News
Mytcarek

Ursus 385/912/902/1002/1012 -Czy warto zakładać turbo ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mytcarek    26

Witam :) ostatnio remontowalem ursus 912  silnik dostal blok od zts nowy typ komplety naprawcze z krotoszyna od wersji turbo korby zostaly stare po regeneracji wal jest bez przeciwwag wyszedl na 4 szlif wal niby nie jest chinski tak powiedzieli mi w zakladzie naprawczym wal bedzie mial z 30 lat glowica jest od turba oraz wtryski i teraz pytanie czy zakladac turbo na ten wal i korby czy dac sb spokój ? Z góry dzięki :)

Edytowano przez Mytcarek

akmaly    338

Tu nie chodzi o samo turbo, kwestia tylko jakie będzie ciśnienie doładowania. Turbosprężarkę można zakładać do każdego sinika, nawet nie przystosowanego do niej, kwestia tylko samego doładowania. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Maverick    81

Jeśli nie zwiększy dawki paliwa to ciśnienie doładowania nie będzie większe niż 0.2 - 0.3 bara. Wystarczy zamontować manometr i zwiększyć dawkę tak by nie przekroczyć 0.5 bara ciśnienia doładowania co będzie bezpieczne dla tego silnika.

Mytcarek    26
7 godzin temu, Maverick napisał:

Jeśli nie zwiększy dawki paliwa to ciśnienie doładowania nie będzie większe niż 0.2 - 0.3 bara. Wystarczy zamontować manometr i zwiększyć dawkę tak by nie przekroczyć 0.5 bara ciśnienia doładowania co będzie bezpieczne dla tego silnika.

W takim razie musiałbym kupić turbo ze zmienną geometria bo oryginalne turbo do ursusa czy tez zetora daje stala wartość 1 bara ? Chyba że sie mylę :)

10 godzin temu, akmaly napisał:

Tu nie chodzi o samo turbo, kwestia tylko jakie będzie ciśnienie doładowania. Turbosprężarkę można zakładać do każdego sinika, nawet nie przystosowanego do niej, kwestia tylko samego doładowania. 

W takim razie turbo ze zzmienną geometria wychodzi w grę jedynie oryginalne nie ma możliwości regulacji ?

akmaly    338

Mylisz się, zmienna geometria pełni dwie funkcje, ogranicza ciśnienie ładowania i zwiększa wydatek przy niższych prędkościach. Turbosprężarka ze stałą geometrią najczęściej posiada zawór upustowy za pomocą którego reguluje się ciśnienie ( bardziej ogranicza ). W obu przypadkach najczęściej sterowanie odbywa się za pomocą podciśnienia ( siłownik pneumatyczny, tzw. grucha, otwiera i zamyka zawór lub steruje łopatkami ). Oczywiście są inne rozwiązania sterowania tj. nadciśnieniem lub elektryczne.

Rozwiązaniem jest zakup turbosprężarki większej z regulacją ciśnienia lub mniejszej ( bez zaworu upustowego aby ciśnienie doładowania nie przekraczało 0,5 bar). Wg. mnie lepiej to pierwsze, lepsza sprawność i możliwość dostosowania. 

Edytowano przez akmaly

Maverick    81

Można też kupić dedykowaną turbosprężarkę i jedynie zwiększyć dawkę paliwa tak aby manometr wskazywał maksymalne doładowanie 0.5 bara

Mytcarek    26
33 minuty temu, Maverick napisał:

Można też kupić dedykowaną turbosprężarkę i jedynie zwiększyć dawkę paliwa tak aby manometr wskazywał maksymalne doładowanie 0.5 bara

Dokładnie tez  tak myślę zrobic najprościej bedzie pompę i tak musze dac do sprawdzenia to dobrze sie składa doladowanie maksymalne chce 0,7  w tej.granicy 

samtech84    47

Dajcie spokój co to jest 0,6 bar? Nie jeden silnik Martina został uturbiony, bez zmian gratów wewnątrz i chodzi to latami bez problemów.

Mytcarek    26
Dnia 24.12.2019 o 19:54, Maverick napisał:

Fabryczne 1614 miały doładowanie 0.6 bar, więc nie szalej na zwykłych korbowodach.

Zagłębiem temat z.mechanikami i w.ursusach 904,902,1004,1002,1604 byly korbowody zwykle i to chodziło z turbo bez problemu a potem wymyślili utwardzone która sa plastelina jeszcze gorsza niz te stare z lat prl :)

samtech84    47

Bo nie ma czegoś takiego jak tłoki czy korbowody od turbo. To tylko tak potocznie jest nazywane. Po prostu są korby starego i nowego typu, tak jak tłoki te 3 pierścieniowe to po prostu nowy typ. I wszystkie ciągniki miały je zakładane od któregoś tam roku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelsax
      Witam, czy mierzył ktoś ile milimetrów wynosi początek wtrysku. W mojej c330 wychodzi 3,5 mm przed gmp mierząc czujnikiem zegarowym pierwszy tłok.
    • Przez klauss
      Witam. Mam pytanie w mojej szustce wyciągnąłem pompę paliwowa i zawiozłem do sprawdzenia. Okazało się że była za duża dawka paliwa i dlatego kopii na czarno. Po zamontowaniu i odpaleniu nie chce przez jakieś 10 sekund wejść w obroty dopiero później się rozkręca. Ustawiłem pompę na znaku ale okazało się że zapłon jest opóźniony. Razem z mechanikiem przekrecilismy pompę na Maxa żeby przyspieszyć zapłon ale to nie wystarczyło. Nie ma już regulacji. I co teraz? Ciągnik kopci na niebiesko nie ma siły. Proszę o pomoc
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:

Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez BELARUS820BX
      Witam mam do was pytanie czy ktoś z was zakładał te stabilizatory bo się nad nimi zastanawiam bo mają tylko 4 otwory i jeden z przesuwem czy będą dobre
      https://www.olx.pl/oferta/stabilizator-boczny-ursus-c-360-i-inne-CID757-IDvZmXl.html#ef8fe47e31
    • Przez Mario1985
      Czesc 30 lat temu skonczyl sie dowod rejestracyjny na ursusa.. jezdzil i jezdzi bo w czerwcu robilem kapitalny remot i wlozylem w niego sporo kasy...
      Teraz mam pytanie ... chce go z powrotem zarejstrowac... musze czekac na jakis certyfikat dla stacji kontroli pojazdow lub do wydzialu komunikacji czy tylko dokumenty od niego i stary dowod na przeglad pojechac i do wydzialu po tablice i nowy dowod ????
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj