Polecane posty

AleksanderX    522

Jeszcze nie mam ale zamiezam przed zniwami w nią zainwestować i radze innym rolnikom  nad  tą inwestycja sie  zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Jak nic się nie zmieni , ale na chwilę obecną pszenicę rokują praktycznie u każdego na wschodzie , Zamojskie , Krasnystaw , Chełm polony na poziomie 8 do 9 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Fakt  faktem że jak nic z plonami się  nie zmieni to zanosi sie ze w żniwa bryndza a pózniej tylko eksport może uratowac ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3392
17 minut temu, galan99 napisał:

Jak nic się nie zmieni , ale na chwilę obecną pszenicę rokują praktycznie u każdego na wschodzie , Zamojskie , Krasnystaw , Chełm polony na poziomie 8 do 9 ton .

Jak rokują dobrze jak po ostatnich nawałnicach i gradach leżą przywałowane ,a kto nawozów nie dawał  to kłoski po 5 cm . Jeszcze rekordowe upały do żniw i mamy pośladu dla fistaszków po 700 :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9206

W mojej okolicy leży po 1/4 areału, im ładniejsza na oko pszenica, tym więcej leży, zwłaszcza u większych bambrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556
3 minuty temu, marks50 napisał:

Jak rokują dobrze jak po ostatnich nawałnicach i gradach leżą przywałowane ,a kto nawozów nie dawał  to kłoski po 5 cm . Jeszcze rekordowe upały do żniw i mamy pośladu dla fistaszków po 700 :) .

Po równać zeszły rok a obecny jest różnica ogromna zeszłym roku było gorzej sucho  i upały były tez i teraz są ale na ta chwilę jest w ziemi wilgoć zeszły roku nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

wszystko na magazyn i czekać robię tak odkąd  skończyły się dopłaty ARR i w zdecydowanej większości sezonów wychodzę na plus a po drugie to w żniwa jest dość roboty bez wywożenia zboża

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, jahooo napisał:

W mojej okolicy leży po 1/4 areału, im ładniejsza na oko pszenica, tym więcej leży, zwłaszcza u większych bambrów

A nie znają w Twojej okolicy czegoś takiego jak antywylegacz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Skupy ze wschodnich stron wywożą pszenicę na zachód i tak sprzedają tak jest już bardzo wiele lat różnica bywa nieraz aż 20 zł to jest bardzo dużo zaznaczam nieraz ale średnio to wychodzi 15 zł na 100 kg c

Ja mieszkam na płn od warszawy 80km i najlepsza cena jaka była to grudzień - 850netto . Także nie tak daleko. Po mojemu nie tylko województwo ale i lokalne rozdrobnienie gospodarstw ma wpływ na cenę, jak w powiecie jest np 90% gospodarstw do 10ha to też to wykorzystają bo nikt na spółkę nie odda 5 przyczep zboża na jednym aucie. Z kim by nie gadał to nikt nie wierzy w te ceny 500 w żniwa, propaganda i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

A u mnie w okolicy plonów nie będzie bo nie pada. Poldanor ma tak kiepską pszenicę że jak średnia wyjdzie 4 tony na najlepszych kawałkach to będzie super. Jak na razie zapowiada się plon ale słomy. Na razie to wszystko gdybanie, ja w te niskie ceny zbóż nie wierzę. Najwyżej wszystko na magazyn i potem się zobaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

U nas zboża w okolicy d*py nie urywaja, jedynie jare póki co w miarę ok. 

Susza kwietniowa i połowa maja zrobiły swoje. Oziminy zredukowaly. A to że na południu lubelskiego macie od początku wodę aż po dzisiaj ( u mnie zboża na słabszych polach już schna) nie oznacza że cała wschodnia Polska ma takie zboża jak Wy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Nie wierzycie w niską ceny pszenicy to zobaczcie co stało się z ceną fasoli? Wszystko jest możliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusik3512    58

Nie tylko wodę ale przede wszystkim ziemię na waszych piachach to bez wody żeby na głowie stawał to nic nie będzie. W okolicach Hrubieszowa wszystkie uprawy są fenomenalne idą  na 10 ton pszenicy ale w ubiegłym tygodniu była burza z gradem i 30 40 % zboża leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
36 minut temu, staszek131415 napisał:

A nie znają w Twojej okolicy czegoś takiego jak antywylegacz ?

Widać że tylko skupem się zajmujesz i nie znasz realiów uprawy .Antywylegacze na nic się zdają przy nawalnych deszczach z silnym wiatrem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

jakim skupem przywiezie od sasiada na taczce worek zboza z wysprzatanego sasieka albo passatem pojedzie na drugi koniec gminy bo pijaczek nie ma na alko i sprzeda z meter jakiejś siudygi 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3392

Susza na południu lubelskiego była (przynajmniej u mnie) od października do ostatniego kwietnia ale w maju woda się nie uzupełniła po mimo przelotnych deszczów , tamto-tygodniowych nawalnych deszczów nie ma problemów z wjazdem na pole , w rowach wody też nie przybyło wszystko idzie jak w gąbkę . Szału nie było i nie będzie nawet na zadbanych polach no może słomy to będzie pod dostatkiem :) ale plon góra przeciętny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja u siebie lubelskie po tych ostatnich upalach górki znowu zaczynają zolknac wody było dużo ale splynela na niziny na łąkach mimo tak dużych opodow jest już w miarę Such na najmokrzejsze da się już normalnie wjechać. A teraz na conajmniej tydzien powyżej 30 na plusie, narazie nie ma szalu i obawiam się że super plonów to nie będzie.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Dziś byłem w Sielinku koło Buku ( ~ 50km na zachód od Poznania) WODR w broszurze  zamieścił informację, że spadło u nich w maju do dnia wydania broszury czyli 15.05.06 =22litry 

U mnie 60km na Północ od Poznania ta wartość to około 60l i powiem , że na obecny tydzień szału nie robi. 

Topagrar podaje, że jedna doba takiego zeszłotygodniowego upału  ucieka z gleby 4-5mm/m2 wody na dobę.  

Fakt , że wszystko wygląda jeszcze zielono. ( ładnie z pozycji drogi) Pamiętam  rok gdzie przed samymi żniwami dopiekło tak już nalewającym się ziarnom. MTZ spadła drastycznie.  Czy miało to wpływ na cenę ktoś pamięta?

Tymczasem z spraw bieżących firmą z pomorza która wrzuciła na rynek w maju towar nie sprzedany na statek jest Glencore ( mówi się o 30 tys ton ) ? 

Czy jest to dużo . Ja mówię , że mało. ( 1 paszarnia ma przerób na poziomie 1000 t na dobę). 

 

 

Edytowano przez read
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Weźcie się wszyscy puknijcie w cyngiel, pszenica po 500zł... Wy tu na agrofoto nie macie żadnego wpływu na cenę, na wysokość plonów też nie. Mniej propagandy, w żniwa się wszystko okaże. Będzie niska cena, to trzymać, spora część rolników pobudowała magazyny w ostatnich latach, a to akurat ma wpływ na cenę.

 

W sadownictwie w tym roku straty są ogromne (2 x przymrozki, susza, zimna wiosna, teraz grady), sam jestem sadownikiem - a co powiedziała prezes Krajowej Unii Producentów Soków?

Że w tym roku zbiory będą podobne do zeszłorocznych, rekordowych. :) To jest właśnie spekulacja, propaganda, w co wielu tu na agrofoto się bawi. Na szczęście rzeczywistość zawsze weryfikuje...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

To tak jak kiedys PSL jak był u władzy rzucił na rynek rezerwy panstwowego zboża by obniżyc cenę ale to wystarczyło tylko na parę tygodni a przed żniwami cena poszybowała w górę i to  chyba powtórka i za miesiac się okarze że brak zboża na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2509    26

panowie to teraz pisać kto ma stalowe nerwy i jeszcze nie sprzedał pszenicy? ja zostałem ze zbożem i bardzo możliwe że będę stratny ale u mnie na wiosce nie ma już pszenicy od dobrych trzech tygodni i prawie codziennie przejeżdżam koło dwóch skupów i żadnego ciągnika. okolice chełma lubelskie

Edytowano przez kamil2509
poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
8 godzin temu, galan99 napisał:

Po równać zeszły rok a obecny jest różnica ogromna zeszłym roku było gorzej sucho  i upały były tez i teraz są ale na ta chwilę jest w ziemi wilgoć zeszły roku nie było .

Ja tam jakiejś wielkiej różnicy nie widzę . Poza tym co tu będziesz się podniecać jak pszenica będzie ci sypać to będziesz wiedział dopiero jak będzie na przyczepie. A takie gadanie na co ona rokuje to se można ....


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, bialy2005 napisał:

Ja u siebie lubelskie po tych ostatnich upalach górki znowu zaczynają zolknac wody było dużo ale splynela na niziny na łąkach mimo tak dużych opodow jest już w miarę Such na najmokrzejsze da się już normalnie wjechać. A teraz na conajmniej tydzien powyżej 30 na plusie, narazie nie ma szalu i obawiam się że super plonów to nie będzie.

W zeszłym roku też nie było i spekulantom udało się wywindować ceny na 850 w tym roku nie ma na to szans masa ludzi w oczekiwaniu na 1000 zł zostanie z towarem i sprzeda taniej oczywiście nikt się do tego nie przyzna..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

 Stachu Co ty bredzisz, jeszcze czytujesz osobę która woziła zboża haha 😂 sam Ci odpowie kiedy największy był ruch były już dwie paniki obecnie trzecia, i myślę że teraz może jest od 2 do 3% zboża u rolnika w skali kraju, czwartej paniki nie będzie mam nadzieję że się obkupiłeś i starczy Ci do odpowiedniego okresu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj