Polecane posty

witejus    8526
29 minut temu, galan99 napisał:

Dopłaty uzupełniające jak do leszczyny , maliny , orzech włoski .

jeszcze nie wytrzeźwiałeś po świętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Skoro twierdzisz że max 10% to słabo targujesz i bierzesz z praktycznie ceny wyjsciowej - AMATORKA JAK TA LALA

 

CO DO NAWOZÓW jeden opycha rsm 32 za 780 drugi 960. Jeden i drugi zarabia grosze??

 

Bo ten, który opycha po 960 kupił z zapewnieniem, że kupił po najniższej cenie. A że go w ch...ja zrobili, to nie jego wina. To teraz ma dołozyć do i teresu dla idei?

RSM i MOCZNIK to jedne z najbardziej podatnych na zmiany cen nawozy. Można zarobić, ale na ogół można też więcej stracić. 

Były takie sytuacje, że na 24 tonach mocznika, sprzedający był w plecy 20 tyś złotych, bo cena poleciała z dnia na dzień.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MarekUA napisał:

Korbanek to NAJWIEKSZY znich wszystkich złodziej i zepsuł renome massey i fendtów zdzierca jakich mało miał wyłączność na te marki  doił ludzi aż iskry szły teraz mimo podwyżek można kupić taniej masseya aniżeli od korbanków. także chłopie widzę lubisz byc dymany skoro trzymasz ich stronę

 

Gdzie tego Massea taniej kupisz? Jest rejonizacja i nie kupisz nowego gdzie indziej chyba że nie bierzesz na program to wtedy się taki ciągnik rejestruje i kupujesz jako używany ale mało kto za swoje kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Peron napisał:

Bo ten, który opycha po 960 kupił z zapewnieniem, że kupił po najniższej cenie. A że go w ch...ja zrobili, to nie jego wina. To teraz ma dołozyć do i teresu dla idei?

RSM i MOCZNIK to jedne z najbardziej podatnych na zmiany cen nawozy. Można zarobić, ale na ogół można też więcej stracić. 

Były takie sytuacje, że na 24 tonach mocznika, sprzedający był w plecy 20 tyś złotych, bo cena poleciała z dnia na dzień.

20 000 na 24 tonach ??? ty chyba jeszcze nie wytrzeżwiał !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1010

@Peron chyba gdzieś się pomyliłeś z zerami... z dnia na dzień cena spada ponad 830 zł na tonie? Kto w takie cuda uwierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7977

ja myslę ze w lutym będzie szło juz do góry, na wiosnę chciał nie chciał ludzie będą kupować, ruch większy to i cene podniosą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
24 minuty temu, jaco512 napisał:

@Peron chyba gdzieś się pomyliłeś z zerami... z dnia na dzień cena spada ponad 830 zł na tonie? Kto w takie cuda uwierzy?

To nie było z dnia na dzień, tylko różn8ca niecałych 3 miesięcy.

Z dnia na dzień to w tym roku było  ponad 2 tyś zł w plecy na moczniku. Bo jak przyjechał np. 31 października, to był droższy od tego z początku listopada o około 100zl. Zależy, z którego kontraktu realizowany.

Więc, jak ktoś nie ma pojęcia, to niech zamknie gębę i się nie wypowiada o marżach rzędu 300zl. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1010
1 godzinę temu, Peron napisał:

Bo ten, który opycha po 960 kupił z zapewnieniem, że kupił po najniższej cenie. A że go w ch...ja zrobili, to nie jego wina. To teraz ma dołozyć do i teresu dla idei?

RSM i MOCZNIK to jedne z najbardziej podatnych na zmiany cen nawozy. Można zarobić, ale na ogół można też więcej stracić. 

Były takie sytuacje, że na 24 tonach mocznika, sprzedający był w plecy 20 tyś złotych, bo cena poleciała z dnia na dzień.

Potem piszesz to:

To nie było z dnia na dzień, tylko różn8ca niecałych 3 miesięcy.

Z dnia na dzień to w tym roku było  ponad 2 tyś zł w plecy na moczniku.

Edytowano przez jaco512
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8999

Człowieku skończ te  bzdety pisac, 1t mocznika srednio 1000zl na aucie 25t= 25tys piszesz że 20tys w plecy to ile spadla cena na  200zł za tonę? 🧐 takich czasow jeszcze nie pamiętam może moj dziadek pamięta nawozy w  cenie 20zł ,,metr"🙂

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Skoro twierdzisz że max 10% to słabo targujesz i bierzesz z praktycznie ceny wyjsciowej - AMATORKA JAK TA LALA

 

CO DO NAWOZÓW jeden opycha rsm 32 za 780 drugi 960. Jeden i drugi zarabia grosze??

 

Dokładnie, to jest chore. Potwierdzam rsm 32% 1230brutto a pojadę kawałek 15km dalej i 1030brutto 🤷‍♂️ 

41 minut temu, GRZES1545 napisał:

Jak myślicie, po nowym roku będą ceny nawozów do góry  szły?

A co nie będzie? Chlebuś drożał w połowie grudnia już.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mąka na razie nie podrożała ani usługa mielenia na mąkę. A czy chleb podrożał to nie wiem bo w domu sami pieczemy. Dla królików chleb do suszenia dalej bez zmian tzn. 10zł za worek taki jak na zboże 50kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Peron napisał:

To nie było z dnia na dzień, tylko różn8ca niecałych 3 miesięcy.

Z dnia na dzień to w tym roku było  ponad 2 tyś zł w plecy na moczniku. Bo jak przyjechał np. 31 października, to był droższy od tego z początku listopada o około 100zl. Zależy, z którego kontraktu realizowany.

Więc, jak ktoś nie ma pojęcia, to niech zamknie gębę i się nie wypowiada o marżach rzędu 300zl. 

 

jak nie odrózniasz 2 000 od 20 000 to do kogo masz pretensje ???? jeszcze japę drzesz !!!

jak zapierdoliłeś na saletrze 400 zł rok temu na tonie  to było dobrze ???

50 zł na tonie to mało ???????? 

tona nawozu nie ważne ile od fabryki skład taka sama podobno , nikt wam nie każe za nawóz płacić  wcześniej , chcecie hazard uprawiać proszę bardzo.  ale mi tu nie beczeć

a do potencjalnych kupców , pchać zboże do portu z powrotem wozić nawóz , a ci co na okrągło twierdzą że taniej nie będzie niech sobie go wsadzą w do... łącznie z handlarzami !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, kami24 napisał:

Po Nowym Nowym Roku 5% nawozy azot do góry niestety

 

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

U mnie chlebuś cena bez zmian👍🍞 ale sytuację będę monitorował.

To zależy, tak to wygląda u nas. Okoliczne młyny sprowadzają ziarno z Czech i Słowacji... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jeśli ktoś nie rozumie, przepraszam, że napisałem mało zrozumiałe. 

Około 10 lat temu mocznik w październiku był trudno dostępny i kosztował ponad 1700zl za tonę. W styczniu, czyli za 3 (Trzy) miesiące był poniżej 1100zł za tonę. 

Znam rolnika, który kupił wtedy 3 zestawy i potem włosy z głowy 

Edytowano przez Peron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
2 godziny temu, Peron napisał:

 

Człowieku skończ pisać bo się pogrążasz coraz bardziej. Teraz przedstawiasz jakieś wywody sprzed 10-ciu lat. Osmieszasz się. Jak już coś wymyślasz to policz chociaż dobrze bo 1700 a 1100 to jest 600 zł różnicy i razy 24 tony to 14400 wychodzi. Czyli jeszcze trochę brakuje do tych 20000 tys. 

A i jeszcze nie edytuj swoich wiadomości. Kolega napisał jakieś cytuję "bee beee be beee be bee" i że to translator dla baranów jak nie rozumiemy jego treści co pisze. Tylko skasował. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Fakt, do 20 tysięcy trochę brakuje.

Edytowałem, bo mnie PZOw poprosił, aby nie używać oficjalnie tego oprogramowania, bo to wersja beta i jest na etapie usuwania błędów.

To jest ta sytuacja i ten czas, o którym mówię:

 

http://www.portalspozywczy.pl/zboza/artykuly/kryzys-gazowy-nie-odwroci-swiatowych-tendencji-na-rynku-nawozow,10636.html

Przeczytaj kolego sobie dokładnie. Jakbyś nie zrozumiał albo miał problemy z przeczytaniem, daj znać. Przerzucę przez BaranTranslator.

Może mnie nie zamkną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Tu masz jeszcze wykres. Może Twoj układ centralny lepiej przyswaja obrazki, niż tekst pisany.

http://www.portalspozywczy.pl/plikio/4570.html

 

A sytuacja że stratą 2000 zl z dnia na dzien dotyczy sytuacji sprzed miesiąca. I nie łap mnie za słowa, bo w tym temacie siedzę dobrych kilka lat i wiem, o czym piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

peron pomyliłeś się i zamiast 2 000 napisałes  20 000

cofnij się do poprzedniej strony popraw  i nie rób z siebe barana !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie,ja mam dylemat co zastosować w wiosennym nawożeniu azotowym- czy saletrę czy mocznik.Saletra ma 32% azotu w czystym skaładniku na 100kg a mocznik 46%.Co wybrać?Co lepsze będzie dla zbóż??Czy mocznik nie wymaga czasem zmieszania z glebą?
    • Przez rafal116
      witam chciałbym się zapytać który nawóz pod żyto do zasilenia wczesną wiosną będzie lepszy. Chciałbym go wysiać 150kg/h i do tego jakiś nawóz azotowy do uzupełnienia azotu.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez livebird
      Orientuje się ktoś czy można mieszać Saletrzak 27 z saletrosanem 26?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj