwo może nas wyrzucić bo znajdzie coś cennego pod nią. Jak nie zrobisz papierów to nic nie wybudujesz. W Stanach tak nie ma. A u nas jeszcze tego brakuje żeby zabraniali pole w dzierżawę dawać. Co do dopłat to zawsze jest kwestia dogadania sie. Chcesz brać dopłaty na siebie to zapłać dzierżawę i i tak na jedno wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla ekologii to na + . Zdziczałe łąki będą świetnym siedliskiem dla wszelakiej zwierzyny . Toż Ona jest najważniejsza , a rolnik jej jedynie przeszkadza . Vivat PiS I DOBRA ZMIANA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
1 godzinę temu, Bananek napisał:

lepiej nam będzie jak znikną doplatowcy i koperta przeznaczona na Polskę będzie podzielona między PRAWDZIWYCH rolników.

Aaaa to chyba trzeba by zacząć od definicji rolnika, gospodarstwa i płacenia podatku dochodowego. Ja z niecierpliwością czekam na taki ruch rządzących  i na to co będzie działo się "day after". Ten dzień zapisze się trwało w historii polskiego rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

chłopaki, nie krytykujcie tylko podrzuccie swoje pomysły. Może ktoś podpatrzy jak pozbyć się doplatowcow dwuetatowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
16 minut temu, zetorki12 napisał:

Dla ekologii to na + . Zdziczałe łąki będą świetnym siedliskiem dla wszelakiej zwierzyny . Toż Ona jest najważniejsza , a rolnik jej jedynie przeszkadza . Vivat PiS I DOBRA ZMIANA .

@zetorki12 podejdź no ino do płota i chuchnij.

 

13 minut temu, Bananek napisał:

chłopaki, nie krytykujcie tylko podrzuccie swoje pomysły. Może ktoś podpatrzy jak pozbyć się doplatowcow dwuetatowcow.

A co tu reformować dobrze jest jak było👍🏻

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

E tam . Wiesz że jaja .

Nie pamiętasz jak dużo osób pisało , że trzeba dawać dopłaty do produkcji , bo warszawiaki tylko korzystają ? Nagle płacz , bo sami po d*pie mogą dostać . I tak ci co za darmo biorą obejdą przepis , a zwykły rolnik po tyłku dostanie . Ważne że coś robią .

5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12 podejdź no ino do płota i chuchnij.

 

A chucha mógł byś nie przeżyć . :D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Najgorzej jak się drut z siatki wyprostuje i sam w krążek zwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak z ciekawości . Rysiu , Ty dziś NIC ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa . Po dwóch lampkach z pewnością . :D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5348

81655946_760882201097954_339253698569961

Rysiek patrz co w lidlu po świetach bedzie :D 

  • Haha 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Bardzo dobrze jakby to weszło a nie jak u nas prezes agencji wykupił w jednej miejscowości wszystkie łąki i kasa leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Taaa . Po dwóch lampkach z pewnością . :D

Co do ilości już nie wnikam :P jednemu potrzeba pół litra innemu dwie kolejki aby padł no ale jeszcze pytanie w czym to było pite :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No mam nadzieję że nie z wiaderka ?

Jak to mawia mój sąsiad czasami trzeba się odrobaczyć . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425

Proponuję żeby zabrać dopłaty tym co sieją zboża a nie mają hodowli, tym co sądzą ziemniaki i sami ich nie zjadają, tak samo z sadownikami. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
niezlygagatek napisał:

Proponuję żeby zabrać dopłaty tym co sieją zboża a nie mają hodowli, tym co sądzą ziemniaki i sami ich nie zjadają, tak samo z sadownikami. 

Ze zbożem to akurat dałeś słaby przykład czy ziemniakami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Jak to mawia mój sąsiad czasami trzeba się odrobaczyć . ;)

No dokładnie tylko stężenie powinno być odpowiednie nie mniej niż 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
niezlygagatek napisał:

Dlaczego zły? Zboze sprzedaje bo nie mam hodowli, siano tak samo, kosze zbieram żeby sprzedac.

Skoro sprzedajesz to weź fakturę i to udokumentuj, poza tym zboże to nie tylko hodowla ktoś może mieć kurki kaczki i co ma im gazetę dać. A jak ktoś nie ma żadnej hodowli to do tuz nie powinien dostawać dopłat bo skoro sprzedaje to i tak zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ja proponuję by zabrać całkowicie wszystkie dopłaty, ba proponuje, jak nie pasuje takie rozwiązanie, by wszyscy przeszli na VAT i rozliczani byli z każdej wyprodukowanej tony zboża. Zniknęli by pseudo rolnicy itd. itp. 

Kolego Bananek nie wiem czy wiesz, lecz te pieniądze, które dostają "Warszawiacy" są inwestowane w polską gospodarkę, nie są wyprowadzane do Niemiec. Myślisz, że zabiorą "Warszawiaką" a dadzą rolnikom ? Jesteś w błędzie, Unia na to nie pozwoli, po prostu ta pula pieniędzy przepadnie, przepadną pieniądze, które napędzają polską gospodarkę, a jaki w tym interes rządzących ? Prosty... do każdego euro z UE Polska musi dopłacić swoje kilka zł, mniej kasy dla rolnictwa, to mniej wydatków Państwa na dopłaty. Czy ktoś wie o tym ile dostajemy dopłat? Bodajże coś koło 15 mld złotych, a wiecie ile jest rocznie kar ściąganych ? Na farmerze był artykuł , że ponad 1 mld, nie wiem czy nie coś ok 1,5 mld ;) Jak mają zabierać to niech zabierają wszystkim i pisze Ci to dwuetatowiec, który od tego roku żyje tylko z gospodarstwa, lecz widzę, że jest naprawdę ciężko i nie wiem, czy nie będę zmuszony wrócić do branży informatycznej, pomimo 100 ha gruntów, a tylko przez to , że Polska to taki dziki kraj, gdzie sobie zrobisz biznesplan i kalkulacje na kilka lat do przodu, podpiszesz Modernizacje itd. nabierzesz kredytów, a tu nagle Państwo Ci powie halt i odcina źródła dochodu byś zbankrutował.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezlygagatek    425
11 minut temu, micgal39533 napisał:

Skoro sprzedajesz to weź fakturę i to udokumentuj, poza tym zboże to nie tylko hodowla ktoś może mieć kurki kaczki i co ma im gazetę dać. A jak ktoś nie ma żadnej hodowli to do tuz nie powinien dostawać dopłat bo skoro sprzedaje to i tak zarabia

Nie cytuj poprzedniego posta. Kury i kaczki też się chyba hoduje, ale mogę się mylić. Mam wziąć fakturę od Zenka czy Franka co ma 4 cielaki? I życiu w urzędzie skarbowym nie był? Głupie gadanie, bo pieniądze za siano dostaje? A inni oddają za darmo pszenicę. Tak samo mówili ze asf na wschodzie niech sobie będzie bo ich nie dotyczyło a teraz płacz bo do nich doszedł. 

Edytowano przez niezlygagatek
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez karol
      Informuję wszystkich że 15 lutego tego roku (2008) upływa termin dostarczania wniosków o dopłatę do materiału siewnego. Dotyczy to tylko roślin ozimych.
       
      Więcej na stronie Agencji Rynku Rolnego
       
      www.arr.gov.pl
       
      Wniosek
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/dms_p1_f2.pdf
       
      Instrukcja
      http://www.arr.gov.pl/data/01593/instrukcja_dms_p1_f2.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj