yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Roman176    4612
4 godziny temu, mirro napisał:

Tyle to kosztuje zwykła bateria do wózka widłowego. 🤣

chyba cały wózek widłowy 

1 godzinę temu, DTaras napisał:

Roman - coś dupisz. Żadna hybryda nie rozładuje się na tyle aby spalinowego nie włączyć. Dlaczego? Ano ta bateryjka jest nieduża. Jedyna odpowiedź - błąd softu.

przecież ja nie napisałem ze nie uruchomisz tylko nie pojedziesz błąd softu co mostka wsadzisz z druta ?? 🤣

odpalają najpierw systemy zasilane z aku HV, a potem odpala silnik spalinowy. Niezawodnie, a aku ori.

morze z rozrusznika odpalisz ?? 🤣

1 godzinę temu, Ulman napisał:

U Romana sa inne realia i dzieja się rzeczy które się fizjologom nie śniły

ty to sto lat za murzynami jesteś ... 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jacus napisał:

 

czyzby ogarek sie zakochal w zetorku ??? z ciekawoscia bede sledzil rozwoj tego uczucia- jakze rzadkiego na polskiej wsiB|

Nic z tych tego tam..... Poprostu nie lubię leniów i obibokow co szukaja zaczepki ... dostanie popalić to becy i moda wola i sru ma  punkty za wyzywanie.... 😁😁😁😁😁

A te bajki o modzie to bardzo ciekawe bo wczoraj pisał że byłem niby modem kiedyś.... No naprawdę w dekiel wali bo sam publicznie blagal szefa a ten go olał.... 😁😁😁😁

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

No pewne Roman. Gdzie mi tam do ciebie. pracujesz na 2 etatach, jeździsz autem kilka godzin dziennie żeby te 100 tys / rok zrobić i jeszcze znajdujesz czas na forum przy flaszce.  Ja bym tak nie umiał.

Co ci twoi idole chcą od tego Banasia? Czemu tak swojego szczują? Kamienicy się dorobł i im kapitalizmem zaleciało? Tych co do niczego nie doszli dali do TK a  zaradnego Banasia się uczepili. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tera ludzie po podróży odpoczno ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4612
14 godzin temu, Ulman napisał:

Socjalistyczna, lewicowa  władza  musi nakazywać. Nakładają obowiązki, przepisy potem powstaje oddzielny departament i jednostek do kontroli i tak sie to kręci. Oczywiście to draństwo musi z czegoś żyć więc podatki rosną . No ale nie ma sie co czepiać bo wiadomo że nas to wzbogaca😀

Recepta na elektromobilność jest prosta jak budowa cepa - obnizyć podatki na samochody elektryczne na tyle żeby były atrakcyjniejsze w ogólnym rozrachunku od spalinowych. Ludzie sami ogarną co lepiej se opłaca i stacje ładowani w mig powstana bez niczyich nakazów

tu jak jedna modrość tak druga 

obniżymy podatki  wszyscy kupią elektromobil ? 🤣   i zostaniemy ograniczeni tylko do krótkich tras  samochody elektryczne i hybrydy nie nadają sie na dalsze trasy nawet nie dalsze ani trasy tylko miasto 

Sytuacja niestety zmienia się drastycznie po opuszczeniu miejskich rewirów. Zwłaszcza na trasach szybkiego ruchu, gdzie pracuje wyłącznie silnik spalinowy. spalanie rośnie nawet dwukrotnie. 8-10 litrów to norma, a w przypadku hybrydowej BMW serii 7 dużo, dużo więcej.

1 godzinę temu, Ulman napisał:

No pewne Roman. Gdzie mi tam do ciebie. pracujesz na 2 etatach, jeździsz autem kilka godzin dziennie żeby te 100 tys / rok zrobić i jeszcze znajdujesz czas na forum przy flaszce.  Ja bym tak nie umiał.

ktoś ma kasę to jeździ ... kto nie to zazdrości  ... twoja wiedza medyczna jest taka sama polityczna ?  zmiażdż  rękę  i próbuj popijać napisz jak tam  ...

l4 wydatkowym to mi aż się nudzi dziwne  ze ty jesteś taki ograniczony 

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Co ci twoi idole chcą od tego Banasia? Czemu tak swojego szczują? Kamienicy się dorobł i im kapitalizmem zaleciało? Tych co do niczego nie doszli dali do TK a  zaradnego Banasia się uczepili. 

zapytaj się  a konfederacja chyba broni Banasia ? swojej własności może robić co chce ...   unikał płacenie podatków  zarzuty ... bardzo słusznie robił bo za wysokie ... Dobromir Sośnierz

 

a teksty dalej walisz z zaKODowanych  ? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

U ciebie rzeczywistość jak zwykle jak sen wariata. Gdy obnizymy podatki i będzie sie opłacać to ludzie kupią  jesli by tak nie było to dotacje też nie miały by sensu.  Obstawiam że teraz elektryczne rejestrowane sa przez salony samochodowe jako demonstracyjne, kupowane przez firmy by podkreslić image i może troche kupia jacyś nawiedzeni ekolodzy, celebryci i korporacyjni szpanerzy.  Bez bodźca ekonomicznego nikt normalny tego nie kupi nawet jak premier Morawiecki  zaprojektuje i wyprodukuje. 

Jak nie będzie stacji ładowania to nawet ostatni matoł wydedukuje że stanowi to ograniczenie. Pali duzo na trasie? Każdy wie że jesli pracuje na spalinowym to spali tyle ile by spalił gdyby nie był hybrydą. Nie wiem co  w tym dziwnego? Powinieneś o tym przecież wiedzieć skoro kilka tysięcy km tygodniowo jeździsz. 

No ale nie martw się . Rząd wprowadzi nowe przepisy nad którymi będa pracować dziesiątki urzedasów. Potem powołaja specjalne komórki na szczeblu wojewódzkim , zatrudnią setki kolejnych urzedasów by przygotować cały proces naboru i weryfikacji zgłoszeń. Do tego trzeba opracować  procedury, druki , obieg dokumentów, tryb odwoławczy i inne rzeczy. Po zatrudnieniu setek nowych urzedasów , opłaceniu ich będą oni z mozołem prowadzić nabór i realizować projekt a na sam koniec  dadzą kilka dotacji. Potem będzie trzeba obywatela jeszcze sprawdzić czy  uzytkuje auto zgodnie z wymogami umowy. Parta nie dopuści do uproszczenia zycia ale zadba o kolejne zastępy biurokratów . To oczywiście jest słuszna linia naszej partii bo w socjaliźmie musi obywatel być na łasce urzednika a rząd z wielkiej łaski odda parę groszy z tego co zabrał i ogłosi sukces projektu.  Nigdy do głowy im nie przyjdzie żeby nie robić takich idiotyzmów a najzwyczajniej znieść np akcyzę na takie auta. No nie  - tak proste rozwiazanie jest poniżej ich godności a i kuzynów i pociotków ze znajomych nie byłoby gdzie na stołki urzednicze upchnąć. Zasadniczo można by sie martwić że lud się połapie że to bzdura, ale nie u nas. W Polsce ludzie wierzą że tak jest dobrze , inaczej sie nie da a biueokracja i wysookie podatki podnosza poziom zamozności obywatela i go wzbogacają. 

 

Jak możesz ręką pisać posty to nie udawaj durnia i nie wmawiaj że pić nie możesz bo reka zmiażdzona.

Ja sie ne pytam konfederacji tylko ciebie , zwolennika pisowskiej lewicy i wstawania z kolan. Czego sie przyczepił ten PIS do Banasia? Słusznie go gnoja czy nie? Masz jakies autonomiczne przemyślenia w tym temacie?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4612
40 minut temu, Ulman napisał:

Jak możesz ręką pisać posty to nie udawaj durnia i nie wmawiaj że pić nie możesz bo reka zmiażdzona.

człowiek ma 2 ręce co do picia mogę ale musiał bym długo tabletka przeciwbólowa na spanie albo zalać się ...

po za tym co ty wiesz jak siedzisz na forum po nocach ...  ale zeby coś się stało to trzeba coś robić nic nie robisz nic ci się nie stanie proste 

40 minut temu, Ulman napisał:

U ciebie rzeczywistość jak zwykle jak sen wariata. Gdy obnizymy podatki i będzie sie opłacać to ludzie kupią  jesli by tak nie było to dotacje też nie miały by sensu.  Obstawiam że teraz elektryczne rejestrowane sa przez salony samochodowe jako demonstracyjne, kupowane przez firmy by podkreslić image i może troche kupia jacyś nawiedzeni ekolodzy, celebryci i korporacyjni szpanerzy.  Bez bodźca ekonomicznego nikt normalny tego nie kupi nawet jak premier Morawiecki  zaprojektuje i wyprodukuje. 

no jasne ważne ze ktoś ma ... ważne ze image 🤣 ja kieruje się wygodą bajerami wielkością spalaniem i ekonomiom utrzymania ... naprawdę bodziec zerowe podatek a wymiana aku 15 tyś  brak książki serwisowej z typowymi wymianami bo takich niema usterek ... podkreślić .....

dziwie sie ze nie pracujesz jakieś firmie kurierskiej biurowej miałbyś 500zł za jazdę rowerem 

40 minut temu, Ulman napisał:

Jak nie będzie stacji ładowania to nawet ostatni matoł wydedukuje że stanowi to ograniczenie. Pali duzo na trasie? Każdy wie że jesli pracuje na spalinowym to spali tyle ile by spalił gdyby nie był hybrydą

doczytaj ile spali od tego samego silnika spalinowego do hybrydy 

40 minut temu, Ulman napisał:

No ale nie martw się . Rząd wprowadzi nowe przepisy nad którymi będa pracować dziesiątki urzedasów. Potem powołaja specjalne komórki na szczeblu wojewódzkim , zatrudnią setki kolejnych urzedasów by przygotować cały proces naboru i weryfikacji zgłoszeń. Do tego trzeba opracować  procedury, druki , obieg dokumentów, tryb odwoławczy i inne rzeczy. Po zatrudnieniu setek nowych urzedasów , opłaceniu ich będą oni z mozołem prowadzić nabór i realizować projekt a na sam koniec  dadzą kilka dotacji. Potem będzie trzeba obywatela jeszcze sprawdzić czy  uzytkuje auto zgodnie z wymogami umowy. Parta nie dopuści do uproszczenia zycia ale zadba o kolejne zastępy biurokratów . To oczywiście jest słuszna linia naszej partii bo w socjaliźmie musi obywatel być na łasce urzednika a rząd z wielkiej łaski odda parę groszy z tego co zabrał i ogłosi sukces projektu.  Nigdy do głowy im nie przyjdzie żeby nie robić takich idiotyzmów a najzwyczajniej znieść np akcyzę na takie auta. No nie  - tak proste rozwiazanie jest poniżej ich godności a i kuzynów i pociotków ze znajomych nie byłoby gdzie na stołki urzednicze upchnąć. Zasadniczo można by sie martwić że lud się połapie że to bzdura, ale nie u nas. W Polsce ludzie wierzą że tak jest dobrze , inaczej sie nie da a biueokracja i wysookie podatki podnosza poziom zamozności obywatela i go wzbogacają. 

nie martwię się bo nie bd żadnej elektromobilności jeśli to dopiero raczkuje ,światowi producenci, co zrobi Morawiecki nic .... a ty jak zawsze snujesz fantazje i gdybasz 

 

40 minut temu, Ulman napisał:

Ja sie ne pytam konfederacji tylko ciebie , zwolennika pisowskiej lewicy i wstawania z kolan. Czego sie przyczepił ten PIS do Banasia? Słusznie go gnoja czy nie? Masz jakies autonomiczne przemyślenia w tym temacie?

hmm  czy ja wiem wina ich na pewno bo nie sprawdzili czyżby ?  uważam ze gdyby nie leciały sondaże to by nic nie zrobili ? przemilczeli ...  ale zato konfederacja dogoniła lewice wiec ? 

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Roman, to że tobe się coś wydaje ma małe znaczenie tym bardziej że nie umiesz liczyć. Hybrydy kupuje sie nowe albo prawie nowe i nie wymienia się akumulatorów tak jak ty kupując jakies 12 letnie passerati TDI od razu musisz włożyć kupę grosza.  Jeszcze raz sie powtórze  - jesli ktoś umie liczyć , to  dość szybko oceni co mu sie opłaca a co nie. Ty założyłeś że ci sie nie opłaci i nawet nie widzsz że ten gościu na filmie jest idiotą. Jadąc czymkolwiek na 100% mocy bedziesz miała kosmiczne spalanie. Jest kompletnym baranem i ignorantem gdy porównuje inne auto V6 lub V8  które jest szybsze i 190 bedzie dla niego 3/4 możliwości do jazdy z pedałem w podłodze. Nawet jak będziesz jechał Yarisem na max predkości to ci z 15 spali. Czemu ten osioł nie powie ile w trasie pali przy 120 czy 140 km/h? Pewnie dlatego żeby oglądająca ciemnota powtarzała że "hibryda panie to pali wiencej bo ma cienzko jak musi napendzać tom prondnice" 

Że elektromobilności nie będzie to oczywiste bo to kolejna sciema PISu dla ludu. Ja się pytam o słuszność  budowania struktur organizacyjnych z setek urzedasów by dac troche pieniędzy które zabrano w podatkach. Nie lepiej byłoby po prostu obnizyc podatki?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

dlaczego nie lubię Karczewskiego i podobnych "płaczków"?
bo powiedział - "Sądziłem, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem" - a powinien - jeśli to nie jest zgodne z prawem to takie prawo trzeba zmienić
https://www.wp.pl/?paid=6453755633694849&service=wiadomosci.wp.pl
zwłaszcza że sam współstanowił to prawo a komentarz nasuwa się sam
choć w tym przypadku koniecznym jest Go bronić (Karczewskiego)

P.s. Zetorki; słowo "płaczków" uznajmy za nowotwór językowy ;) 

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

a Wy jeszcze o tym?
zanim doczytam to już na samym początku cyt - "Raport „Analiza stanu rozwoju oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce” został opracowany przez konsorcjum Atmoterm S.A. i Forum Elektromobilności na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii."

takie analizy to firmy działające w rynku powinny robić a nie na koszt podatnika organy administracji państwowej, a jeszcze jak efektem takich wydatków (ile policzyli sobie z tego Atmoterm S.A.?) jest konkluzja usprawiedliwiająca dopłacanie firmom prywatnym do produktu ...

wracam do czytania artykułu w nadziei że raczej już niczego gorszego już tam nie znajdę, chociaż może jednak nie czytac dalej?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

o wiarygodności tych badan świadczy metodyka cyt - "Dane do analiz gromadzono za pomocą trzech metod: analizy treści, wywiadów oraz ankietyzacji."

wywiadów i ankietyzacji?; znaczy co? po mszach pod kościołami pytali ?
Mirro litości! ten pdf ma 161 stron!
oni tam to wszystko czytają w tym ...te urzędniki? a zna się który jak u siebie w samochodzie alternator ustawić? jeśli taki się trafi to już "ekspert"?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jak to przeczytałem to od razu zajarzyłem że cały program rządu opierał się na ankietach. Rozpytali się między sobą..🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

no to na razie okoliczności im nie służą przynajmniej w USA - jednym z większych producentów CO2. Opinia publiczna  i takie tam.
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-12-06/zima-paralizuje-zycie-kilkudziesieciu-milionow-amerykanow-metr-sniegu-i-30-stopni-mrozu/
co? deszcz nadają na jutro?
na ra.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Roman - co to jest 10 litrów. Ty co masz beemkę takie rzeczy? 8 - 10 litrów w SUV ? Człowieku. 25 przy 190 takim klocem? Przecież dyma wtedy jak normalne auto. O co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Chodzi o to ze hybryda jest zła bo pali 24 litry 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

mirro napisał: Jak to przeczytałem to od razu zajarzyłem że cały program rządu opierał się na ankietach. Rozpytali się między sobą..🤣 A mirro to już było dyskutowane w tym temacie jak weszło na program z wyborów 2015.. Dokładnie tą samą konkluzją się zakończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Toż ja nawet dyskutować o tym nie chcę, bo to najprawdziwsza prawda a takie dokumenty i to jeszcze na takiej stronie to bat na własne dupsko. Toż to biała wywiadownia w całej okazałości i analiza wskazująca który klocek trzeba kupić wcześniej, który ma jakie kompetencje i co przygotować do sprzedaży na nasz rynek, po wcześniejszej eliminacji konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

To oznacza że nawet nie wiedzieli  od czego zacząć I  ikogo przepytać na potrzeby ankiety?   Bareją zaleciało......

 

Zbyszko, szkoda twojej fatygi. Naogladasz się , naczytasz będziesz nad tym myslał a i tak nie zrozumiesz. To jest inny poziom świadomosci i pojmowania. Nie męcz się

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Jeżeli pisze się w takim dokumencie że przepytują  koncerny energetyczne, podaje się stopień obciążenia stacji transformatorowych, Infrastruktura ma zbierać dane co do użytkownika, jego tras, miejsc ładowania, to ja się pytam co dalej? Jest tam parę smaczków o których nawet nie śmiem pisać, żeby nie wskazywać iż tam są.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj