Polecane posty

Roki212    1828

U mnie z upoważnienia wojewody podpisał z-ca dyrektora wydziału rolnictwa i środowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Tegoroczne suszowe to sa zarty w wykonaniu pis...zreszta ich cala polityka rolna nie stoi na wysokim poziomnie delikatnie mowiac..nawet kampania wyborcza jakos omija rolnikow a to dziwne bo jednak to wies ich wybrala...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Bos napisał:

Tegoroczne suszowe to sa zarty w wykonaniu pis...zreszta ich cala polityka rolna nie stoi na wysokim poziomnie delikatnie mowiac..nawet kampania wyborcza jakos omija rolnikow a to dziwne bo jednak to wies ich wybrala...

A co się będą wysilać , w  sondażach i tak wieś cała ich . to mają innych do omotania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

Uważają, że zrobili co mieli. Utrudnili obrót ziemią (przynajmniej szarym ludkom). Dali 500+. Dali suszowe. Co więcej trzeba.


Inni też już nie walczą o wiejski elektorat. Nawet PSL popłynął w inne klimaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Tez tak mysle.. uznali ze wies juz jest ich..co do sadazy to niewiem czy na wsi sa robione..w kazdym razie w tej sytuacji moze zyskac psl...nie zdziwie sie jak 10 przekroczy

Akurat w mojej gminie suszowego praktycznie niema bo druga katygoria ziemi za wzgledu na susze i nawet komisja odmowila mi szacowania strat choc pierwszy raz bele musialem kupic..takie te ich suszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
Dnia 15.09.2019 o 12:42, AleksanderX napisał:

nie najwiecej ale tylko po 4  tony z ha

popytam plebana jak mam postąpić w tym przypadku

Z góry wiadomo, że powie "daj na kościół a grzech Ci odpuszczę synu" 😆

a potem pleban z tą kasą na dziwki 😆

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
10 godzin temu, Bos napisał:

Tez tak mysle.. uznali ze wies juz jest ich..co do sadazy to niewiem czy na wsi sa robione..w kazdym razie w tej sytuacji moze zyskac psl...nie zdziwie sie jak 10 przekroczy

Akurat w mojej gminie suszowego praktycznie niema bo druga katygoria ziemi za wzgledu na susze i nawet komisja odmowila mi szacowania strat choc pierwszy raz bele musialem kupic..takie te ich suszowe

Skoro masz takie straty dlaczego tego nie zglosisz do radia , tv przed wyborami z chęcią by zajeli się takim tematem. Najlepiej to siedzieć przed monitorem i biadolic jak BREJZA?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Soltysi zbierali podpisy ze nie zgadzamy sie na taka susze i pojechalo to do wojewody ale na tym sie zakonczylo...niby wybory ale podejscie olewatorskie..sa zbyt pewni swego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
14 minut temu, Bos napisał:

Soltysi zbierali podpisy ze nie zgadzamy sie na taka susze

tu raczej człowiek niepomoże :D jak sie nie zgadzasz to niewiem do boga może list poslijcie 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy1990    56
15 godzin temu, Bos napisał:

Tez tak mysle.. uznali ze wies juz jest ich..co do sadazy to niewiem czy na wsi sa robione..w kazdym razie w tej sytuacji moze zyskac psl...nie zdziwie sie jak 10 przekroczy

Akurat w mojej gminie suszowego praktycznie niema bo druga katygoria ziemi za wzgledu na susze i nawet komisja odmowila mi szacowania strat choc pierwszy raz bele musialem kupic..takie te ich suszowe

Skąd  jesteś  że  na 2  kategorii  się  nie  załapało na suszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

U mnie po interwncji u wojewody mają jutro szacować...ciekawe co wymyślą zebym nic nie dostał lub dostał jak najmniej...użytki zielone na dzień dobry kazali wpisać 40% bo niby tylko tyle mogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W gminie obok też szacowali użytki zielone. W mojej nie miał chyba kto się przeciwstawić. W sąsiednim powiecie padało dużo więcej i też UZ do szacowania, bo wójt ma też ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Do peło oni rozdmuchają sprawę do czerwiności przed wyborami. 

Tee z rogatym żeś nie przesadził, że klawiatura za małe lyterky ma? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

W gminie obok też szacowali użytki zielone. W mojej nie miał chyba kto się przeciwstawić. W sąsiednim powiecie padało dużo więcej i też UZ do szacowania, bo wójt ma też ziemię.

Jeszcze nie jest za późno. Pisz do wojewody, że masz hodowlę i przez suszę braknie Ci paszy na zimę. Napisz,że gmina olała temat bo mało hodowców bydła ale Ty jesteś poszkodowany i potrzebujesz chociaż takiego wsparcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, extrabyk napisał:

Jeszcze nie jest za późno. Pisz do wojewody, że masz hodowlę i przez suszę braknie Ci paszy na zimę. Napisz,że gmina olała temat bo mało hodowców bydła ale Ty jesteś poszkodowany i potrzebujesz chociaż takiego wsparcia. 

Bydła to u nas akurat pełno w okolicy. W każdej wiosce po kilku gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Gmina Wizajny ale z tego co wiem w sasiednich gminach to samo...liczyla sie tylko pierwsza kategoria suszowa drugiej komisje odmawialy szacowania..znajomy ma dzialki z pierwsza i druga katygoria to mu obliczyli  20% strat a na bele fortune juz wydal bo..wypalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Bydła to u nas akurat pełno w okolicy. W każdej wiosce po kilku gospodarzy.

To tym bardziej zorganizować kilku rolników żeby na piśmie do wojewody się podpisali a w piśmie zaznaczyć,że  problem dotyczy wielu gospodarstw hodowlanych i tu podać ich liczbę w gminie. Śpieszyć się bo czas ucieka i wybory coraz bliżej...i będzie olewka. Dodatkowo jak problem dotyczy całej gminy poprosić Izby Rolnicze o poparcie pisma lub nawet pomoc w napisaniu. Warto powalczyć o każdą marną złotówkę bo paszę dokupić będzie musiał prawie każdy. Dzwoń po rolnikach z którymi masz dobry kontakt i działajcie !

Powodzenia ✌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, extrabyk napisał:

Dzwoń po rolnikach z którymi masz dobry kontakt i działaj

Z tym będzie problem. Ostatnio stałem się wrogiem urzędu miejskiego i wszczynającym afery. Nie będę kur..m załatwiał. Żałuję, że w ogóle składałem wniosek po tę jałmużnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Też się stałem wrogiem publicznym w swojej gminie...i przez to musiałem do wojewody pisać no ale rozumiem Twoje rozterki i rób jak chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16864
Kujawy1990 napisał:

4 godziny temu, Bos napisał:

podlaskie

jaka  gmina

gnina wiejska ;) wszystko chcialbys wiedziec


Thomas2135 napisał:

Żałuję, że w ogóle składałem wniosek po tę jałmużnę.

jeszcze nie skladales. wszak nie ma terminu od Ardanowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez PanAres
      Według IUNG Puławy susza występuje w bardzo ograniczonym zakresie :ph34r:
       
      http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapy/04/Zb_jar/
       

       
      Powyższa mapa dla zbóż jarych.
       
       
      Jak to ma się do rzeczywistości, każdy z nas wie.
      Zastanawia mnie tylko jedno, kto robi te pomiary, analizy i co może najważniejsze wyciąga z tych danych wnioski...
    • Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez hedejegerne
      szukam rolników z dolnego śląska i wielkopolski którzy nie dostali suszowego na kukurydzę mimo słabych plonów.
    • Przez dominikl95
      Panowie mam dylemat chciałbym pryskac rabarbar mocznikiem + odżywka + siarczan magnezu, ale jest dosyć sucho A widać że azotu mu trochę brakuje bo pierwsza dawka poszła 10 marca .a zbiór pod koniec maja zazwyczaj i nie wiem czy pryskac go i podarować sb już czy może jednak działać opryskiwaczem ,jak myślicie co gorsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj