yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

DTaras    1951

styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień, ¿¿¿¿¿¿, ¿¿¿¿¿¿. Roman - jaką nazwę noszą te dodatkowe miesiące? Trzeba zreformować Unię. Zlikwidować zmianę czasu i wprowadzić nowy kalendarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
39 minut temu, DTaras napisał:

styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień, ¿¿¿¿¿¿, ¿¿¿¿¿¿. Roman - jaką nazwę noszą te dodatkowe miesiące? Trzeba zreformować Unię. Zlikwidować zmianę czasu i wprowadzić nowy kalendarz.

Zadaniem Unii jest przywrócić ład przed 2 wojny światowej .

https://www.m.pch24.pl/pe-wzywa-bosnie-i-hercegowine-do-zwrotu-mienia-zydowskiego--to-cena-czlonkostwa-w-ue,67101,i.html?fbclid=IwAR1Ycuy2c3LGl638t81sJFoQZKbFIuGcHBBQGGd0ajhJhAaMlrk0I-QxHsg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

W naszym kraju też są na to przepisy. Zwróć uwagę na rozdźwięk pomiędzy tytułem artykułu a samym tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

To tak samo  jak administracja Trumpa od nas się upomina.

13 godzin temu, racyl napisał:

Kocham PIS ❤️❤️

Jak to socjal wpływa na uwielbienie dla socjalizmu

10 godzin temu, Roman176 napisał:

pójdę do tego co nie obniży 

Ty się nadajesz żeby gdziekolwiek iść. Parę kilometrów za granicą w czeskiej kopalni masz pracę za 15 tys i nic żeś nie zrobił żeby się tam zatrudnić. 

Mało prawdopodobne ale załóżmy że masz kolegów na kopalni. Czy teraz gdy będzie 0% PIT i małolaty poniżej 26 roku zycia , bez doświadczenia będą zarabiać więcej od starszych i doświadczonych kolegów to jest OK?  Może lewackie związki zawodowe będą tego pilnować ale dla normalnego człowieka jest to patologiczne


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ukraina-zegna-sie-z-mfw-i-wita-z-omanem,nId,4331867 Interesujące - nieprawdaż?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ciekawy artykuł , chyba nawet bardziej interesujący niż rozmowy nad budżetem UE , ale wydaje mi się że ukraina nie bedzie dostepna dla nikogo tam działają  potezni oligarchowie którzy nie wypuszczą z rąk potencjalnych dochodów , raczej MFW bedzie grał na możliwosc zatrzymania ukrainy na stronie eropejskiej bo sama ukraina jest europie potrzebna , to jest perspektywiczny rynek na robienie biznesu i kto pierwszy się  odwazy zarobi mld .$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ulman napisał:

 

Jak to socjal wpływa na uwielbienie dla socjalizmu

 

Jaka pierdziele ale tęga głowa 😁 14gogzin nad tym myślał 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
12 minut temu, jarecki napisał:

to jest perspektywiczny rynek na robienie biznesu i kto pierwszy się  odwazy zarobi mld .$

Chyba już za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jak chcesz się przekonać że to są sukcesy to włącz TVPis


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Mirro - niektórzy się bali, że będziemy robić na niemca😉 To także, Racyl, ciekawe. https://kobieta.interia.pl/dziecko/news-dlaczego-dziecko-nie-chce-zyc,nId,4339680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

sami widzicie jak ciezkie jest zycie w malopolsce🤑🤐😔, 20 tys miesiecznie to na waciki starczy......

7 godzin temu, jarecki napisał:

byc może zależy to też od regionu który zamieszkujemy , ojciec z matką nie mają problemu z dostepem do specjalistów  , najgorzej jest z pierwszą wizytą bo potem to już chyba z górki .

chyba do tych najgorszych przychodni czy szpitali kolejki sa krotkie,do renomowanych  miesiacami lub latami trzeba czekac...

7 godzin temu, Pafnucy napisał:

Być może zależy do jakich specjalistów . Wszak powszechnie wiadomo że po kilka miesięcy się czeka . Ty jarecki może w innym kraju ? 🤔

do reumatologa zarejestrowalem sie na poczatku grudnia- juz witalem sie z gaska-znaczy lekarka- we czwartek, niestety wizyte odwolali bo nie przyszla, nastepny termin 5 marca........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Nie trzeba. Państwowe zawsze będzie niewydolne. Prywatne musi być konkurencyjne i dobrze zarzadzane albo go nie będzie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Na chwilę obecną prywatnych przychodni , gabinetów wszelkiej maści jest wiele i będzie przybywać z każdym rokiem aż służba zdrowia stanie się prywatna w 70 % tego nie da się przeskoczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Jak ja twierdze że powinna być prywatna to wielbiciele socjalizmu twierdzą że to jest niemożliwe, nie da się bo coś tam coś tam i już


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Reumatolog podonie jak ortopeda prywatnie - są kolejki. A na RZSie oczekujący pacjent traci wolę życia. Są to jednak mniejsze kolejki. Oczywiście dotrzeć do lekarza można w różny sposób i można umówić się na wizytę do jego dobrego przyjaciela. Do tego potrzeba zainwestować czasu. Wizyta wówczas przyśpiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Przy takich brakach lekarzy nie ma mowy o konkurencji. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, galan99 napisał:

Prywatnie ile trzeba czekać ? .

Zależy na co i gdzie . Prywatnie też bywają kolejki .

57 minut temu, jacus napisał:

do reumatologa zarejestrowalem sie na poczatku grudnia- juz witalem sie z gaska-znaczy lekarka- we czwartek, niestety wizyte odwolali bo nie przyszla, nastepny termin 5 marca........

Mi nie musisz pisać . Niestety znam realia . Konia z rzędem temu , co da radę wyprowadzić to na prostą . Słupki , dane statystyczne , to nawet nie wygląda najgorzej . Problem się robi gdy zaczynamy chorować . Pierwszy z brzegu idiotyzm . Szpital kasy nie dostanie , jak przez 3 doby Cię nie zatrzyma . Za tym kasa idzie , a bywają pacjenci którzy w ciągu jednej doby badania mogli by mieć wszystkie zrobione . A szkoda gadać ...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133
8 minut temu, mirro napisał:

Przy takich brakach lekarzy nie ma mowy o konkurencji. 


skutkiem braku warunków konkurencji jest brak lekarzy bo nie warto być dobrym jeśli stawki jednakowe dla wszystkich. Wyłączono mechanizm rynku i uciekają tam gdzie ten rynek jako tako jeszcze...
proste mechanizmy podaży i popytu gdzie cena jest elementem samoregulacji. Niestety tego mechanizmu nie da się uniknąć nawet w obsłudze wartości uniwersalnych jak zdrowie i życie. Skutki prób uniknięcia mamy u siebie jak na dłoni i na nic tu się zdają płacze i utyskiwania że nieetyczne podawać rynkowej selekcji te kwestie. Nie chce być inaczej i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Czyli doprowadzono do koła związku przyczynowo-skutkowego. Oczywiście miłościwie panujący już wyznaczyli winnych. Czyli lekarzy i pacjentów.:brawo:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, dysydent napisał:


skutkiem braku warunków konkurencji jest brak lekarzy bo nie warto być dobrym jeśli stawki jednakowe dla wszystkich. Wyłączono mechanizm rynku i uciekają tam gdzie ten rynek jako tako jeszcze...
proste mechanizmy podaży i popytu gdzie cena jest elementem samoregulacji. Niestety tego mechanizmu nie da się uniknąć nawet w obsłudze wartości uniwersalnych jak zdrowie i życie. Skutki prób uniknięcia mamy u siebie jak na dłoni i na nic tu się zdają płacze i utyskiwania że nieetyczne podawać rynkowej selekcji te kwestie. Nie chce być inaczej i już

przestaniesz być taki wyrachowany i samoregulacyjny jak zachorujesz . Nie życzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Czy aby zrozumiałeś o co chodzi w cytowanym wpisie? Bo chyba błędnie odczytujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że tak . Moim zdaniem lekarzy mało nie jest , tylko czasu im brakuje , bo muszą np ogarnąć badania i ze swoich gabinetów i te refundowane w tych szpitalach i innych lecznicach .

A może i źle odczytałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

a no właśnie szukałem dobrego eksperta na dość trudny przypadek i nawet tu na tym forum doszliśmy do wniosku że nawet jeśli pieniądze nie są problemem to sam ekspert nawet jeśli jest to nie jest zainteresowany jakąkolwiek reklamą bo jest unikatem na rynku i chętnie by się bardziej ukrył przed pacjentami niż rozgłaszał. Cóż mi z tego że za darmo będą udawali że mnie leczą bo kolejki do usług medycznych niczym innym tylko takim udawaniem. Czy ci z kolejek nie są na prawdę chorzy? Przecież to już dawno granicę absurdu przekroczyło i jak socjalistyczna władza by nie była w obecnej sytuacji musi pozwolić na większe urynkowienie usług medycznych.
Już można dostrzec rozdzielenie medyków buchalterów od przepisywania recept w ramach publicznych lecznic i ew. opatrunek czy co uniwersalnie przeciwbólowego w nagłym przypadku i coraz bardziej komercyjną służbę zdrowia fachową gdzie bez odrębnej opłaty się nie obejdzie.
Problemem jest że wielu wątpliwej jakości fachowców w prywatnych praktykach sprzedaje dostęp do tej bezpłatnej bo załatwienie miejsca w szpitalu czy zlecenie refundowanych badań jest już towarem przeliczanym na wartość stawki za prywatną wizytę tylko czy czyni to z nich fachowców czy .... aż strach to nazwać po imieniu.. coraz większy bajzel z tego wyniknie i tu też ja nie mam pomysłu jak to wyprostować czyli bajzlu ciąg dalszy nastąpi bo i od kogo pomysłu podpatrzeć nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj