Polecane posty

lukasz1995    111
Dnia 17.11.2019 o 13:50, jahooo napisał:

Cena ~600 za pszenicę utrzymuje się już z 8 lat, a ceny nawozów wzrosły w tym czasie x2

Nie mówiąc o cenie ziemi xD

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3476

Niestety na giełdzie 180 ojro za pszeniczkę  (ponad 770 zł ) , a cóż tam na giełdach że się nieźle zieleni ???

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

co się dzieje ? ludzi  co raz więcej na świecie a żreć się chce :D A z nieba nie leci :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
32 minuty temu, Uziu92 napisał:

nawet po 600 $ by spoko było :D

a co do dzisiejszej ceny to za 700 to ojciec 15 lat temu pszenicę sprzedawał gdzie paliwo było po 2,5zł a tona saletry po 600 zł nie wspominając  o cenie oprysków i ogólnie wszystko było tańsze. Także kiedy szło lepiej zarobić ? dziś czy kiedyś ? A tu taki staszek pisze że  600 zł za tonę pszenicy to normalna cena ? dla kogo ? nie dla nas rolników. Dziękuję za uwagę.

A dziś dopłatami nas mobilizujä tylko do pracy której to już samemu ciężko ogarnąć bo nikogo na obejściu nie ma wszyscy w pracy

Takie mamy czasy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Co do transportu to niech nikogo nie dziwi stawka 6zl/km na takich "trasach"... podstawic przyczepę/y, pojechać 20 km, czasami w kolejce postać ze 2-3 godz i pol dnia zmarnowane. Za 100 zł nikt sobie nie będzie tyłka zawracać 

A jak teraz Elewarr płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

10-15 lat temu też już były dopłaty. Pracują na etatach bo z małego gospodarstwa bez warzyw, zwierząt i owoców nie wyżyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
55 minut temu, Uziu92 napisał:

nawet po 600 $ by spoko było :D

a co do dzisiejszej ceny to za 700 to ojciec 15 lat temu pszenicę sprzedawał gdzie paliwo było po 2,5zł a tona saletry po 600 zł nie wspominając  o cenie oprysków i ogólnie wszystko było tańsze. Także kiedy szło lepiej zarobić ? dziś czy kiedyś ? A tu taki staszek pisze że  600 zł za tonę pszenicy to normalna cena ? dla kogo ? nie dla nas rolników. Dziękuję za uwagę.

Nie marudź tak bo zaraz @damianzbr i @danielursus3p powiedzą że narzekasz tylko i nic więcej nie potrafisz .

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

to powiedzą :D ja się nie tylko z rolnictwa utrzymuję, ale nie oznacza to że mam za groszę oddać to nad czym pracuję ja i kazdy inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Lepiej nie będzie bo znajdą się takie osoby które siedzą na tym socjalu i cena pszenicy ich nie interesuje hodowcy, i im zależy na taniej, niestety tacy będą przeciwni i chłopy się nie dogadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
25 minut temu, pieter1991 napisał:

Co do transportu to niech nikogo nie dziwi stawka 6zl/km na takich "trasach"... podstawic przyczepę/y, pojechać 20 km, czasami w kolejce postać ze 2-3 godz i pol dnia zmarnowane. Za 100 zł nikt sobie nie będzie tyłka zawracać 

A jak teraz Elewarr płaci?

Chyba, że masz kogoś co sobie tylko z autem dorabia. Wystarczy poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

u mnie akurat hodowca trzody płaci najlepiej, lepiej jak cargile, polpasze i inne ciule, do tego tam takie durnoty wymyślają że szok w tych paszarniach, ze się nie nadaje, a zawieziesz niezaleznie na badania i zboże pierwszorzędne więc ciul wie o co tam chodzi ? to ze kierownik sie na łapówke ogląda zawsze zeby zboże wziąć od Ciebie to chyba przesada w tych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Może wystarczy to nagrać kamerką i zgłosić gdzie trzeba ? Za łapówki jest zawias

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Kolegę lepiej załatwił, kazał przywieść pszenicę, że się nadaje i okej wszystko, ten przyczep pożyczył z 5 bo miał ze 20 ton tego albo i lepiej, zawiózł a ten nie wziął mu tego, powiedział że się nie nadaje, coś tam wymyślił, mało się nie pobili, a zboze na przyczepach pozyczonych, a przyjechał jakiś jego znajomek albo kij wie kto, podał rękę i cyk patelnią na zsyp, a na patelni ze 25-30 ton śmiecia takiego że szok, zielsko, słoma kłosy, syf po prostu i to poszło w biny, a ładna pszenica kolegi się nie nadawała. Moja też nie i to na paszę a bez problemu poszła na młyn na mąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tylko tak zrobić, ale jak coś mały chłop udowodni takiemu molochowi, cięzki temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
44 minuty temu, robercikj100 napisał:

Nie marudź tak bo zaraz @damianzbr i @danielursus3p powiedzą że narzekasz tylko i nic więcej nie potrafisz .

Ale Cię zabolało :D

1- nie powiedziałem że nic nie potrafisz

2- dalej będę utrzymywał to że marudzenie i narzekanie tego nie zmieni 

3- zgadzam się ze cena jest niska, ale NIE narzekam bo i tak mi to nic nie da. Narzekania mnie w domu nie uczyli tylko radzenia sobie w każdej sytuacji. 

@Uziu92 wyraził swoją subiektywną opinię. Ale nie płacze tak jak ty @robercikj100. Nie próbuj Pan Panie najzardniejszy udowadniać swojej prawdy bo i tak ci to nie wychodzi. Troszeczke za bardzo sie wynosisz ponad wszystko.  Dziękuję ślicznie za uwagę. 

Edytowano przez danielursus3p
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
5 minut temu, Uziu92 napisał:

tylko tak zrobić, ale jak coś mały chłop udowodni takiemu molochowi, cięzki temat.

Jak byś do dyrekcji wysłał nagranie z opisem co się działo, to uwierz mi, coś by to dało

bez tego nic się nie zmieni, najlepiej jeszcze mieć kogoś zaufanego za świadka

w Animexie lepsze wałki kręcili, bo na spód patelni pod zboże sypali kilka ton piachu i ktoś to w końcu nagrał i ujawnił, spora części kierownictwa pożegnała się z firmą z wilczym biletem kilka lat temu, bo przeciez sam magazynier takich wałków nie dał by rady kręcić

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

mozliwe ze by coś to dało, ale zalezy też jakie ten kierownik  ma plecy "u góry" i kogo tam zna, no i jak piszesz świadek by się przydał dobry. Ja już tam nie odstawiam jakiś czas, ale z zasłyszanych historii i z własnego doświadczenia to różne cyrki tam były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Jak u was ceny? Poszły w góre? Mam możliwość sprzedać po 700netto jako paszówke i chyba jednak już nie będę czekał. Pszenica ok.14,3% białka, ale gęstość słaba bo ok70-72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
20 minut temu, danielursus3p napisał:

Ale Cię zabolało :D

1- nieudacznikiem cie nie nazwałem 

2- dalej będę utrzymywał to że marudzenie i narzekanie tego nie zmieni 

3- zgadzam się ze cena jest niska, ale NIE narzekam bo i tak mi to nic nie da. Narzekania mnie w domu nie uczyli tylko radzenia sobie w każdej sytuacji. 

@Uziu92 wyraził swoją subiektywną opinię. Ale nie płacze tak jak ty @robercikj100. Nie próbuj Pan Panie najzardniejszy udowadniać swojej prawdy bo i tak ci to nie wychodzi. Troszeczke za bardzo sie wynosisz ponad wszystko.  Dziękuję ślicznie za uwagę. 

Ja nie płacze ? Pokaż mi w którym poście płacze .tak subiektywna opinie to i ja wyrażałem. Ty mi też swojej prawdy nie udowadniaj bo guzik o mnie wiesz i tyle. Mówię że jest tanio, za tanio bo tak jest. Naszczescie nie muszę narazie sprzedawać a widać że coś się rusza więc może będzie parę złotych drożej. Tyle odemnie 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, robercikj100 napisał:

Ja nie płacze ? Pokaż mi w którym poście płacze .tak subiektywna opinie to i ja wyrażałem. Ty mi też swojej prawdy nie udowadniaj bo guzik o mnie wiesz i tyle. Mówię że jest tanio, za tanio bo tak jest. Naszczescie nie muszę narazie sprzedawać a widać że coś się rusza więc może będzie parę złotych drożej. Tyle odemnie 

To i ty nie prowokuj do kłótni. Ja do tego poziomu dyskusji który próbujesz wywołać nie będę schodził. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A tak apropo nieuczciwych praktyk , to u was tez jest tak , ze od ceny podstawowej ZAWSZE potrącają za kazdy procent zanieczyszczen 1:1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, jahooo napisał:

Jak byś do dyrekcji wysłał nagranie z opisem co się działo, to uwierz mi, coś by to dało

bez tego nic się nie zmieni, najlepiej jeszcze mieć kogoś zaufanego za świadka

w Animexie lepsze wałki kręcili, bo na spód patelni pod zboże sypali kilka ton piachu i ktoś to w końcu nagrał i ujawnił, spora części kierownictwa pożegnała się z firmą z wilczym biletem kilka lat temu, bo przeciez sam magazynier takich wałków nie dał by rady kręcić

świadek nic nie da jeśli nie było umowy.

A jeśli była umowa to było też w niej wyszczególnione jakie parametry miał spełniać towar. I jeśli takie spełniał a kierownik nie przyjął wtedy, reklamacja i nota obciążeniowa z obliczonym kosztem transportu, załadunku. Jeśli nie zapłacą, przedsądowe wezwanie do zapłaty, a później pewnie sąd.

Tylko jaką masz pewność że spełniał normy jego towar?

 

Coś ma chęć cena rosnąć, każą się wstrzymać ze sprzedażą od 2 tyg. takie napięcie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

nawet po 600 $ by spoko było :D

a co do dzisiejszej ceny to za 700 to ojciec 15 lat temu pszenicę sprzedawał gdzie paliwo było po 2,5zł a tona saletry po 600 zł nie wspominając  o cenie oprysków i ogólnie wszystko było tańsze. Także kiedy szło lepiej zarobić ? dziś czy kiedyś ? A tu taki staszek pisze że  600 zł za tonę pszenicy to normalna cena ? dla kogo ? nie dla nas rolników. Dziękuję za uwagę.

Widocznie cena dobra ,nikt nie protestuje,nie strajkuje,pole w dzierżawę by brali- więc sie opłaca.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj