Polecane posty

leszek1000    1817

Jechowi to ostatnio 3 samochodami zajechali, jak mafia. Ale jak wcześniej rowerami jeździli, to pies ich pogonił i przeszli na auta 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, leszek1000 napisał:

Jechowi to ostatnio 3 samochodami zajechali, jak mafia. Ale jak wcześniej rowerami jeździli, to pies ich pogonił i przeszli na auta 

hehe kiedyś na drugim gospodarstwie mieliśmy tresowanego psa ... akurat w magazynie było ładowane ziarno a jechowi zostawili samochód przy ulicy i ponad 100m przyszli pieszo do bramy ... ten pies jak ich zobaczy jak sie rozpędził i tak pędem na brame sie rzucił ... to 5 sekund i byli spowrotem w samochodzie 😂 a pies swoją wage miał to już był strach ze wyrwie tą brame jak sie na nią rzucił ...

do wuja kiedyś przyszli i chcieli porozmawiać o bólu ... to powiedział im że go noga boli 😂 popatrzyli sie dziwie i poszli

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam sąsiada jochowego na 3 gospodarstwie i to dobre ludzie.A namawiają innych 100km od domu, we wsi nikogo nie namawiają.

Pracowałem kiedyś w szpitalu i przywieźli dziecko z wypadku i podali mu krew i jak przyjechała matka i się o tym dowiedziała, to zostawiła te dziecko i pewnie poszło do domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Też mam znajomych jechowych i oni w śród "swoich" nic o tych swoich wiarach itd nie mówią tylko właśnie jedzą gdzieś

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Pewno ze to dobrzy ludzie,tylko strasznie im mozgi piorą,na spotkaniach zboru

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7426
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

pytasz poważnie czy jaja robisz?po górkach wypalone,1/3 pierwszego pokosu...trzeba było zrównać...

No żartuje przecież. Napisałeś tak jakbyś ładował u mnie za stodołą... 😉 widziałeś Mchale kolejna przybyła we wsi, z zefirem 80km chodzi, pierwsze belowanie i nawet ładnie dobił... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
7 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Mam sąsiada jochowego na 3 gospodarstwie i to dobre ludzie.A namawiają innych 100km od domu, we wsi nikogo nie namawiają.

Pracowałem kiedyś w szpitalu i przywieźli dziecko z wypadku i podali mu krew i jak przyjechała matka i się o tym dowiedziała, to zostawiła te dziecko i pewnie poszło do domu dziecka.

We wsi w której mieszkam ok 40% to jechowi, złego słowa nie można powiedzieć. 

2 godziny temu, Agrest napisał:

Oczom nie wierzę -  +7😯

To wierz ....

U mnie 5.5 i wiatrzysko 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15468
8 godzin temu, marulekk napisał:

ja tez sie pytał w gminie znajomą, narazie nic niewiadomo ale podejrzewaja , że bedzie jak zawsze czyli kredyt preferencyjny itd.. a to dlatego, że w tamtym roku dużo ludzi niewierzyło w wypłate suszowego wiec nieskłdało a w tym zainteresowanie ogromne wiec i dużo wniosków bedzie  a kasy mało

więc Rysiu na kredyt te udka bedzie brał :P 

No i co dobra zmiana nie zawiedzie. Top agrar

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/minister-ardanowski-bedzie-pomoc-suszowa-dla-rolnikow/

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10c słonecznie, no i jutro w południe ma padać, a zresztą po niedzieli na ventusky opady codziennie, ciekawe czy się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15468

Teraz to już więcej szkody zrobi niż pomoże, bo tak kruche spalone zboże że będzie się łamac i gubić kłosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1415
pedro2 napisał:

1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

pytasz poważnie czy jaja robisz?po górkach wypalone,1/3 pierwszego pokosu...trzeba było zrównać...

No żartuje przecież. Napisałeś tak jakbyś ładował u mnie za stodołą... 😉 widziałeś Mchale kolejna przybyła we wsi, z zefirem 80km chodzi, pierwsze belowanie i nawet ładnie dobił... 

Chodziło mi o pytanie o plon 😝 mchale nie widziałem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1304

właśnie kukurydze podratuje ale zboża i rzepak już dochodzą, u z najomego w sobote albo poniedziałek ruszam rzepak kosić, także już nie licze na te opady bo nic już nie zmienią w stanie ozimin i jarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1817

Mam bydło i kukurydza kiepska. Jak nie będzie paszy to lipa. Też mam 20ha pszenicy ale jak 3 dni popada to nic się nie stanie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na zboża za bardzo nie patrze bo mam dużo i na paszę starczy i jeszcze na sprzedaż zresztą już dawno uschły ,patrze tylko na to co jeszcze żyje i rośnie,1 krowa na wypasie zjada 2ary dziennie trawy i podlewam ale z naturą żywiołem wody ciężko wygrać jak i z jej brakiem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    766
30 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Teraz to już więcej szkody zrobi niż pomoże, bo tak kruche spalone zboże że będzie się łamac i gubić kłosy.

I jeszcze suszowe wstrzymają😭. Tragiedyja😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Teraz to już więcej szkody zrobi niż pomoże, bo tak kruche spalone zboże że będzie się łamac i gubić kłosy.

A moje kartofle ? Mi się deszcz przyda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12255
Rolnik1973 napisał:

Teraz to już więcej szkody zrobi niż pomoże, bo tak kruche spalone zboże że będzie się łamac i gubić kłosy.

Dla Ciebie szkoda to sam zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj