Polecane posty

pabloooo    124

Zaczyna się palić grunt pod nogami Andrzeja według pewnych sondaży, więc znowu trzeba udawać że coś się działa.... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Nawet prezydent powiedział że będą zaległe wypłaty.

To będą na 100%

No tyle co gada i gada i gada . A wcześniej Ardanowski gadał i gadał i .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Strach pomyśleć co by było z cenami rzepaku, gdyby wybory były w trakcie żniw... Dopóki nie dostanę decyzji to nie chce mi się wierzyć, że coś będą wypłacać, tym bardziej, że wczoraj czytałem artykuł dot. pomocy suszej w którym pisali, że dopiero w przyszłym roku ma być wypłacana.

Gdy sondaże idą w dół zaczynają się dziać rzeczy nie z tej ziemi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Dobra strategia dla Dudusia bo spada poparcie to bardziej mobilizuje wyborców Dudusia a Trzaski osłabia bo wzrasta poparcie ale Polonia poprze Dudę a to bardzo wiele wyborców .

Przecie pada po co tera zaległe suszowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo zgrabiarka karuzelowa nowa polska chciał ją kupić i napędzić tym gospodarkę  ale suszowego nima to nie kupuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Jak władza mówi, że zabierze to zabierze, jak mówi że da to mówi.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
23 godziny temu, galan99 napisał:

Dobra strategia dla Dudusia bo spada poparcie to bardziej mobilizuje wyborców Dudusia a Trzaski osłabia bo wzrasta poparcie ale Polonia poprze Dudę a to bardzo wiele wyborców .

Przecie pada po co tera zaległe suszowe .

Chyba u Ciebie pada...... U mnie maj 26l/m2, czerwiec do dziś niecałe 8l/m2. A jestem z lubuskiego gdzie dotyka mnie 3 rok z rzędu susza. A pisałem wcześniej że jestem bogol jakich mało na tym świecie bo mam w sumie małe stadko trzody chlewnej 25 loch w cyklu zamkniętym, straty polowe za zeszły rok ok 60 % na areale 86 ha, a że trochę świń sprzedaje to straty zmalały do 29,85% bo świnie przecież bez kosztowo się chowa i można paść je żwirem i trocinami. Rok wcześniej wzięty kredyt klęskowy na3%  bo tak rząd zadbał o nas, choć miałem wszystkie uprawy ubezpieczone i należało się na 0,5%, ale było brak limitu i na podjęcie decyzji mało czasu, co limit się pojawił był tylko dla nielicznych. Do dzisiaj nie mam nawet decyzji, bo oczywiście wleciałem w de minimis choć limit na gospodarstwo nie wykorzystany. Nadmienie jeszcze że ziemię w moim regionie jak na lubuskie nie najgorsze, ale porownojac z waszymi piaski. Więc proszę Cię ochłoń trochę, bo wiem że jest ciepło i miej trochę pokory. Pozdrawiam 😊 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Gdy prezydentem Duda wszystko się uda

A jak będą tęczowi to wszystko będą wyprowadzać germańcowi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

walnales sie brama w glowe ?? 

ta moderacja to chyba dobra rzecz-niektorzy powinni ja miec dozywotnio..

nawet idota powinien wiedziec ze wyplata czesci suszowego to kielbasa wyborcza- co bedzie  w przyszlym roku gdy nie bedzie wyborow a bedzie susza ???

 

  • Like 2
  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
W tym roku byli szacowac przymrozki, mają przykaz dawać nie więcej niż 30% bo nie ma kasy w budżecie :)
Taki wspaniały duda i Ardanowski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
4 godziny temu, pawlikk18 napisał:

Kujawsko pomorskie dzisiaj przelew reszty kwoty. Powyżej 30%

Była decyzja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

W tym roku byli szacowac przymrozki, mają przykaz dawać nie więcej niż 30% bo nie ma kasy w budżecie :)
Taki wspaniały duda i Ardanowski :)

Hahaha tyle to może ubezpieczyciel dać a nie komisja znam przypadki gdzie jest 50 % pisane i co pan na to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, jacus napisał:

walnales sie brama w glowe ?? 

ta moderacja to chyba dobra rzecz-niektorzy powinni ja miec dozywotnio..

nawet idota powinien wiedziec ze wyplata czesci suszowego to kielbasa wyborcza- co bedzie  w przyszlym roku gdy nie bedzie wyborow a bedzie susza ???

 

To samo co w 2016 nie było wyborów była susza  i kase jurgiel dał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, jacus napisał:

ta moderacja to chyba dobra rzecz-niektorzy powinni ja miec dozywotnio..

No życzę takiej tobie skoro do gustu tak przypadła. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Emil39 napisał:

2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

W tym roku byli szacowac przymrozki, mają przykaz dawać nie więcej niż 30% bo nie ma kasy w budżecie :)
Taki wspaniały duda i Ardanowski :)

Hahaha tyle to może ubezpieczyciel dać a nie komisja znam przypadki gdzie jest 50 % pisane i co pan na to .

Później i tak wojewoda obetnie do 20%, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

W tym roku byli szacowac przymrozki, mają przykaz dawać nie więcej niż 30% bo nie ma kasy w budżecie :)
Taki wspaniały duda i Ardanowski :)

cZAS BY NIEROBY WZIĘLI SIĘ DO PRACY A NIE DARMOWĄ KASĘ ŻEBRAĆ   nie powinno być żadnej pomocy klęskowej kiedyś też były susze nikt grosza nie dostał i ludzie jakoś sobie radzili teraz każdy jakie to straty a zboża nie ma komu kupić tye nakoszone w tym roku będzie taka cena zboża że się nie jednemu odechce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
7 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Później i tak wojewoda obetnie do 20%, :)

Komu obetnie to obetnie.Prosta zasada co wolno wojewodzie to nie tobie s..e .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dostałem dziś przelew z agencji (pomoc suszowa) ale kwota jest mniejsza od tej, którą podawali mi w biurze powiatowym o jakieś 3 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

wedlug wyliczen gazety rolniczej brakuje jeszcze drobne 500 milionow, ministerstwo zapytane o ta sprawe milczy-gdy odpowie to wam napisze. na stronach farmera to jest opisane.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie do dziś nic, nawet zaliczka nie wpłynęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
34 minuty temu, jacus napisał:

wedlug wyliczen gazety rolniczej brakuje jeszcze drobne 500 milionow, ministerstwo zapytane o ta sprawe milczy-gdy odpowie to wam napisze. na stronach farmera to jest opisane.

Czyli będzie na zasadzie do trzech razy sztuka? Bo jakiś czas temu rozmawiałem w biurze powiatowym i podali kwotę, którą mi naliczyli, później dostałem zaliczkę 2,5 tys, a teraz taką nie pełną kwotę. Czy po prostu obcięli ludziom kasę żeby ratować budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj