yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

witejus    8516
43 minuty temu, hubertb napisał:

Prędzej czy później dojdzie do cyfryzacji w urzędach, więc drogi kolego może się po części twoje marzenie spełnić. 

nie prędko się spełni ,im większa cyfryzacja tym więcej papieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113

co???
nie jesteś jakim urzędnikiem dajmy na to gminnym?
tylko w wydaniu państwowo urzędniczym obecnego pokolenia jeszcze staruszków niekomputerowych czy niesmartfonowych tak może być cyfryzacja postrzegana.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
7 minut temu, hubertb napisał:

Ciekawe jak go zatrzymali ?

chyba na lasso

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, dysydent napisał:


no i cholera wie jaki idiota mnie może zatrzymać jak bez udokumentowanego celu będę tam i spowrotem w tym i przez las się szwendał po za domem zapewne rowerem.
wezmę kamerę z zapisem przez LTE do chmury bo jak mi zabierze to dowodu nie będę miał z ew kretyńskiej interwencji.
do tego już doszło że muszę się bać państwowego urzędnika jak ktoś gorszej kategorii.

Nie warto przejmować takimi rzeczami i zawracać sobie bzdetami głowę. Osobiście nie czuje żadnych ograniczeń z faktu/komfortu mieszkania na wsi. Jadąc gdzieś zawsze ma się cel, więc bez problemu. A mając pod nosem las zamierzam  go odwiedzać kiedy mi się zachce i już! Niedługo zbiór pędów sosny, to przejażdżka na wierzchowcu, więc mam gdzieś mandaty. Najpierw muszą mnie złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W miastach też się ludzie nie przejmują. Np chodzą po sklepach i sobie grzebią niby to zakupy robią. mama była w sklepie to widziała jak gość 4 flaszki kupował. Po świętach mamy kolejna falę epidemii jak byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
19 godzin temu, mirro napisał:

Jego największą zasługą było to że trzymał PiS z daleka od władzy. Inaczej już wtedy rozwaliliby system albo rozdali co się da.:lol:

Pis-dzielce to niedorajny  bolszewickie grające na uczuciach tych  w najniższym szczeblu ekonomicznym w myśl zasady dam Ci pińset to już jesteś mój  na wieki amen. ..................Ale niestety jest jeszcze elektorat wykształcony   nie chwalący  się dyplomami ale trzeźwiejszy POlitycznie  kóry w lot  łyka zasady permanentnego     bolszewizmu i na zasadzie reakcji odśrodkowej stawia SIĘ OKONIEM JAK W MOIM STAWIE NIE ZAMIERZAJĄC?

26 minut temu, dysydent napisał:

dlaczego?
nienawidzę biurokratów wszelkich politycznych opcji i dla mnie to jest gorsza rasa ludzi którzy powinni czuć nasz bat nad sobą a nie odwrotnie
jeśli czytasz temat problemy techniczne to wiesz że potrafię a jeśli czytasz temat koronawirus to wiesz że mam pojęcie o wirusologii i ocenię bezsensowne zakazy ich interpretację jako wyłącznie totalitaryzm polityczny a nie kwarantannę
a że do mnie się zgłosił abym fasolę bez obawy zapuszczenia pola w jeden rok chwastami to poczytaj moje wpisy, zdjęcia na temacie fasola i to już od 2017-ego (chyba)

Fasola to ciekawy rolniczy temat i wara gryzipoórkom od tego - dwa tygodnie temu posiałem  0.5 ka marchwi -- ciekawe kto na tym lepiej wyjdzie bo  primo: moja jest za stodołą i pryskanie wodą ma jak w banku a secundo dostała już odpowiednią dawkę  herbicydu na ziele?

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
23 minuty temu, hubertuss napisał:

W miastach też się ludzie nie przejmują. Np chodzą po sklepach i sobie grzebią niby to zakupy robią. mama była w sklepie to widziała jak gość 4 flaszki kupował. Po świętach mamy kolejna falę epidemii jak byk.

Kurwica ludzi strzela przy takiej pogodzie, ja tam wychodzę jak muszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2061

dysydencie, ja tylko zażartowałem, że ten na koniu to chyba nie ty :)

myślę, że wielu urzędników chce pomóc petentom ale przepisy prawa utrudniają im działania; nie mniej urzędników jest o 50% za dużo i nadal część z nich uważa się za "panów"

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

W miastach też się ludzie nie przejmują. Np chodzą po sklepach i sobie grzebią niby to zakupy robią. mama była w sklepie to widziała jak gość 4 flaszki kupował. Po świętach mamy kolejna falę epidemii jak byk.

Przesadzasz. 

46 minut temu, hubertb napisał:

Kurwica ludzi strzela przy takiej pogodzie, ja tam wychodzę jak muszę. 

Jechałam dziś do Słupska (licząc po cichu, że może spotkam najsławniejszą postać w osobie Biedronia), w ogrodniczym kolejka emerytów.... oj przecież sezon działkowy...samo zdrowie dla nich! Więc wyszłam jak nic.... omijam wszelkie sklepy z sznurem wystającym poza zabudowanie. Na szczęscie mam swoje normalne punkty i nie zdarzyło mi się stać, więc wszystko w normie.

Jak z tymi wyborami, są w końcu.... już nie mogę się doczekać?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Ulman napisał:

Masz 100% pewności że będzie uczciwie?

@Generał , daj jakiś link jak to było bom ciekaw. Ilu z LPR jest w PISie?

DQWgcVXXcAArYR2?format=jpg&name=small

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
30 minut temu, Ywa napisał:

Jak z tymi wyborami, są w końcu.... już nie mogę się doczekać?

dzisiaj dopiero siódmy kwietnia a pis nie jest jeszcze na tyle samowładny aby kalendarz... aby datę na dziesiąty maja na kiedy tam pasuje zmienić

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-wybory-apel-hfpc/zgz9y5p?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

nie - mam do czynienia z dwoma w tej samej sprawie i stwierdzam - masz rację i nie uwzględniasz tej drugiej części. To błąd. Gdyż taki nadgorliwy odbierany jest jako specjalista wysokich lotów i tymi rozsądnymi dyryguje jak nie pomiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stan  klęski żywiołowej  ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
2 godziny temu, dysydent napisał:

co???
nie jesteś jakim urzędnikiem dajmy na to gminnym?
tylko w wydaniu państwowo urzędniczym obecnego pokolenia jeszcze staruszków niekomputerowych czy niesmartfonowych tak może być cyfryzacja postrzegana.
 

jeśli to do mnie to nie jestem żadnym urzędnikiem ,ani gminnym ani innym.Tylko widzę co się dzieje wokół mnie. Nie szukając daleko przykład z branży,wnioski o dopłaty,e-wniosek i kilogram papierów,kupisz dwa gwoździe faktura wielkości dawnej Trybuny Ludu ,faktura za prąd koperta aż pęka w szwach .Więcej przykładów?

Widocznie wszędzie jeszcze pracują staruszkowie niekomputerowo-niesmartfonowi bez względu na to jaki mają pesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

coby VAT odzyskać😜

trochę  przejaskrawiony przykład

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113
23 minuty temu, witejus napisał:

jeśli to do mnie to nie jestem żadnym urzędnikiem ,ani gminnym ani innym.Tylko widzę co się dzieje wokół mnie. Nie szukając daleko przykład z branży,wnioski o dopłaty,e-wniosek i kilogram papierów,kupisz dwa gwoździe faktura wielkości dawnej Trybuny Ludu ,faktura za prąd koperta aż pęka w szwach .Więcej przykładów?

Widocznie wszędzie jeszcze pracują staruszkowie niekomputerowo-niesmartfonowi bez względu na to jaki mają pesel

stare nawyki i procedury
ludzie nie mają zaufania do elektronicznego zapisu.
ja tam za neta przelewem internetowym i od wielu lat ani jednego papierka po za umową której też mam jedynie skan w pliku o oryginał Bóg wie gdzie.
Za en el też coraz częściej tak samo i dopłaty netem i ani jednego papierka już ze dwa czy trzy lata.
Skarbówka ma jeszcze bajzel i trzeba makulaturę trzymać bo nie nadążają
jest tego coraz więcej tylko jeszcze nie ustandaryzowane ale wiele przelewów choćby i za tego neta mogę sobie wydrukować właśnie dla skarbówki choć i to już jakoś można obejść ale nie uczyłem się jeszcze jak ale młodzi u mnie w domu nawet i skarbówkę rozliczają już zdalnie i cyfrowo bez ani jednego papierka i to w rozliczeniach międzynarodowych

rzeczywiście wielu i młodych absolwentów szkół prowadzonych przez tych staruszków wykształconych jest na starą modłę ale to ci z kujonów którzy nigdy by samoukami nie zostali a takich najwięcej na urzędniczych mało płatnych synekurach ląduje bo ... oj to znów za socjologiczne aby kontynuować ale prostactwo to wcale nie brak wykształcenia co nieumiejętność samokształcenia, dostosowania się samodzielnego do realiów.
kwestia czasu gdy i to zostanie przełamane a biometryka zrobi resztę dla autentyzacji, autoryzacji poleceń.

można by i tak wybory ale każdy musiał by być w jednorodnym systemie np po odcisku palca czy bodaj dowodzie osob. biometrycznym tym odciskiem aktywowanym.
oczywiście będą opory ale chyba nie da się inaczej w przyszłości no chyba że populacja się tak przerzedzi że nie będzie to konieczne.
_____________
chyba pełnia dzisiaj bo widzę księżyc i jakiś taki... jak by dzisiaj
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a ja tradycyjnie daje zarobić listonoszowi , nie jestem samolubem  B|                  ludz jest gatunkiem stadnym i potrzebuje kontaktu ,  zakupy w necie itd . zamkniemy się w swoim swiecie i nie bedziemy potrafili się odnalezsc w realu , kiedyś do lekarza ze 20 ludziów   2 dziadków rozmawia a reszta wpatrzona w ekran smartfona bo muszą  coś przeczytać ...

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
21 godzin temu, DTaras napisał:

Dobra. Przegłosowali. Wiadomo już kiedy te wybory?

 

 

W stanie klęski żywiołowej czyli wynikłej nie z kaprysu a siły wyższej to jakie te odszkodowania?

 

Nie  będę brał udziału w tych PIS-dowskich doborach i POgonię każdego turbonosza  z papirkami w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Władza jest po stronie zjednoczonych . 

Przedstawi ten filmik . Władza jest w jedności!!
Choć mniejszych było wielu, zawiodło, bo lwy były zjednoczone.

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, galan99 napisał:

Władza jest po stronie zjednoczonych . 

Przedstawi ten filmik . Władza jest w jedności!!
Choć mniejszych było wielu, zawiodło, bo lwy były zjednoczone.

 

Brawo - te lwy to my prawdziwi Polacy i nie damy się szabesgojowym kujotom.

18 godzin temu, racyl napisał:

EU8tIVFWkAAk5qL?format=jpg&name=medium

 

17264784_1466343936740936_162087835480757065_n.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
4 godziny temu, DTaras napisał:

Żeby ktoś wypełnił? Niedoczekanie...

To jak nic nie podpiszesz to jak za Ciebie ?

3 godziny temu, nie napisał:

dysydent to chyba nie ty? :)

Dwa mandaty po 500 złotych każdy otrzymał od policjantów 58-letni mężczyzna, który po pijanemu dosiadł wierzchowca i wyruszył w minioną niedzielę spod Starachowic na wycieczkę do Kielc. Kieleccy funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy w centrum miasta.


Jak się okazało, mężczyzna złamał nie tylko zakaz przemieszczania się w związku z pandemią koronawirusa. Badanie alkomatem wykazało bowiem, że ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Jeździec otrzymał więc dwa mandaty w kwotach po 500 zł – jeden za naruszenie ograniczeń epidemicznych, a drugi za jazdę po drogach publicznych pod wpływem alkoholu.

Policjanci uniemożliwili "kowbojowi" dalszą jazdę. Po konia przyjechał samochodem trzeźwy znajomy mężczyzny.

A dostał 2000 zł kary za jazdę pod wpływem, ile punktów i kiedy będzie mógł "robić" nowe prawo jazdy :).

2 godziny temu, Ywa napisał:

Przesadzasz. 

Jechałam dziś do Słupska (licząc po cichu, że może spotkam najsławniejszą postać w osobie Biedronia), w ogrodniczym kolejka emerytów.... oj przecież sezon działkowy...samo zdrowie dla nich! Więc wyszłam jak nic.... omijam wszelkie sklepy z sznurem wystającym poza zabudowanie. Na szczęscie mam swoje normalne punkty i nie zdarzyło mi się stać, więc wszystko w normie.

Jak z tymi wyborami, są w końcu.... już nie mogę się doczekać?

Ciekawe jakie poparcie będzie miał Biedroń w Słupsku ? Jako dobry były gospodarz to tak z 80% jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj