skywalker89

Renault Ares 720 RZ

Polecane posty

skywalker89    836

Witam, zakładam nowy temat bo nie znalazłem konkretnego na temat tego ciągnika.

Teoretycznie to to samo co niby Claas Ares, ale w specyfikacjach technicznych zauważyłem drobne różnice. 

Założyłem ten temat ponieważ myślałem o zakupie większego ciągnika do głównych prac w gospodarstwie i przeglądając forum i będąc użytkownikiem 120.54 wiem juz, że chyba aresy na tle konkurencji wyglądają dosyć dobrze jeśli chodzi o różnice cenowe. Przeglądam ogłoszenia i trafiłem za granicą właśnie 720 rz niby od gospodarza, chyba 99r z przednim tuzem, opony przód 75% jest, tył koło 50%.. przebieg  ponad 4tys i wg zdjęć może tyle mieć...

Chciałem się dowiedzieć jak tam wyglądają różne sprawy, o spalanie nie będę pytał ani czy da radę z akpilem km180 4skiby czy z agregatem aktywnym 3m na ciezkich glebach, bo wiem że raczej na pewno sobie dobrze poradzi, w końcu to 160km. Skrzynia 4x4, ale to chyba dosyć dobre są, bardziej chodzi mi o układ paliwowy bo gdzieś trafiłem że ktoś narzekał.. tam jest Bosch czy ten delikatniejszy amerykański system? I główne pytanie czy jeśli faktycznie ma ile ma czy warto taką maszynę bez większych obaw kupić za ok 80tys zł plus koszty sprowadzenia. Widziałem wypowiedzi że coś z elektroniką tam bywa.. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Nie do końca rozumiem pytanie. Planujesz kupno używki więc na 100% coś będziesz remontował prędzej czy później. Wszystkie bolączki Aresów zostały przewałkowane na af już kilka razy.

Nie wierzę w przebieg 4tyś z 99 roku.  Ja kupiłem z 8tyś z 2003 i uważam że cofany.

Ja polecam Aresy ale celowałbym w 826.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek_82    0
Ja mam kolego Aresa 640RZ i jak najbardziej sobie chwałę i mogę polecić. Jako główny ciągnik w gospodarstwie spokojnie daje radę. Ze spalaniem nie jest najgorzej, najważniejsze to pilnuj oleje i filtry bo skrzynia pod tym względem jest czuła. A w te 4tyś mtg to nie ma co wierzyć jeszcze raz tyle to tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Kolego @AgroTuning nie musisz mi tego mówić, bo jak wspomniałem mam 120.54, wsadziłem w nią w sumie już ponad dychę ale chwalę ten ciagnik i jestem świadomy co to używka.

Oglądałem ostatnio taki sam model u handlarza co niby 8tys ma, i źle nie wygląda jak na tyle godzin, przejechać się nie udało bo niby paliwo francuskie zamarzło.. i jest o dwie dychy tańszy od tego we francji.. widzę ogłoszenia i wiem jak wyglądają ciągniki co mają 10 i więcej tys mtg.. a tutaj jeżeli faktycznie byłoby lekko ponad 4, to wychodzi 200na rok, więc całkiem możliwe, u nas przecież dużo ludzi pobrało ciągniki na dofinansowania i nawet mniej rocznie robią..

Ciągnik mi się podoba bo wydaje się prosty, rewers mechaniczny, bez amortyzacji przedniej osi - w sumie dobrze bo słyszałem że drogie w naprawach.. 

Z jakich konkretnie względów polecasz 836? Właśnie czym te ciągniki się różnią, chociaż 836to chyba największy z tej serii, ale np z 816? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Zwracaj uwagę na elektryke, głównie chodzi mi o sterownik i wszystkie kable do czujników. W Renaulcie jest bodajże w kabinie za siedzeniem, dobrze byłoby tam zajrzeć. Popatrz na kostki na kable, czy nie nie ma gdzieś wolnych wyciętych kabli, czy nikt nie omijał jakichś czujników. Uwierz w tych ciagnikach może przysporzyć to sporo problemów (przerabiałem to w Massey'u.) O ile sama naprawa sterownika to już koszt i nie każdy chce to robić, o tyle dojście ładu w instalacji gdy cos jest omijane lub konkretna diagnoza to przeklęta robota.

Kolejna rzecz zwróc uwagę na sprzęgło, tam chyba jest mokre, dobrze rozgrzej ciągnik i popatrz czy bedzie równo brało, czy nie bedzie szarpania, czy nie będzie problemów ze wspomaganiem na wciśniętym sprzęgle itd. No i dobrze byłoby pomierzyć ciśnienia obu sekcji pompy. Reszta to już standard jak przy każdym używanym ciągniku (połówki, napedy itd).

W tej serii to chyba najczęstsze usterki (hydraulika, elektryka) - w sumie to samo co Massey tylko silnik inny.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Heh, no właśnie, ta elektryka.. albo się w miarę dobre trafi że jakoś to będzie chodzić albo coś będzie cały czas denerwować.. w mojej Reni na początku ehr trochę świrował, później dłuższy czas spokój i później znowu coś tam się pokazuje.. ale to już chyba wiem czego to wina i nie ma tam nic skomplikowanego.

Najchętniej to bym kupił jakiegoś mechanicznego woła do roboty za 50-60tys, poszedłbym w większą renowke starszej wersji np 155.54 z amortyzowaną kabiną ale jak patrzyłem nie tyle różnice w mocy co w momentach obrotowych to średnio mnie to urządza.. porządny ciągnik do roboty u mnie musi ważyć min ok 7t i mieć moc 150-180km.. 

Dzięki @losktos za rzeczową odpowiedź. A z masseyów coś byś polecił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tych mocach z masseyów będą modele 3655,3670  stara seria (tych zbytnio nie polecam) później modele z serii 8, np. 8220. Nie wiem czy tam był powershift, słyszłem że były z tą skrzynią problemy. Ja bym polował na model np. 6485 na skrzyni 32/32 (4 biegi 4 zakresy) z tym że to już nowsza seria i większa kasa. Nie wiem jaki masz budżet.

Massey a Renault ma wiele wspólnego. Główne różnice to silnik i "opakowanie". A no i cena....

Nie myślałeś o Fendcie serii 6? Np. 614 615?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ten gościu by napewno doradził ma troche ciekawych filmów ale głównie o fendt-ach, jakbyś kupował coś w Mazowieckim to pisz do niego emeila jak będzie miał chwile to z Tobą pojedzie na oględziny

 

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj