yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

hubertb    4007
52 minuty temu, Ywa napisał:

Pozytywnie kojarzę tam możliwość podjęcia pracy przez młodzież szkolną/nastolatki. Są też odpowiednie stawki wiekowe. Wszystko na zasadzie elastycznej umowy; przychodzą po szkole na parę godzin do pomocy(podobnie jak matki): może to być przedsiębiorstwo, albo po południu rozkładają towar w sklepie. Uczą się same zdobywać pieniądze/kieszonkowe/dobre nawyki.

U nas też tak można od 13 roku życia pracujesz na umowę o dzieło. Nikt tego nie zabrania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Prawo zawsze się interpretuje. Zawsze się interpretuje czytany tekst. Interpretacja to inaczej jego zrozumienie.

Interpretuje to się wiersze.😂😂😂😂😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dobrze, że chociaż to ze szkoły pamiętasz. Jesteś blisko i idziesz we właściwym kierunku. Z prawem jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łał . To teraz żeś doje,, .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, hubertb napisał:

U nas też tak można od 13 roku życia pracujesz na umowę o dzieło. Nikt tego nie zabrania. 

Fakt, chociaż ze mną nikt nie podpisywał umowy jak miałam 13 lat w sezonie letnim.

A za granicą po prostu m.in. niespotykany był widok dzieci uzupełniających towar w markecie w sezonie szkolnym.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

20 minut temu, Pafnucy napisał:

Łał . To teraz żeś doje,, .

Zważywszy, że jest w j polskim wiele słów, które oznaczają np kilka rzeczowników nie mających fizycznie ze sobą nic wspólnego. A dopiero z całego kontekstu zdania lub fragmentu tekstu możemy się dowiedzieć, czy chodzi o zamek w drzwiach czy np w kurtce. To własnie dokonujemy interpretacji. dodatkowo w przepisach prawa dokonuje się interpretacji w oparciu o inne ustępy i paragrafy. Które często doprecyzowują dany tekst, który interpretujemy. Podobnie dokonujemy interpretacji wiersza. Opierając się na szerszym fragmencie tekstu lub całym wierszu a nie jednym słowie czy zdaniu. Normalnie szok, że takie coś trzeba tłumaczyć.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
8 minut temu, Ywa napisał:

Fakt, chociaż ze mną nikt nie podpisywał umowy jak miałam 13 lat w sezonie letnim.

A za granicą po prostu m.in. niespotykany był widok dzieci uzupełniających towar w markecie w sezonie szkolnym.

Właśnie tu jest pies pogrzebany, dla tego jeśli będziesz zatrudniać spisz umowę o dzieło. Taką pracę może sobie potem młodzian nawet w CV wpisać i będzie to dla niego plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
18 godzin temu, racyl napisał:

EU9Ar_IWsAg3rVe?format=jpg&name=900x900

 

60914258_453354708771687_6891642460884172800_n[1].jpg

7 godzin temu, Generał napisał:

92158602_2564032270533562_57525143167628

 

24294202_1896403737342740_3358632791887906778_n.jpg

6 godzin temu, jarecki napisał:

oczywiscie czy to Przyłebska czy zoll czy  rzeplinski ,

 

15541427_1883201255245040_9205726223634299478_n[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

generał, zrozum. Jak warunki ograniczania swobód, praw i wolności to takie warunki. A nie rozporządzenia wydawane ad hoc.


racyl - nie usprawiedliwiam nikogo ale.. W naszym prawie nie skrócisz l4. Zatem możesz być zdrowy, uzyskać nawet orzeczenie na końcu zwolnienia. I co? I jak Cię nie zastaną w domu to nie dostaniesz całego świadczenia... Dobrze to pomyślane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
2 godziny temu, Generał napisał:

Interpretuje to się wiersze.

Powiedz to skarbówce jak Ci przyślą swoją interpretację prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, racyl napisał:

 

Prowadząca rozmowę Anita Werner zapytała minister Emilewicz, jak pakiet pomoże osobie, która pracowała w kawiarni i z dnia na dzień straciła pracę.

Emilewicz odpowiedziała:

„Jest to pierwsza w historii Polski sytuacja, kiedy system opieki społecznej interesuje się pracownikami na tego typu umowach, które nie były ozusowane. Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać”.

Edytowano przez Generał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
1 minutę temu, Generał napisał:

Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać”.

Aaaaaaaa od czego miałoby być to ubezpieczenie? 

3 minuty temu, Generał napisał:

Jest to pierwsza w historii Polski sytuacja, kiedy system opieki społecznej interesuje się pracownikami na tego typu umowach,

Ja system nie interesuje się pracownikiem, to niech zainteresuje się obywatelem, bo to już jego zasrany obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
5 minut temu, Generał napisał:

Prowadząca rozmowę Anita Werner zapytała minister Emilewicz, jak pakiet pomoże osobie, która pracowała w kawiarni i z dnia na dzień straciła pracę.

Emilewicz odpowiedziała:

„Jest to pierwsza w historii Polski sytuacja, kiedy system opieki społecznej interesuje się pracownikami na tego typu umowach, które nie były ozusowane. Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać”.

Kiedyś Cimoszewicz będąc premierem też mówił, że trzeba się ubezpieczać. A było to z racji powodzi. Która była nazywana przez niektórych powodzią tysiąclecia.

Z drugiej strony widać wyraźnie, że rząd powoli oswaja ludzi z faktem, że pieniędzy nie ma. I wszystko co mogą liczyć to umorzenie zusu do czasu wyborów.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, hubertuss napisał:

Kiedyś Cimoszewicz będąc premierem też mówił, że trzeba się ubezpieczać. A było to z racji powodzi. Która była nazywana przez niektórych powodzią tysiąclecia.

Z drugiej strony widać wyraźnie, że rząd powoli oswaja ludzi z faktem, że pieniędzy nie ma. I wszystko co mogą liczyć to umorzenie zusu do czasu wyborów.

Źle  interpretujesz  jej słowa  mówi  wyraźnie  że  na  przyszłość  nauczy  to że  należy   się  ubezpieczyć.  A  nie  że  pomocy  nie  dostaną  bo  trzeba  się  ubezpieczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wiesz co, generał przytoczył zdanie, mirro czepił się słówka a ty to dalej ciągniesz. Nie lubisz pisu ok ale nie przesadzaj z tym, bo robi się to już naprawdę niesmaczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Generał napisał:

Prowadząca rozmowę Anita Werner zapytała minister Emilewicz, jak pakiet pomoże osobie, która pracowała w kawiarni i z dnia na dzień straciła pracę.

Emilewicz odpowiedziała:

„Jest to pierwsza w historii Polski sytuacja, kiedy system opieki społecznej interesuje się pracownikami na tego typu umowach, które nie były ozusowane. Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy nas, że należy się ubezpieczać”.

EUqyxjmUMAArBjk?format=jpg&name=small

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z czym mam nie przesadzać? Z tym, że minister każe się ubezpieczać od koronawirusa? A kto miał przewidzieć takie coś rok czy dwa lata temu? Skoro to ma być nauka na przyszłość. Wiesz co nas spotka za rok czy 10 lat> Od czego radzisz mi się ubezpieczyć? Chlapnęło się jej jak Cimoszewiczowi. A wy do tego teorie dorabiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
3 minuty temu, hubertb napisał:

Wiesz co, generał przytoczył zdanie, mirro czepił się słówka a ty to dalej ciągniesz. Nie lubisz pisu ok ale nie przesadzaj z tym, bo robi się to już naprawdę niesmaczne. 

To niech skończą z takimi umowami. A nie zapomniałem, że przecież Oni cały czas z nimi walczą, czyli gonią króliczka. 

Ciekawe ile takich można znaleźć pod bokiem Pani Emilewicz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W LOT jest cała masa na samozatrudnieniu. A niby Lot teraz taka potęga. Przy okazji akcji powrót do domu stewardessa mówiła jakie tam świetne warunki dają. Szkoda, że biedaczka nie pomyślała parę lat temu by się od koronawirusa ubezpieczyć.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj