piozz

Susza 2018

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piozz    58

Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?

Mich9    537
Wcale bym się nie zdziwił jakby komisję w ogóle nie wyruszyły w teren. Nie wiem jak oni chcą to zrobić bo przynajmniej u nas za 2 tyg na polach mało co zostanie.
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
ja dałem od 80-100% już tydzień temu wniosek złożony w tym tygodniu jęczmień kosze i kazali zrobić zdjęcia i tyle tego co się kosi albo zostawić. tak jak to się robi do ubezpieczenia

przemek28_28    414

100% ? To po co kosisz. Przekręty i nic więcej. U nas tez przy ostatniej suszy ludzie pisali po 70-80% a pozniej miesli po 4 tony rzepaku. To ile ten rzepak sypałyby jakby suszy nie było? 20 ton? A w tych komisjach to tylko kumple znajomi itd.

• Like 1

Gość   
Gość

hehe 100% strat i jedzie młócić :D

piozz    58
w okolicach bialej jak jechalem autem gospodarz zboże rotacyjna kosil a potem belowal jak stanolem zeby z nim pogadac to mowil ze za mlucenie mu by sie niewrucilo a tak chociaz slome sprzeda.
  • Like 1

Bananek    3770

piozz napisał:

Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?

u nas od wczoraj mozna skladac wnioski. kazali nie pisac strat, bo po to jest powolana komisja, ktora to oszacuje. chyba logiczne. zastanawiajace jest po co mam pisac ile mialem srednio zwierzat przez ostatnie 3 lata. susza na polu, a nie w chlewach. co ich to obchodzi?

marko-kolo    709

straty piszesz według własnego szacunku ..tak jest u nas 

a co orzeknie komisja to będzie wypadkowa dla danego rejonu i tyle  ..tu decyduje wiele czynników a nie jeden 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

staszek131415    4050

No ja myślę że 70% jare a 50 ozime te  4 tony powinno ulecieć jare raczej 2 nie przekroczy wnioski do 4 lipca więc spokojnie obszacują

Bananek    3770

daryjusz10 napisał:

Bananek napisał:

a co ma sie stac jak silniczek sluzy tylko do rozchylania tych rolek? znasz zasade dzialania tego aparatu? wydaje mi sie, ze dziala jak w krone z tym, ze tam rolki otwiera sie recznie linka.

Tam żadne rolki się nie rozchylaja... Sznurek jest ciasno pomiędzy dwoma rolkami a pociagajac za linkę wprowadza sz w ruch dolne kółko które zaczyna ciągnąć sznurek... Przynajmniej u mnie tak jest... Chyba ty nie znasz zasady działania tego aparatu...

w takim razie to ja nie znam zasady dzialania. widzialem taki, co rozchyla te dwie rolki i wypiszcza sznurek. potem bela juz go ciagnie a na koniec znow wciska go miedzy te dwie rolki.

avici_lv80    88
Rubryka z % szacowaniem tak na oko to wiadomo jak na oko każdy inaczej patrzy a nikt zaniżać nie będzie. Ja tylko w jeczmieniu ozimym wiem jakie są straty szacunkowe bo już pod dachem a reszta wiadomo na oko..

ChiquitaB    140

U mnie w gminie kazala wpisac wszystkie uprawy i tyle. Najgorzej polegly trawy i qq na lzejszych ziemiach. Dzis dolalo konkret ale z gradem takze lipa

Gość   
Gość

szacunkowe straty są nawet jak ktoś chciał 8t a sypnęło 6t :P za takie coś też będą dopłacać? :D

rumcio40    34

Jak to jest z tym szacowaniem gdy u jednego komisja stwierdzi znikomy % strat a u drugiego np. 70% w tej samej uprawie i praktycznie przez miedzę. Dodam tylko, że ten drugi zapomniał o nawożeniu i ochronie.

eagle19    8
5 godzin temu, Bananek napisał:

u nas od wczoraj mozna skladac wnioski. kazali nie pisac strat, bo po to jest powolana komisja, ktora to oszacuje. chyba logiczne. zastanawiajace jest po co mam pisac ile mialem srednio zwierzat przez ostatnie 3 lata. susza na polu, a nie w chlewach. co ich to obchodzi?

Z tego co się dowiedziałem pomoc dostaną tylko gospodarstwa które utraciły ponad 30 % dochodu z całości produkcji czyli ziemia plus zwierzęta.

Bananek    3770

eagle19 napisał:

5 godzin temu, Bananek napisał:

Z tego co się dowiedziałem pomoc dostaną tylko gospodarstwa które utraciły ponad 30 % dochodu z całości produkcji czyli ziemia plus zwierzęta.

jak oni sprawdza ile mialem faktycznie tych ogonow? w agencji? przeciez to tysiace gospodarzy do sprawdzenia. kiedy mialyby byc wyplacone/uznane szkody? w grudniu?

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
7 godzin temu, przemek28_28 napisał:

100% ? To po co kosisz. Przekręty i nic więcej. U nas tez przy ostatniej suszy ludzie pisali po 70-80% a pozniej miesli po 4 tony rzepaku. To ile ten rzepak sypałyby jakby suszy nie było? 20 ton? A w tych komisjach to tylko kumple znajomi itd.

Nigdzie nie napisałem że w Jęczmieniu  Ozimym mam 100% strat.  Zanim  rzucisz  oszczerstwa  o  ,,przekręcie,,  lepiej się dwa razy  zastanów.  100% strat mam w kukurydzy  sianej  12 maja  która  skiełkowała i uschła  pole  jest gołe .

6 godzin temu, songo napisał:

hehe 100% strat i jedzie młócić :D

Kukurydzę która   uschła  nie pojadę młócić  :(  

piozz    58
ale mamy tu rozmawiac o suszy a nie jeden na drugiego "psy wieszac" ze ktos cos kreci ..kazdy ma straty a i zapewne wiecej jak na kredyt niema co liczyc no chyba ze "dobra zmiana"przed wyborami samorządowymi sypnie groszem😜
  • Like 1

Szymi40    974

Widzisz dadzą ci kredyt  państwo  dopłaci  to bank  zarobi  na suszy  a  ty  dalej  do roboty. 

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy

• Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:

http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/

Powyższa mapa dla zbóż jarych.

Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj