Polecane posty

kierowiec    112

Ciekawe czy z de minimis zaczną wypłacać, gorzej jak się pula rozejdzie i na resztę trzeba czekać na nowe rozdanie po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3234
Rolnik1973 napisał:

No jednak prawda

MAM I JA KASĘ NA KONCIE👍🏻🥇🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗

Kosiarek dokup

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ten wniosek do Agencji to z kąd wziąć? Z interneta czy w biurze powiatowym ? Dużo tam pisania? Dzisiaj odebrałem z gminy protokół dopiero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15401

Można z neta można z agencji.

Nie ma dużo, standardowe dane parę x ,powierzchnia jak zwierzęta to tabelka z ilością, data i podpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w końcu ile płacą? I płacą do całej powierzchni gospodarstwa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15401

Tak jak prezes powiedział od 125 do 1000 za ha w zależności od strat i ubezpievzenia 50% od przynajmniej jednego ryzyka.

Ja dostałem i 1000 i 500 i 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
kierowiec napisał:

Ciekawe czy z de minimis zaczną wypłacać, gorzej jak się pula rozejdzie i na resztę trzeba czekać na nowe rozdanie po nowym roku.

wszyscy mowia i pisze we wniosku ze z de minimis. a u was tez tak jest z komisjami ja mialem 43% a sasiad przez miedze 23%i sie nie zalapal i teraz zadyma w gminie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Z tego co tutaj piszą to wypłacają z pomocy publicznej czyli osobom które miały w całym gospodarstwie straty powyżej 30 %, Mi ogólna w gospodarstwie wyszła na poziomie 21% i byłem zmuszony złożyć na de minimis. Ktoś kilka postów wcześniej napisał że limit jest wykorzystany na ten rok w 90 % i pieniędzy starczy dla nie licznych w tym roku, ponieważ susza z 2018 pochłonęła i nikt nie brał pod uwagę że sytuacja się powtórzy 2 lata z rzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rysiek mów jak chłop do chłopa a nie jak Jarek z mównicy. Mam łąki, mam bydło, i nie mam ubezpieczenia. A i strat mi wyliczyli 30,24%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219
1 godzinę temu, lukasz493 napisał:

prawda wniosek złożony w piątek kasą na koncie dziś . lubelskie

szybko. ale co się dziwić , swój elektorat dostaje pierwszy .my na zachodzie lubuskie pewnie poczekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93
farmerss34 napisał:

1 godzinę temu, lukasz493 napisał:

prawda wniosek złożony w piątek kasą na koncie dziś . lubelskie

szybko. ale co się dziwić , swój elektorat dostaje pierwszy .my na zachodzie lubuskie pewnie poczekamy

Możliwe że tak jest nie mówię że nie , ale i tak to jedna wielka ściema uznali mi tylko dwa kawałki na 8 wpisanych plus łąki ale szkoda zachodu na dochodzenie co gdzie jak z tymi klasami ziemi i tym ocenianiem przez Puławy odnośnie klas na ich stronie , buraki wogole nie szacowane gdzie plon powinien być +20t . ale dobre i te kilka tysięcy zł na koncie a nie nic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15401

..

16 minut temu, tobi866 napisał:

Rysiek mów jak chłop do chłopa a nie jak Jarek z mównicy. Mam łąki, mam bydło, i nie mam ubezpieczenia. A i strat mi wyliczyli 30,24%

To masz wyliczone z gospodarstwa, a do pomocy liczą się  ha upraw, to że masz 30% to dostaniesz z publicznej, a stawki sa do każdej uprawy oszacowanej na ile %.

 Patrz na % upraw i to wylicz.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

ja już wymyśliłem na co przeznacze pyniądze , jak dobrze pójdzie to w sobote COŚ kupie, może nawet wrzuce zdjęciu Tu :D 

  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj