Polecane posty

extrabyk    5593
Dnia 23.04.2020 o 20:14, bodo101 napisał:

Minister przyznał, że na razie pieniędzy nie dostaną gospodarstwa duże, które są przedsiębiorstwami rolnymi, które korzystają z innych form pomocy i mają przewagę na rynku. Wyjaśnił, że te gospodarstwa dostanę zaliczki, a resztę - prawdopodobnie po nowelizacji budżetu tj. za kilka miesięcy.

Małych gospodarstw jest dużo więc idą politycznie...dać parę zł biedakom to może zagłosują...i co gorsze zagłosują. 

Dnia 23.04.2020 o 21:54, nie napisał:

u mnie tak samo; może dostaniemy z procentem? :) 

Procenty to musisz sobie sam załatwić...najlepiej w monopolowym 😉😂😂😂

Na procenty za zwłokę nie ma co liczyć.

U mnie ani zaliczek na dopłaty ani dopłat za miniony rok. To samo z suszowym...

Kontrolę miałem w styczniu i raport miał być w miesiąć...a dostałem trzy dni temu...myślę, że kasy nawet do końca czerwca nie będzie.

Pisowski ministrant rolnictwa pochwalił się za to listem od prezydenta i to wszystko za maszą kasę. W ciągu trzech dni dostałem z krusu dwa listy pełne makulatury propagandowej wydanej i rozesłanej za moje i wasze pieniądze. 

Ministrant zapowiedział już też, że w tym roku żadnej pomocy suszowej nie będzie bo...łaskawie umorzył wszystkim rolnikom część składki krus za jeden kwartał.

Wszystko się wali w tym systemie. Ciekawe czy przedłużą termin składania wniosków ze względu na wirusa i suszę. Wirus przeszkadza w załatwianiu wielu sprawa susza powoduje zmiany w planach upraw więc są tacy co jeszcze nie wiedzą co będą siać lub odsiewać gdzie już posiane ale nie rośnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
6 godzin temu, przemekhodowca napisał:

ile jak mozna wiedziec

Dostałem 3600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
9 godzin temu, Fugeo napisał:

Dostałeś całość czy tylko część?

Calosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

A tym co nie liczyli to to w ogóle jakąś decyzję mają przysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Fugeo napisał:

A tym co nie liczyli to to w ogóle jakąś decyzję mają przysłać?

Decyzji teraz nie muszą dawać bo koronawirus wstrzymał ten obowiązek

18 godzin temu, extrabyk napisał:

Małych gospodarstw jest dużo więc idą politycznie...dać parę zł biedakom to może zagłosują...i co gorsze zagłosują. 

Procenty to musisz sobie sam załatwić...najlepiej w monopolowym 😉😂😂😂

Na procenty za zwłokę nie ma co liczyć.

U mnie ani zaliczek na dopłaty ani dopłat za miniony rok. To samo z suszowym...

Kontrolę miałem w styczniu i raport miał być w miesiąć...a dostałem trzy dni temu...myślę, że kasy nawet do końca czerwca nie będzie.

Pisowski ministrant rolnictwa pochwalił się za to listem od prezydenta i to wszystko za maszą kasę. W ciągu trzech dni dostałem z krusu dwa listy pełne makulatury propagandowej wydanej i rozesłanej za moje i wasze pieniądze. 

Ministrant zapowiedział już też, że w tym roku żadnej pomocy suszowej nie będzie bo...łaskawie umorzył wszystkim rolnikom część składki krus za jeden kwartał.

Wszystko się wali w tym systemie. Ciekawe czy przedłużą termin składania wniosków ze względu na wirusa i suszę. Wirus przeszkadza w załatwianiu wielu sprawa susza powoduje zmiany w planach upraw więc są tacy co jeszcze nie wiedzą co będą siać lub odsiewać gdzie już posiane ale nie rośnie... 

Ta jasne co chces teraz odsiewać? czas nauczyć liczyć na swoje a nie darmowe pieniądze

18 godzin temu, extrabyk napisał:

Małych gospodarstw jest dużo więc idą politycznie...dać parę zł biedakom to może zagłosują...i co gorsze zagłosują. 

Procenty to musisz sobie sam załatwić...najlepiej w monopolowym 😉😂😂😂

Na procenty za zwłokę nie ma co liczyć.

U mnie ani zaliczek na dopłaty ani dopłat za miniony rok. To samo z suszowym...

Kontrolę miałem w styczniu i raport miał być w miesiąć...a dostałem trzy dni temu...myślę, że kasy nawet do końca czerwca nie będzie.

Pisowski ministrant rolnictwa pochwalił się za to listem od prezydenta i to wszystko za maszą kasę. W ciągu trzech dni dostałem z krusu dwa listy pełne makulatury propagandowej wydanej i rozesłanej za moje i wasze pieniądze. 

Ministrant zapowiedział już też, że w tym roku żadnej pomocy suszowej nie będzie bo...łaskawie umorzył wszystkim rolnikom część składki krus za jeden kwartał.

Wszystko się wali w tym systemie. Ciekawe czy przedłużą termin składania wniosków ze względu na wirusa i suszę. Wirus przeszkadza w załatwianiu wielu sprawa susza powoduje zmiany w planach upraw więc są tacy co jeszcze nie wiedzą co będą siać lub odsiewać gdzie już posiane ale nie rośnie... 

Ta jasne co chces teraz odsiewać? czas nauczyć liczyć na swoje a nie darmowe pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Masz decyzję ? U mnie decyzja wczoraj o 11 przyszla a dzis rano przelew

Moze obszarowe moze jakas inna kasa wapnowanie albo za kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja dostałem dzisiaj za materiał siewny z 2018 r. Szaleństwo. Suszowe miało być do końca marca i nic. Zresztą w moim regionie parę osób dostało Wlkp Środa Wlkp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
17 godzin temu, staszek131415 napisał:

Decyzji teraz nie muszą dawać bo koronawirus wstrzymał ten obowiązek

Ta jasne co chces teraz odsiewać? czas nauczyć liczyć na swoje a nie darmowe pieniądze

Ta jasne co chces teraz odsiewać? czas nauczyć liczyć na swoje a nie darmowe pieniądze

Różne rzeczy można siać w późniejszym terminie.

...a co do "darmowych" pieniędzy to tylko miastowy może myśleć, że są darmowe...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
5 godzin temu, szabelka napisał:

A co z de minimis też płacą chodowcow to już w d*pie mają

Też się zastanawiam właśnie co z tymi co mają poniżej 30% z całego gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj