Polecane posty

Rolnik1973    15399
10 minut temu, marulekk napisał:

I ch*j, chmury były i poszly

Bo to od strony germańskiej szło, a z tamtąd nic dobrego nie przyszło jeszcze.

Nic,  trzeba czekać na Puławy ci by napisali że sucho w lbi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Bo to od strony germańskiej szło, a z tamtąd nic dobrego nie przyszło jeszcze.

Nic,  trzeba czekać na Puławy ci by napisali że sucho w lbi.

Ty deszczu wyglądaj , a nie durnych komunikatów .

Na niedzielę zapowiadają większe opady .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371

A śmieli się że od ruskiego nic dobrego, w tym roku 90% opadów u mnie to znad morza czarnego a z zachodu kilka kropel 

  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251

Dla tych, którzy liczą zawczasu ile zbiorą trochę pokory.... 

 

Aż serce się kraje patrząc na to wszystko. Kula też kilka dni temu liczył plon z kłosów na metrze i się cieszył chłopak...

  • Like 2
  • Sad 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84

okolice sierpca 45l  do 21.30 do 23.30    co lepsze  zboża leżą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u mnie nad ranem była burza ale tylko pokropiło


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

Te liczenie to głupota, liczyć to dopiero można jak sprzedane i kasa na koncie a tak nic pewnego.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251

@DanielFarmer jestem w Kolnie dowaliło  25mm wczoraj, ciotka ma deszczomierz na działce. Na stadionie ciężarówkę z piachem utopili. 

Apropo plonów to i pod dachem niepewne. Dopiero jak kasa w kieszeni


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138
tomek30 napisał:

darek154 Słoniawy. 

To blisko siebie mieszkamy pewnie nawet nieraz mnie widzisz jak tam latam nieraz 😁niby niedaleko 3-4 km a jaka już różnica w deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Kula z rzepaku i pszenicy i tak wiecej zbierze niz my przez suszę. Tutaj z uziem się zgodze. Nigdy sie nie liczy dopóki nie zebrane. Tez mialen fest lubin wyrośnięty gesty i nie ma nic. Ale juz nie raz sie przeliczylem albo mi walnelo i z 6t zostalo 2t ale zazwyczaj to wyschlo. Takie liczenie to kuszenie losu tylko.  Rzepak 3 lata temu dzien przed zbiorem mi omlocilo i co poradzisz. Burze byly tegie w centrum no i moze z 2l spadlo ale wątpię. A 15km dalej 25l.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251
33 minuty temu, slawek74 napisał:

A kieszonkowcy 😀 albo ,,hakery'? 😉

Kurła 😕 jadę wypłacić, sztabki kupić i do gara w ogródku 😎


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
pedro2 napisał:

@DanielFarmer jestem w Kolnie dowaliło  25mm wczoraj, ciotka ma deszczomierz na działce. Na stadionie ciężarówkę z piachem utopili. 

Apropo plonów to i pod dachem niepewne. Dopiero jak kasa w kieszeni

Im dalej na zachód tym więcej było...tylko można się było przyglądać jak w oddali błyska,dziś za to na wschodzie powinno,może w niedzielę coś jeszcze skapnie,te 25 byłoby idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jeszcze to plakanie w komentarzach u kuli. Tragedia to jest choroba czy wypadek a nie zielonka na polu.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy1990    56
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Dla tych, którzy liczą zawczasu ile zbiorą trochę pokory.... 

 

Aż serce się kraje patrząc na to wszystko. Kula też kilka dni temu liczył plon z kłosów na metrze i się cieszył chłopak...

Kto na przód  liczy  ten dwa razy  liczy.  Jak będzie  miał szczęście  co  do rzeczoznawcy  to  jeszcze   zarobi  na tym gradzie.  U nas  parę  lat temu przyszedł grad  w rzepaku  dali  po 60%  a rzepak  sypał  po  2,5t  jeszcze   także   zarobiliśmy  na  tym gradzie. Nie ma tego  złego  co by  na dobre  nie  wyszło.

24*C  słonecznie  i  sucho 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71
2 godziny temu, Agrest napisał:

Żeby poprawić Ci samopoczucie to powiem że były lata że 80000 na czysto z ha agrestu zostało a z czerwonej porzeczki 100000zł.

A teraz zapytaj ojca dlaczego z boku stał i liczył innym pieniądze miast swoich się dorabiać.

Potem spójż w lustro i zapytaj czemu tak samo czynisz.

Gorąco. Muszę od rana rwać zmarzniętą truskawkę zeby ewentualna komisja mrozowa owoców nie znalazła i móc otrzymać zapomogę.

Maść na ból doopy dostępna w Internecie.

O...

oddychaj spokojnie, wytrzyj pianę...

Piszę by pokazać innym jak sadownicy mają w mojej okolicy i jak się rozwija ten sektor uprawy, a że ktoś nie potrafi, to nie ma co się denerwować. 

Ps, lubię przewracać ziemie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251

No niedziela obiecująco wygląda. 

@czesio200 ok, niech zbierze więcej tylko sęk w tym jakie ma nakłady. Jak szykował się na 10+ a teraz omłócilo to sorry


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Tez mam naklady. Skąd mialem wiedziec ze mi wszystko uschnie? 3 dawki na pszenice nie sialem i t3 nie robilem to przynajmniej tyle zaoszczedzone. Z piachow a u nas talich większość to tylko sloma będzie a to akurat malo poszukiwany towar w tym roku.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj