Renault145

zwrot akcyzy za paliwo 2019

Polecane posty

Roki212    1828

Trzeba czekać na nowelizację ustawy za tydzień pierwsze czytanie mają wejść wszyastkie te kody i termin składania przedłużony do końca marca. Co oczywiście przeciągnie za sobą termin do wypłaty o miesiąc

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?documentId=76763C220E59AB6EC12583A00040D8FA

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18
Dnia 21.01.2019 o 22:06, robercikj100 napisał:

ja na "dzierżawy ustne" składam oświadczenie że  jestem użytkownikiem tych działek i dostaje dopłae na te pola.

Jakiej treści? Dane działek , właścicieli.. tylko u mnie w gminie powiedzieli , że najważniejsze kto płaci podatek rolny a tu zonk u mnie bo właściciel płaci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, e2visionamd napisał:

Jakiej treści? Dane działek , właścicieli.. tylko u mnie w gminie powiedzieli , że najważniejsze kto płaci podatek rolny a tu zonk u mnie bo właściciel płaci..

" Jestem użytkownikiem działki nr...... o powierzchni ..........której właścicielem jest ........... Położonej w miejscowości ............

Akurat podatek place ja za te działki ale nakaz jest wystawiony na właściciela także gmina nawet nie wie że ktoś inny opłaca podatek. Ale raczej nie powinno ich obchodzić kto płaci podatek tylko aby właściciel też nie składał o zwrot za te działki. Przecież mogłeś się umówić że dopłaty do akzyzy należą do ciebie .

Edytowano przez robercikj100
  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Dzięki za pomoc ! Mam ostatnie pytanie jak mam 20ha swoich + 10ha dzerżaw to wpisuje że jestem posiadaczem 20 ha czy 30 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

W oświadczeniu piszesz tylko te działki które masz na ustna dzierżawę . A we wniosku to wpisujesz łączna powierzchnię czyli u ciebie 30 ha .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

daja wam do wypelnienia takze druki o pomocy-innej niz de minimis ???? u mnie pierwszy raz mi dali , nie ja bralem wniosek i nie wiem o co chodzi..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Witam

Zwrot do Tuz-ów też się należy? A do upraw typu aronia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Dzwonili z samego rana z gminy żeby dwie faktury ze stycznia wziąć i jechać na stację zrobią korektę. Oczywiście kody złe. A przy składaniu wniosku mówiłem, że są złe kody to niby miało przejść. K...wa jak zwykle,a najlepsze jest to, że faktury akurat z trasy jedna 50 druga 100 km od domu. jadę wykreślić z wniosku niech sobie liczą od nowa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Toż już nowelizacja ustawy przeszła przez sejm i senat został tylko podpis prezydenta czy może już nawet podpisał i wszystkie brakujące kody zostały wpisane, termin do końca marca odnośnie składania wniosków i z urzędu wnioski z tymi złymi kodami miały przejść bez potrzeby wzywania petenta. Sam fakturę dowiozlem i dołączyłem do wniosku co mi cofnęli wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

W d*pie z nimi, niech sobie liczą na nowo sprawa załatwiona. I tak zawsze mam dużo nadwyżki paliwa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj składałem,  wzięli wszystkie faktury i wszystko ma być zakwalifikowane bo jest czy tam ma być nowe rozporządzenie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

To widać jacy ogarnięci u nas. Dzisiaj jeden za drugim styczniowe faktury wykreslali 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Czy jeżeli z dniem pierwszego marca wziąłem w dzierżawę ziemię będę mógł w sierpniu wnioskować o zwrot akcyzy na tą działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

A ja dziś dostałem ciekawe pismo z Gminy o przedłużeniu terminu załatwienie sprawy do 29.03.2019 - ciekaw jestem czy tak mogą bo sprawa jest prosta, nie pouczono mnie w myśl KPA o możliwości ponaglenia organu no i sprawa jest prosta i oczywista a nie skomplikowana. Dostał ktoś coś takiego??


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wysłać mogą. Teraz te sztuki możesz wpisywać, verva się nie liczy itp i może jakaś nieogarnieta osoba siedzi. Dzwoniłem aż do polowicy, to u nas w gminie jak do tej pory nigdy nic takiego nie miało miejsca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
malorolny121 napisał:

Nie liczy sie stan posiadania na 1luty danego roku. Przepisz umowe od 1lutego i złóż  teraz.

ok umowę przepiszę a wniosek na luty już złożyłem, Czyli w sierpniu mogę okazać umowę podpisaną w styczniu i dostanę zwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Raczej jak nie złożyłeś w pierwszym w wniosku tej dzierżawy to w sierpniowym ci tego nie dolicza . Dopiero za rok .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Byłem dziś w gminie złożyć pierwszy raz wniosek i pytam czy przyjmą ze złymi kodami CN- bez problemu przyjęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Muszą przyjąć w końcu już nowelizacja ustawy odnośnie tych kodów została podpisana przez Prezydenta :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurusia88    1

Witam,jest ktoś poinformowany, czy teraz-11marzec-urząd gminy ma obowiązek przyjęcia dokumentów, faktur o zwrot akcyzy. W ubiegłym tyg.-6marzec chciałem złożyć , to poinformowano mnie że termin minął z końcem lutego, [a w mediach można usłyszeć o przedłużeniu do końca marca]. Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Mają obowiązek jak najbardziej przyjęcia dokumentów i odrzuconych wcześniej faktur, a jak inteligencja z gminy jest niedoinformowana bo w większości przypadków tak jest to niech sobie poszukają Dziennik Ustaw z 5 marca 2019 poz. 428 i się doedukują :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia Wednesday, March 06, 2019 o 09:03, Nikita_Bennet napisał:

A ja dziś dostałem ciekawe pismo z Gminy o przedłużeniu terminu załatwienie sprawy do 29.03.2019 - ciekaw jestem czy tak mogą bo sprawa jest prosta, nie pouczono mnie w myśl KPA o możliwości ponaglenia organu no i sprawa jest prosta i oczywista a nie skomplikowana. Dostał ktoś coś takiego??

Też dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zostawiasz czy kręcisz dym?
Mi dziś przyszła decyzja że kasa do końca maja (zamiast kwietnia bo niby 30 dni od decyzji). No i mnie nie pouczyli o ponagleniu i tak się zastanawiam czy nie narobić koło pióra nowej pani wójt ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj