Polecane posty

bezbarwny    1269

Oj nie narzekajcie tak na rząd, nie narzekajcie. Trzymajmy się razem i wspólnie partycypujmy w kosztach walki z koronawirusem. Nie tylko rolnicy nie dostaną pełnej kwoty suszowego, bo podobno papa Tadeusz i zarząd TVP w postaci vice Jacka, z pokorą i zrozumieniem, wyrazili zgodę na wypłacenie im 2 500 zł zaliczki na ichnie gospodarstwa, a przecież w przeciwieństwie do nas, miliony, czy miliardy otrzymać mięli. Zrozumcie więc powagę sytuacji, jak oni zrozumieli, wszak nie miliony są najważniejsze. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

A mi się wydaje że nie do końca masz rację...bo po pierwsze minister już na jesieni mówił że pieniądze są i będą wypłacane natychmiast..a nie zostało tak zrobione.

Po drugie.. teraz mają wpompowywac pieniądze w gospodarkę.. nawet 3,5 mln dla zakładu ok 50 osób zat4ufnionych. Z czego nawet 75 % może być bezzwrotne...wi3c firmy muszą przetrwać a gospodarstwa rolne niekoniecznie?

Ja suszowa i dopłaty dostałem choć u mnie wcale tak zle nie bylo i rozumiem że mogą być takie miejsca gdzie jest naprawdę problem..a kasa nie wpływa i wtedy krew zalewa gdy się słyszy w tv jak to jest pięknie i ile osób już ma kasę u siebie..

i jak tu w takiej sytuacji dokładać się do walki z wirusem jak nie ma na prowadzenie gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MULLAR83    1
pabloooo napisał:

2,3mld złotych zapotrzebowanie, dopiero ok, 1 mld złotych wypłacone , więc na pewno nie ma mowy o tym że 90% dostało.... To tylko Pis-dowska propaganda. Ja mam dostać z deminimis ok 52-55 tys. zł, zapewne nie dostanę, już kilka razy mnie oszukano z tym suszowy, najpierw że dostaniemy jako pierwsi, bo jestem z terenu najbardziej dotkniętego tym zjawiskiem, pogranicze lubuskiego/wielkopolskiego. Mogę się założyć że jak Duda nie wygra w 1 turze, to nagle rządzący znowu sobie o nas przypomną..... 

'' Masz rację", nie głosuj na PIS to będziesz miał lepiej bo wtedy wrócą czasy spełnionych obietnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się bierzcie do roboty to będziecie mieli jak nie wiecie jak to spytajcie tych co teraz już kupują nawozy i środki na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

jesli sa tu tacy, to chetnie poslucham jak to sie robi ....

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269
Napisano (edytowany)

@jacus, zamawiasz nawóz w kwietniu/maju, dostawca przywozi go na tzw przechowanie, z umową, że fakturę wystawi gdy jego cena będzie najniższa, czyli czerwiec, początek lipca mniej więcej. Deklarujesz wtedy, kiedy ów fakturę uregulujesz. Może to być np wrzesień, październik, itd. Od momentu wystawienia faktury, sprzedawca nalicza odsetki za każdy miesiąc, do momentu jej uregulowania. Jest to zazwyczaj 0,6%. Końcem września np. sprzedajesz np rzepak firmie od której kupiłeś nawozy. Od momentu jego dostawy, nie są naliczane odsetki, choć nie zapłaciłeś faktycznie/fizycznie za nawóz. Rozliczenie następuje w formie kompensaty. Proste, prawda? Dodam, że producenci nawozów, produkują je bez względu na popyt, no bo produkcja musi iść, a żeby nie zalegał im na placu(bo i skąd taki plac) to chętnie na to tzw przechowanie oddają. No ale to 24 tony jednego sortu minimum trzeba wziąć, za to wiosną, nie ma sraczki, że cena wysoka, a nie dość że wysoka, to tygodniami na dostawę czekać trzeba, a tu połowa marca już. Dodam jeszcze, że taki nawóz nie z placu, niewysmażony na słońcu jest, co w przypadku saletry, znaczenie ma, no i suche to, nie zbrylone, aż sypać miło. 
 

a i jeszcze mi się przypomniało, że pośrednicy w handlu nawozami, mają podpisane umowy z producentem na odbiór tych nawozów i w tzw martwych miesiącach, a jeśli się nie wywiążą, to upusty szlag trafia, tak więc czasem jadą na minimalnej marży, byle tylko się wywiązać. 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Kolego @bezbarwny opisales standartową procedurę, a chodzi oto że kupujesz obecnie za gotówke,nie sprzedajesz ani kilograma zboza do września 2021, do tego czasu regulujesz wszelkie zobowiązania ze  środków zgromadzonych na koncie w czasie prosperity i przeżywasz w ten sposób cały rok do następnych żniw są ponoć na tym forum tacy rolnicy i to całkiem nie mało dla ktorych nie stanowi to żadnego problemu[np. szusza i zerowy plon w tym roku]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

A to przepraszam. Widać nie doczytałem. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u mnie nadal cisza nic suszowego , czekam jak na deszcz tyle ze deszczu to sie troche doczekałem a z suszowym ciekawe jak bedzie 

a ubezpieczaliscie uprawy w tym roku pod suszowe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pod suszowe nie ale od gradu tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no u nas od gradu rzepak ubezpieczylismy pierwszy raz , bo nie ubezpieczalo sie wogole z tego powodu ze kiedys nie chcieli wyplacic za rzepak i sie migali , ale ze zmiana klimatu przyszla to rzepak sie ubezpieczylo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pogoda się pierniczy i burze mogą być gwałtowne to choć od gradu ubezpieczam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Do kiedy chcesz  chyba niema żadnej daty wyznaczonej. Rok temu w PZU suszę można było do 30 kwietnia a grad  huragany itp do kiedy chcesz 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuk    1
4 godziny temu, Denwer napisał:

Do kiedy chcesz  chyba niema żadnej daty wyznaczonej. Rok temu w PZU suszę można było do 30 kwietnia a grad  huragany itp do kiedy chcesz 

U nas PZU już wyczerpało limit, concordia jeszcze ubezpiecza ale też kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zawsze  limit  starczał  do  końca  roku  no  jednego  roku  zabrakło  w PZU  jesienią  kto  się  załapał  ten  ubezpieczył  ale  żeby  teraz  limit  wyczerpali  czyżby  rolnicy   rzucili  się  na polisy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

A ile panowie kosztuje ubezpieczenie od gradu w pszenżycie, życie od hektara, bo jeszcze nigdy nie ubezpieczałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Po prostu drastycznie obniżono dotację z budżetu państwa na ubezpieczenia upraw. Taki ukłon w stronę rolników i to w roku wyborczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
3 minuty temu, rolnikos25 napisał:

A ile panowie kosztuje ubezpieczenie od gradu w pszenżycie, życie od hektara, bo jeszcze nigdy nie ubezpieczałem?

Ale czy zapłacą mi jak grad ściął pszenicę nic nie dali bo pszenica odbija odrasta tak samo jak z deszczem nawalny wywali zborze ale jest 10 cm nad ziemią nic nie dadzą bo kombajn zbierze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, rolnikos25 napisał:

A ile panowie kosztuje ubezpieczenie od gradu w pszenżycie, życie od hektara, bo jeszcze nigdy nie ubezpieczałem?

Zależy  jaki  plon  sobie  założysz  że zbierzesz  i  cenę   ale  w granicach  20zł/ha

10 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Po prostu drastycznie obniżono dotację z budżetu państwa na ubezpieczenia upraw. Taki ukłon w stronę rolników i to w roku wyborczym...

Obniżyli  bo  co  roku  zostawało  i  to  sporo   ale  względem  2015  roku  i  tak jest  3  razy  tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8
Napisano (edytowany)

zaliczka bez żadnego pisma ile naliczyli a ile wypłacili ??

36 minut temu, Denwer napisał:

 

Obniżyli  bo  co  roku  zostawało  i  to  sporo   ale  względem  2015  roku  i  tak jest  3  razy  tyle 

Napisz czy jest 3 razy tyle polis i ha. ubezpieczonych...

Edytowano przez bodo101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Nie wiem  wiem że na przestrzeni 9 lat strasznie potaniały polisy. Np w 2013 roku za 1ha kukurydzy  od gradu plus 5 ryzyk płaciłem  150zl. Teraz za grad przymrozki i 5 ryzyk 1 ha 60zl 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

W okresie od 2011 r. do 2018 r. dopłaty z budżetu państwa do składek z tytułu zawartych umów ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wzrosły niemal czterokrotnie z ok. 126 mln zł do ponad 450 mln zł. Niemal w tej samej proporcji wzrastała wysokość składek należnych zakładom ubezpieczeń, tj. z ok. 272 mln zł do ok. 725 mln zł. Należy jednak zauważyć, że nie wzrastała w zasadniczy sposób liczba zawieranych umów ubezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wzrosła z 139 tys polis w 2015 do 214 tys w 2019 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj