Polecane posty

Gość   
Gość

Reszta przed następnymi wyborami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
3 godziny temu, przemekhodowca napisał:

ja mam korekte wniosku do łąk suszowe wycofane 

ot tak cofnęli Ci suszowa ż lak?

Ja dostałem całość ok 4700 ale decyzji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

ha ha ja bym sie bardziej przychylił do wypowiedzi pafnucego , trzeba poczekać do następnych wyborów,chyba że bedzie druga tura i duda jeszcze bardziej zatroszczy sie o rolników i nakaże premierowi znalezienie brakującej kwoty


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, przemekhodowca napisał:

brak funduszy podobno na łakach suszy nie było

Głupoty wypisujesz

12 godzin temu, misiek01 napisał:

witam dziś przyszło 2500zł zaliczka ciekawe kiedy reszta wielkopolska okolice kalisza

Po nowelizacji budżetu

12 godzin temu, johny1991 napisał:

ot tak cofnęli Ci suszowa ż lak?

Ja dostałem całość ok 4700 ale decyzji nie ma

Ardanowsk imówił że będą wspierać małe gospodarstwa widzisz dotrzymują słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8
 
 Wystąpiłem do ministra finansów o to, żeby rozpoczął procedurę uruchomienia kolejnej transzy. Jest to ważne, żeby gospodarstwa dotknięte klęską suszy utrzymały płynność finansową, żeby miały na bieżące wydatki, na środki do produkcji. Zbliża się zima. To jest kwestia i pasz dla zwierząt, ale również i opału na zimę. To są potrzeby oczywiste – dodaje Jan Krzysztof Ardanowski.......Tak mówił 23 pażdziernika 2019 -dobry żart z tym dotrzymywaniem słowa ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Ardanowsk imówił że będą wspierać małe gospodarstwa widzisz dotrzymują słowa

Niby jak? Słowo ? Ile razy obiecał że natychmiast wypłacą ? Jakie słowo jak trąbił że za zwolnienia rolnikom podniósł ? Lepszy od poprzedników , ale kłamca też niezły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

 

Ardanowsk imówił że będą wspierać małe gospodarstwa widzisz dotrzymują słowa

No, no.... i temu ja zawsze pierwszy dostaje dopłaty itp. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo tobie się należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bogatemu to i byk się ocieli 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli komu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Uff, płynność również mojego gospodarstwa została uratowana, potwierdzam 2500zl jest na koncie. Dziękuję panującemu  nam ministrowi, prezydentowi no i wiadomo prezesowi. Niech żyje nam łubu dubu;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Tymczasem 23 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesłała do nas odpowiedź, że „od marca 2020 r. Agencja kontynuuje realizację wypłat pomocy w ramach pomocy suszowej zarówno w formule de minimis, jak i pomocy publicznej”. Dalej podała, że łącznie wpłynęło niespełna 355 tys. wniosków o przyznanie pomocy na kwotę ok. 2,3 mld zł. Wyjaśniła poza tym, że do 21 kwietnia wypłaciła 963 mln zł. A do rozpatrzenia pozostało, nie jak informował resort rolnictwa 120 tys., tylko 215 tys. wniosków. 

Kiedy do tych rolników dotrze wsparcie? Zapewne nie za prędko. Resort rolnictwa przyznaje, że w obecnej trudnej dla naszego kraju sytuacji, nie ma pieniędzy dla wszystkich. Dlatego zapowiedział wprowadzenie zaliczek.

Pod koniec kwietnia powstał projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak czytamy w uzasadnieniu, „ma on na celu stworzenie podstawy prawnej do wypłaty zaliczek na poczet pomocy w związku z wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi producentom rolnym, którzy ponieśli szkody w wysokości powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej”.

Dokument zakłada przyznanie zaliczek w wysokości 2 500 zł. Dotyczy to tych, którzy ponieśli szkody w wysokości powyżej 30% średniej rocznej produkcji rolnej i z których wniosków wynika, iż przysługiwałaby im pomoc w wysokości powyżej 5000 zł.

„W bardzo trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się praktycznie cały świat, na pierwszym miejscu znajduje się walka o zdrowie i życie ludzi. A zatem wcześniej zaplanowane wydatki, w  tym  na  realizację  programu  pomocy  dla  podmiotów,  które  poniosły  szkody w gospodarstwach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu  nawalnego,  przymrozków  wiosennych  lub  powodzi, muszą  zostać  przesunięte w czasie, co  oznacza  brak  możliwości  wypłaty  ww.  pomocy  wszystkim  poszkodowanym producentom rolnym, którzy złożyli wnioski o jej udzielenie” - czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Dziś ARiMR podała, że sukcesywnie realizuje wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Ja zaliczkę dostałem. Na resztę prędko nie ma co liczyć w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Będzie suszowe

Aby tylko susza była

Wybory będą w żniwa to nie poskąpią kasy

Chłop to zawsze ma szczęście, wszystko tak się zamota że akurat przyjdzie pora wyborów.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten na suszę już dybie...co za bezwstydny obibok... 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Będzie suszowe

Aby tylko susza była

Wybory będą w żniwa to nie poskąpią kasy

Chłop to zawsze ma szczęście, wszystko tak się zamota że akurat przyjdzie pora wyborów.

Pinindzy  nima  na wypłatę  za 2019  rok  tylko  zaliczki  dostaliśmy  skromne   a  ty   już  na nowe  liczysz.  Pamiętaj  kto  naprzód  liczy  te  dwa  razy  liczy.     Lepi  niech  podo  dyszcz    co  by  zapasy  narobić można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musi myślo że ja to na peło głosował, bo ani całości, ani zaliczki. 

Kto złożył przed wyborami ten dostał, teraz trzeba czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Rolnictwem się rząd nie przejmuje bo zywnosc można sprowadzic. Ale nie zdają sobie sprawy z tego że rolnictwo to podstawa gospodarki. 

Teraz to ,, opłaca,,się być z zawodu bezrobotnym. Państwo i tak da. Na socjal zawsze się znajdzie, inaczej nie będzie już komu na nich głosować. Tak samo jak 13 emerytura.

Wybory to prosta rzecz wystarczy przekupić narod i po sprawie. 

Co do wyborów to ja mam takie zdanie : jak się nie obrócisz to d*pa i tak będzie z tyłu... Niestety ale tutaj to porządku nie było i nie zanosi się na zmianę

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5338
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Będzie suszowe

Aby tylko susza była

Wybory będą w żniwa to nie poskąpią kasy

Chłop to zawsze ma szczęście, wszystko tak się zamota że akurat przyjdzie pora wyborów.

Rysiek jak sie wnerwie to zapukam do bramy twej w niedziele 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

A w dupie z ta susza, chce wkoncu nakosic teh trawy zsby powiekszyc a nie musze sprzedawac bo brak paszy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gas74    3
Dnia 4.05.2020 o 19:38, rolnikos25 napisał:

A ile panowie kosztuje ubezpieczenie od gradu w pszenżycie, życie od hektara, bo jeszcze nigdy nie ubezpieczałem?

Podaj kod pocztowy to przeliczę. My cały czas ubezpieczamy - Ubezpieczenia Pocztowe.

Zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio0    9

Płacą coś czy nadal cisza? Pewnie już nie wypłacą wg, a wniosek składałem 7 października...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj