piozz

Susza 2018

Polecane posty

Gość   
Gość
28 minut temu, piozz napisał:

czytalem rozlozadzenie co do łąk to maja szcowac na 50-60% ..a jak zborza rzepaki to niepowiem bo niepokazal mi czlonek komisji

Na jakiej podstawie mają tak szacować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
staszek -widzialem pismo co przyszlo do gminy z ministerstwa rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Czyli chodzenie po polach to tylko formalnosc a odgornie mają ustalone %strat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

zawsze tak było   przy suszy  że  IUNG  ustalał te  widełki  a komisja   ustalała czy masz górną granicę  czy  dolną  :)  

56 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Niech dadzą 6 tys na gospodarstwo  jak to w klęskach i będzie git.:)

Ja bym  wolał reformę ubezpieczeń i  możliwość taniego ubezpieczenia  się od suszy od 2019  roku   niż  jakakolwiek pomoc finansowa  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A mnie nie. Bo  już 3 raz   susza   i  ciągle  to samo  użeranie się z komisją  potem z ARIMR  składanie wniosku o pomoc.  Poco  to   lepiej dać  możliwość ubezpieczenia  i    było by o wiele lepiej bo przyjedzie  technik oszacuje  a za 2 dni kasa na koncie :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
to ubezpieczaj skoro to takie idealne rozwiazanie. a jesli nie ubezpieczasz, to chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja ubezpieczam od wymarznięć  gradu  ognia  deszczu nawalnego .W tym roku  już odszkodowanie za Wymarznięcia  dostałem :) Ale od suszy nie bo jest  zbyt  drogie i nie zrozumiałe do końca.  Dlatego  reforma  ubezpieczeń jest  koniecznością.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
nie znam sie. nie ubezpieczam upraw. nawet nie znam stawek. za malo mam, zeby sobie tym jeszcze zaprzatac glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie wiem czy wiesz  ale od kilku już  lat  jest obowiązek 50%  ubezpieczać  i  jeśli  będzie  jakaś pomoc  do ha  to  ty dostaniesz tylko 50%   tej sumy  nie mając  ubezpieczeń  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, piozz napisał:

staszek -widzialem pismo co przyszlo do gminy z ministerstwa rolnictwa

Nie wiem co widziałeś ale gmina nie podlega ministrowi rolnictwa jakbyś nie wiedział

6 godzin temu, artek27 napisał:

U mnie byla komisja i na kukurydze nie ma suszy😀

No jak nie ma to się ciesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
albo ty jesteś mądrzejszy odemnie ale wiem co widzialem i czytalem to pisze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861

marekfarmer napisał:

Nie wiem czy wiesz  ale od kilku już  lat  jest obowiązek 50%  ubezpieczać  i  jeśli  będzie  jakaś pomoc  do ha  to  ty dostaniesz tylko 50%   tej sumy  nie mając  ubezpieczeń  

a kto mnie kiedykolwiek poinformowal o takim obowiazku? nic mi o tym nie wiadomo. jak bedzie jakas pomoc to Ci osobiscie napisze czy fostalem polowe czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie  raz  i nie dwa  mówiono o tym w TV  Prasie  Rolniczej  itd.    Tak  jest   że kto nie ma ubezpieczonego  50%  dostaje 50%  Pomocy  do ha   tak było i tak będzie nadal. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
a co jak ktos nie ma tv i nie kupuje gazet?
tylko kieruje sie wlasnym rozumem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Masz internet  i  jeden z  wymogów  od Dopłat Bezpośrednich  jest   50%  ubezpieczenie upraw  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Proszę  bardzo

,,Artykuł 10c ustawy o ubezpieczeniu upraw wskazuje, że rolnik, który uzyskał płatności bezpośrednie w rozumieniu przepisów o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego, jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia obowiązkowego upraw od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych przez powódź, suszę, grad, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne. W dalszej części ustawa stanowi, że obowiązek ubezpieczenia uważa się za spełniony, jeżeli od lipca roku następującego po roku, za który rolnik uzyskał płatności bezpośrednie, w okresie 12 miesięcy ochroną ubezpieczeniową objęte jest co najmniej 50% powierzchni upraw od co najmniej jednego z wyżej wymienionych ryzyk. ,,

,,warto wspomnieć o innych skutkach prawnych wynikających z niezawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego upraw. Jeżeli w dniu wystąpienia szkód co najmniej 50% powierzchni upraw w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, z wyłączeniem łąk i pastwisk, nie było ubezpieczonych co najmniej od jednego z ryzyk (wymienionych powyżej), wszelka pomoc publiczna jest zmniejszana o połowę,,

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/ubezpieczenie-upraw-obowiazek/

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
to teraz pytanie: ilu rolnikow ubezpiecza chociaz te 50%? u mnie w okolicy nie slyszalem zeby ktos to robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Większość   przezornych rolników  ubezpiecza   przynajmniej od gradu  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Innego wyjścia nie masz jeśli będzie 1000zł do ha  ty  dostaniesz tylko  500zł  do ha.   a wystarczyło  wydać  15zł/ha na ubezpieczenie a byś zyskał kilka set złoty  :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16861
trudno, ale wspolczuje jesli Cie to boli. ja nie licze nawet na te wspomniane 500zl. zlozylem z ciekawosci. dostane to dostane, nie dostane to poradze sobie wlasnym budzetem. doplaty tez dostalem jako jeden z ostatnich w powiecie i wiosne poradzilem wlasna kasa. niech sie martwia ci co maja kredyty. ja nie mam i spie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj