Polecane posty

koniu    841

Fermy Drobiu Woźniak pakuje mokrą w rękawy foliowe i widać że to się przechowuje bez problemu, wioskę obok jedna firma skupowa też już drugi albo trzeci rok robi. Rękaw foliowy raczej w miarę szczelny, nie wiem jak sie ma takie przykrywanie plandekami. Co innego przechowywać na własne potrzeby dla bydła, a co innego przechowywać z myślą o handlu, bo bydło zje lekko ukiszoną, a już w skupie mogą kręcić nosem że czuć kiszonka. Tak mi się tylko wydaje, może jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ws71

A czym się różni przechowywanie w rękawie od przechowywania w pryzmie?

 

Jakieś ale wynika z popytu. Nie brakuje nam kukurydzy ani pszenicy, więc nikt się nie chce bawić w kupowanie mokrej w marcu, albo bawią się oszuści którzy po rozładowaniu  auta u niego na placu wymyślą sobie jakieś mykotoksyny i ucinają cenę. 

 

Tak samo jak oszuści po przejechaniu auta 400 km z pszenicą wymyślają soboe jakiegoś robaka, albo brak parametrów i ucinają cenę albo powrót auta.

 

@koniu to jest przykryte zwykłą folią od nakrywania pryzmy z zielonką na kiszonkę. Nawet kupowałem w miejscowej mleczarni OSM, w listopadzie / grudniu to się gość na sklepie dziwił ale wcześnie pan zapasy foli robisz xD bo myślał że to na kiszonkę na następny sezon.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Przerabialiśmy to na własnych świniach, na pryźmie nie jesteś wstanie usunąć powietrza i było dużo większe stężenie mytotoksyn,robiliśmy badania dla siebie i tak nam wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

No dobra, a co z pszenicą i pszenżytem, czy zdrożeją, kiedy,ile?

Sprzedawać , trzymać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ws71

Dobra dobra, ty już kiedyś robiłeś badania na zawartość próchnicy i to od 20 lat, ale jak zapytałem o konkrety to się okazało że nie coś masz ale nie dokładnie, z innego pola, nie całość i jakiś wynik z kiedyś jakiś z teraz ale skąd indziej, ogólnie to się kupy nie trzymało.

 

Tak samo i teraz nie wiemy jakie te badania, z kiedy czego i dlaczego.

 

Zapytam w prost, czy miałeś jedno pole takiej samej kukurydzy sianej w ten sam czas i koszonej o tej samej porze i pół plonu z pola wpakowałeś w pryzmę a pół w rękaw tego samego dnia oczywiście i następnie po minięciu takiego samego okresu czasu zrobiłeś badania pobierając próby z kilku miejsc?

 

@Agrest Ty to masz kasę więc trzymaj. Teraz jest akcja ,,kupię tanio kukurydzę,, więc nie ma co liczyć że cena pszenicy podskoczy.

czekaj do nowego roku.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
8 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Izby idą pod ręke z rządem tak jak solidarność rolnicza i solidarność przewodniczącego Dudy 

I co w tym złego ? mają iść z platfusami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

No ale jakbym wiedział że lepiej nie będzie to bym sprzedał, bo nie ma gdzie maszyn pochować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jeden rok pryzma,drugi rok rękaw,i tak w pryzmę szła o wilgotności 26% i tam wyszło 2krotne przekroczenie normy 2016 rok zbiór ok 25.10 , 2017 zbiór  03.11 wilgotność 34% i zawartość mytotoksyn w normie w rękaw, co do badań próchnicy to przedstawiłem ogólnie aby uzmysłowić proces degradacji gleb i teorii że przyorywanie resztek pożniwnych +poplony powoduje przyrost próchnicy w ziemi a to jest guzik prawda[sa ogolnopolskie badania które potwierdzaja tą tezę degradacji zawartości próchicy od lat 90]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
7 minut temu, Wicherek napisał:

I co w tym złego ? mają iść z platfusami ?

Mają być związkiem jak kiedyś górnolotnie wołano niezależnym i samorządnym a nie przybudówką partii Choć mi bliżej do PISu  aniżeli do PO to taka sytuacja nie jest zdrowa robi się nawet zabawna gdy związek usprawiedliwia poczynania rządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, ws71 napisał:

Jeden rok pryzma,drugi rok rękaw,i tak w pryzmę szła o wilgotności 26% i tam wyszło 2krotne przekroczenie normy 2016 rok zbiór ok 25.10 , 2017 zbiór  03.11 wilgotność 34% i zawartość mytotoksyn w normie w rękaw, co do badań próchnicy to przedstawiłem ogólnie aby uzmysłowić proces degradacji gleb i teorii że przyorywanie resztek pożniwnych +poplony powoduje przyrost próchnicy w ziemi a to jest guzik prawda[sa ogolnopolskie badania które potwierdzaja tą tezę degradacji zawartości próchicy od lat 90]

Czyli twoje badania na mykotoksyny absolutnie nic nam nie mówią w porównaniu pryzmy vs rękawa. Wiedziałeś jaką masz paszę w danym momencie ale nie możesz wydać  opinii w zakresie co lepsze pryzma vs rękaw pod względem mykotoksyn.

Natomiast w zakresie co jest tańsze rękaw czy pryzma ja wydałem opinię że pryzma. I to można łatwo sprawdzić.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
46 minut temu, Wicherek napisał:

I co w tym złego ? mają iść z platfusami ?

Mają iść z rolnikami, a nie jak obecnie mają ich w d...., byle posadki były. Pokaż mi jedną sprawę, którą izby załatwiły dla rolników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój zamysł był taki, żeby jak najszybciej ściąć, a odstawić w grudniu lub jak będą chcieli brać i swoim transportem odwozić.
Damian jak sądzisz, jakby qq na helę wrzucić, gdzie z trzech stron byłyby ściany to efekt z przykrycia byłby taki sam, jak twój na podwórku czy gorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Czyli twoje badania na mykotoksyny absolutnie nic nam nie mówią w porównaniu pryzmy vs rękawa. Wiedziałeś jaką masz paszę w danym momencie ale nie możesz wydać  opinii w zakresie co lepsze pryzma vs rękaw pod względem mykotoksyn.

Natomiast w zakresie co jest tańsze rękaw czy pryzma ja wydałem opinię że pryzma. I to można łatwo sprawdzić.

 

 

Oczywiście że pryzma jest tańsza o tym nawet nie ma sensu dyskutować,tylko u nas wszystkie gospodarstwa skarmiające zwierzętami ładują w rękawy czyli coś musi być na rzeczy z mykotoksynami i to są ilości od 200 do 800 ton  i podejrzewam że one pierwsze by uderzyły w pryzmy bo tam się liczy koszty , a na sprzedaż jak masz pewnych odbiorców,którzy w chwili odbioru nie będą fantazjować to na obecną chwilę najlepsza alternatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
1 godzinę temu, jacek1296 napisał:

Mają iść z rolnikami, a nie jak obecnie mają ich w d...., byle posadki były. Pokaż mi jedną sprawę, którą izby załatwiły dla rolników.

może zablokują import kukurydzy z Ukrainy , zobaczymy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
25 minut temu, Wicherek napisał:

może zablokują import kukurydzy z Ukrainy , zobaczymy

Jedzie minister rolnictwa do pracy i czyta po raną prasę wszędzie podwyżki , to prąd , żywność , paliwo ale u nas w rolnictwie nie będzie żadnych podwyżek powiada nam podwyżki nie grożą .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
9 godzin temu, ws71 napisał:

Nikt nie jest zainteresowany ujawnieniem prawdziwego importu,prosty przykład ,grudzień ,styczeń nastąpiło załamanie cen trzody w Polsce minister podaje liste zakładów importujących i co to dało poza oburzeniem hodowców, cały czas twierdzisz że to nie możliwe , ja dam prosty przykład firma Goodvalley na Pomorzu kilkaset tyś tucznika+ kilkadziesiąt tys loch, obecna na Ukrainie praktycznie od 1994 roku,oficjalnie przyznaja sie do ok 20 tyś ha, w Polsce ok 15tyś ha , obecnie doszła jeszcze Rosja , jestem bardzo ciekawy jak jest traktowane zboże które krąży między tymi spółkami[duńskie,polskie,ukraińskie] i stąd podejrzewam biorą się nieścisłości co do wielkości importu, co do kuku to jest wleczona również z południowej europy, inaczej tego nie da się logicznie wytłumaczyć,poprzedni sezon mokra kuku 21% 550 netto,obecnie przy takiej samej wilgotności z biedą 440 zł/t drugi rok praktycznie plony na poziomie ok 7-8t/ha i cena praktycznie suchej bez zmian  a w naszym rejonie nawet 40 zł spadek względem zeszłego sezonu , czyli jedyne co sie nasuwa [według Twoich danych] to w Polsce nastąpił spadek spożycia kukurydzy skoro wystarczają obecne niskie plony[tej teorii przeczy wzrost produkcji drobiu] i nie ma dużego importu

W zeszlym roku skupy przepłacily za kukurydze , cena suchej praktycznie od żniw nie drgnęła.  Wiec w tym roku nikt się nie wyrywa z płaceniem. Trzeba stawiac suszarnie i magazyny i nie byc skazanym na skupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no tak postawisz suszarnie a skad jest pewnosc ze kukurydza sucha bd drozsza ? na chwile obecna sucha mokra to n jedno wychodzi po odliczeniu kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, Wicherek napisał:

może zablokują import kukurydzy z Ukrainy , zobaczymy

Ile Ty masz lat, że w takie bajki wierzysz? Zadałem proste pytanie, odpowiedzi brak. Dla Twojej wiedzy izby nie pojawiły się z rządami pisu tylko niedwno obchodziły chyba 20lecie wznowienia swojej działalności, a przez te 20 lat nie załatwiły nic dla rolników. Wiem,że w tvp kura cały czas trąbią o izbach jak to one działają, ale one tylko pozorują działania.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Izby rolnicze są jak rady parafialne - mają wykonac to, co każe proboszcz i tyle.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, -Sebastian- napisał:

To nie temat o kukurydzy.

U nas pszenica 540 

To temat ogólnie o cenach zboża a nie tylko pszenicy. Jest to naście razy powtarzane co roku. Taka jest wola większość czytających ten temat, więc proszę się nie sugerować tytułem, bo znajdziesz tu cenę pszenicy, pszenżyta, kukurydzy mieszanek i wielu zbóż.

14 godzin temu, ws71 napisał:

Oczywiście że pryzma jest tańsza o tym nawet nie ma sensu dyskutować,tylko u nas wszystkie gospodarstwa skarmiające zwierzętami ładują w rękawy czyli coś musi być na rzeczy z mykotoksynami i to są ilości od 200 do 800 ton  i podejrzewam że one pierwsze by uderzyły w pryzmy bo tam się liczy koszty , a na sprzedaż jak masz pewnych odbiorców,którzy w chwili odbioru nie będą fantazjować to na obecną chwilę najlepsza alternatywa

Jeśli pobierają do skarmiania muszą mieć rękaw bo z pryzmy by się psuło. Chyba że robili by pryzmy 1m wysokie i 2m szerokie.

to jest na rzeczy a nie coś.

 

ja jak otworzyłem pryzmę musiałem ją w tydzień wysuszyć. Więc hodowca otwierający pryzmę 800 ton musiał by ją skarmić w tydzień. Jest to nierealne więc robią w rękaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wielu tutaj wygłaszający  swoje mądrości posiało hektar kuku na VI klasie i nie dość że chce zarobić to próbuje jeszcze wstrzasnąć światowym rynkiem , podobnie jest z tymi co trzymają po 3 big bagi pszenicy od 3 lat  oczekując na lepsze ceny  😀  tak trudno im  pojąć że cenami rządzą ci co mają pryzmy zboża pod gołym niebem na  większej powierzchni niż ich gospodarstwa  hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj