Gość

Dopłaty bezpośrednie 2019

Polecane posty

robercikj100    1010

A tę dopłaty do tych kwiatków czy innych ptaszków to wogole są dla rolników którym zależy na trawie, sianie ? Jak dla mnie takie wydziwnienia ekologiczne to tylko żeby zdobyć kase jak najmniejszym kosztem .

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Mój wujo ma 60 hektarow łąk i bydło mleczne i mówi ze nigdy w zyciu w ten program nie wejdzie bo będzie zbierał smieci a nie trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
42 minuty temu, robercikj100 napisał:

A tę dopłaty do tych kwiatków czy innych ptaszków to wogole są dla rolników którym zależy na trawie, sianie ? Jak dla mnie takie wydziwnienia ekologiczne to tylko żeby zdobyć kase jak najmniejszym kosztem .

a myślisz że po co? Ja tego np nie dam rady uprawiać-tereny przy rzece. Oddać za darmo nie oddam, szybciej agregat i strączkowe aby tylko były dla dopłat. Ktoś w rządzie ma sporo takich gruntów kupionych za grosze i przytula dopłaty.

23 minuty temu, KlimekPL napisał:

Mój wujo ma 60 hektarow łąk i bydło mleczne i mówi ze nigdy w zyciu w ten program nie wejdzie bo będzie zbierał smieci a nie trawe

to samo mówi mi tato - pierwszy pokos to najważniejszy to raz a dwa - nie ukarmiłby krówek tak dobrze. Krówki zlikwidowane dawno temu a z pastwiskami nie było co zrobić to płacą za ptaszki ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869
KlimekPL napisał:

Mój wujo ma 60 hektarow łąk i bydło mleczne i mówi ze nigdy w zyciu w ten program nie wejdzie bo będzie zbierał smieci a nie trawe

bo to jest program dla doplatowcow, a nie producentow mleka/miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

17.10 zaliczka około 10% dopłat. W tamtym roku ostatniego dnia listopada 5% i kontrol foto i efa. W tym roku też pewnie wymyślili jakąś kontrolę...

Woj. Lubelskie 

 

 

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ja w tym roku wszedłem  w program 5 letni łąk , stawka w tym roku to nie 900 zł a 1080 zł, wszedłem z najgorszymi łąkami , botanikowi zależy by coś na łące znaleźć nawet na pustyni gdzie nic nie rośnie ci znajdzie bo to jego interes on za to dostaje kasę , chodzę na przetargi i biorę najgorsze działki co nikt ich nie bierze klasa V-VI , jakieś ugory zakrzaczone, idzie pierwszego roku bijakówka wszystko śrutuje a na kolejny już do dopłat, teraz jest mnóstwo ludzi na takie przetargi na dzierżawę łatwy pieniądz, dodam że głównie się dogadujemy i nikt nie nabija czynszu, dodatkowo takie dzierżawy są zwolnione z czynszu przez 3 lata, a jak wiadomo dodatkowo klasa V-VI nie płaci się podatku, tak więc leci się bijakówką wcześnie by do kontroli była młoda trawa która przerosła sieczkę i przy kontroli nie stwierdzą czy było zbierane czy nie, ja przy 30 ha zapłaciłem za ekspertyzę botanika 7,500zł i 2,500 za plany, i tak 30 ha to lekko ponad 30 tyś samego rolnośrodowiskowego + około 30 tyś zwykłych dopłat = 60 tyś a koszty to oblecieć 2 dni koszenia bijakówką no i trochę czasu na odmierzenie terenów nie kośnych, ludzie naprawdę szaleją biorą nawet tereny z samosiejkami krzaczorami, itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maret98    1

Jak sprawdzić w ewniosku czy dwóch rolników nie złożyło na ta sama działkę wniosku?

Podobno taka działka powinna podświetlić się na różowo i wyświetlić komunikat, że inny rolnik złożył na nią wnioesk - jak to sprawdzić?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wejdź w e-wniosek. Kliknij w powiadomienia. Tam masz datę, kiedy to nastąpiło. Musisz patrzeć po datach, bo stare z poprzednich lat się nie kasują. Wchodzisz w "uprawy" tam konfliktowa uprawa widnieje na pomarańczowo. Klikasz w nią i wchodzisz na działkę, która też jest na pomarańczowo. Cała, lub jej część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Co zrobić gdy przy działce przebiega droga która jest nieczynna, po latach dopatrzyłem się że w zdłóż rowu przebiega droga, na innej działce pod lasem, która jest osobną działką od lat podaje całą łąkę ale koszę również powierzchnię która jest drogą i teraz czy powinienem podawać również osobny numer działki będącej drogą, a co jak mam tam pakiety, dotychczas podawałem powierzchnię z pega i było dobrze, to chyba nie ma co poprawiać, bo co do gminy występować o dzierżawę kawałka drogi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

A ja właśnie otrzymałem dofinansowanie do wapnowania gleby, zwrot pełnej kwoty za zakupione 2 patelnie wapna👍 

@Rolnik1973 a niektórzy gwarantowali że  to  ściema wyborcza itp.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
8 godzin temu, suzuki18l napisał:

ja w tym roku wszedłem  w program 5 letni łąk , stawka w tym roku to nie 900 zł a 1080 zł, wszedłem z najgorszymi łąkami , botanikowi zależy by coś na łące znaleźć nawet na pustyni gdzie nic nie rośnie ci znajdzie bo to jego interes on za to dostaje kasę , chodzę na przetargi i biorę najgorsze działki co nikt ich nie bierze klasa V-VI , jakieś ugory zakrzaczone, idzie pierwszego roku bijakówka wszystko śrutuje a na kolejny już do dopłat, teraz jest mnóstwo ludzi na takie przetargi na dzierżawę łatwy pieniądz, dodam że głównie się dogadujemy i nikt nie nabija czynszu, dodatkowo takie dzierżawy są zwolnione z czynszu przez 3 lata, a jak wiadomo dodatkowo klasa V-VI nie płaci się podatku, tak więc leci się bijakówką wcześnie by do kontroli była młoda trawa która przerosła sieczkę i przy kontroli nie stwierdzą czy było zbierane czy nie, ja przy 30 ha zapłaciłem za ekspertyzę botanika 7,500zł i 2,500 za plany, i tak 30 ha to lekko ponad 30 tyś samego rolnośrodowiskowego + około 30 tyś zwykłych dopłat = 60 tyś a koszty to oblecieć 2 dni koszenia bijakówką no i trochę czasu na odmierzenie terenów nie kośnych, ludzie naprawdę szaleją biorą nawet tereny z samosiejkami krzaczorami, itp 

U mnie coraz więcej takich rolników się robi i niby leży sporo łąk nieużytków ale nie będę się w to bawił bo to jest zoobowiązanie właśnie na 5 lat a z dzierżawami od ludzi to nawet ten okres nie jest pewny. Jeden już umoczył ponad 200 tys bo nie był w stanie się wywiązać ze zobowiązania między innymi przez właścicieli którzy zabrali mu dzierżawy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Orientuje się ktoś kiedy wypłacą dopłatę do materiału siewnego z wniosków składanych 15.01-25.06 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

A ja właśnie otrzymałem dofinansowanie do wapnowania gleby, zwrot pełnej kwoty za zakupione 2 patelnie wapna👍 

@Rolnik1973 a niektórzy gwarantowali że  to  ściema wyborcza itp.

Ja nie brałem za rok może się zajmę tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, kapec22 napisał:

Orientuje się ktoś kiedy wypłacą dopłatę do materiału siewnego z wniosków składanych 15.01-25.06 ?

Nie tak szybko. Przyjmują wnioski suszowe i nie wydaja jeszcze decyzji ONW. Grudzień najpewniej będzie szedł materiał siewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

A ja właśnie otrzymałem dofinansowanie do wapnowania gleby, zwrot pełnej kwoty za zakupione 2 patelnie wapna👍 

@Rolnik1973 a niektórzy gwarantowali że  to  ściema wyborcza itp.

Co Ty gadasz ? Ja zrozumiałem że tylko jakąś część dofinansowują . To właściwie jedynie za transport zapłaciłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
37 minut temu, zetorki12 napisał:

Co Ty gadasz ? Ja zrozumiałem że tylko jakąś część dofinansowują . To właściwie jedynie za transport zapłaciłeś ?

Miałem cenę za wapno, 83zł brutto za tonę, tyle też otrzymałem zwrotu.

Zapłaciłem jedynie za (paliwo) transport z kupy po polu i rozrzucenie własnym rcw+c360 ;)  Nie słuchaj i nie pytaj tych co sieją zamęt, a tych co realnie korzystają z programów.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Miałem cenę za wapno, 83zł brutto za tonę, tyle też otrzymałem zwrotu.

Zapłaciłem jedynie za (paliwo) transport z kupy po polu i rozrzucenie rcw+c360 ;)  Nie słuchaj i nie pytaj tych co sieją zamęt, a tych co realnie korzystają z programów.

tzn że zwrócili za cały skład ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, GRZES1545 napisał:

Miałem cenę za wapno, 83zł brutto za tonę, tyle też otrzymałem zwrotu.

Zapłaciłem jedynie za (paliwo) transport z kupy po polu i rozrzucenie własnym rcw+c360 ;)  Nie słuchaj i nie pytaj tych co sieją zamęt, a tych co realnie korzystają z programów.

To ile Cię taka patelnia wyniosła ? Ile ton ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Na jednej miałem 25ton magnezowego z Jaźwicy 83brutto, na drugiej 26t Morawicy po 88zł brutto.  @zetorki12 cena x waga i tyle na fakturze miałem.

Przed chwilą, XTRO napisał:

a są jeszcze nabory na to ? 

tak są cały czas, musisz mieć tylko zalecenia i badanie z OSCHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

Żeby zrobili zalecenia trzeba do oschr wysłać e-maila z prośbą o zrobienie i przelać na konto 2,13zł x ilość próbek. E-mail i nr konta jest na sprawozdaniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj