Polecane posty

wiesiek63zmc    1049

Na wykresie  widzę wzrost chyba że żle patrze Może nie którzy spodziewają się zbyt spektakularnych wzrostów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam za transport będziesz płacił, za darmo niech jadą :D


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
19 godzin temu, Zdzinio napisał:

Ja w zeszłym roku zawiozłem próbę na młyn nie pasowała im zadzwoniłem do pośrednika wzioł jako paszowa zapłacił 5 złoty na tonie mniej jak młyn dawał za konsumpcją. Jak się pużniej dowiedziałem od kierowcy poszła na ten sam młyn i jeszcze przez drugiego pośrednik i ponoć wszystko miała w normie. No i każdy musiał coś zarobić na tym interesie! I to było 200 ton

Od kumpla odbierali w tym tygodniu paszówke,  kierowca mówił że ma z nią jechać na młyn a jeśli nie przejdzie to do paszarni. Każdy kombinuje jak może!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
5 godzin temu, waldii1 napisał:

Zapewne Max plon bo tyle płaci, to do młyna na przepyszną mąkę.

Tak, czekałem 2 godziny w kolejce, prawie jak we żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Agrolok opuścił po 30 zł/t. Pszenżyto 730, pszenica i jęczmień 780, ceny netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Znajomy dostał SMSa od jakiegoś pośrednika - 820 netto, 12,5 białko, 1-5 sierpień ale niestety trzeba dowieźć do portu, a my z lubelskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Miało być  mało zboża  bo susza a ceny zaczynają spadać  podobno miało być po 1000 a tu nima  Kowalczyk  855 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to juz 2 raz jest wywolywana ta panika wczesniej byla zrobiona tak przed swietami i ceny nie odbily sie w gore tylko zostaly na tym poziomie 

5 godzin temu, lukaczmarek napisał:

@staszek131415

nędza z biedą 4 zł netto w tym tyg brali.

 

@warchest

wynajmij transport do portu to będziesz wiedział dlaczego.

tam co ceny podalem link pisze wyraznie ceny na polnocy polski ale i srednie ceny na południu polski a ja jestem centrum wiec ceny nawet sredniej nie mam takiej jak na poludniu polski mowie o paszowej pszenicy widac tu wyraznie , u nas o takiej cenie mozna sobie pomarzyc bo daja 810 a zazwyczaj jak kilka lat sledze ta strone agroloku to ceny u mnie byly własnie w tych przedziałach co tam za paszowke 

dowód.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2019 o 08:06, Davidmix napisał:

Wypłacalny jest kolego?

wyplacalny zawsze kasa na czas tzn 14 dni, mozna jak dluzsza wspolpraca nawet dogadac sie ze szybciej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, jacek37 napisał:

Miało być  mało zboża  bo susza a ceny zaczynają spadać  podobno miało być po 1000 a tu nima  Kowalczyk  855 brutto

Wiosną zaczną się spadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
43 minuty temu, staszek131415 napisał:

Wiosną zaczną się spadki

Świńskie spadki ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jeżeli  sami dzwonią po pszenicę i kukurydzę, prawie codziennie zresztą, myślący człowiek sam wysnuje wnioski czy zanosi się na spadki czy wzrosty. U nas nie widać, żeby kolejki na skupach były. A towaru z miesiąca na miesiąc coraz mniej, no i zmowa cenowa nie będzie trwała wiecznie. A jak pan mróz ukarze klapsem tych forum co chcą, by inni na nich wiecznie robili, bo oni chcą więcej, to wiosną może okazać się, że bedzie po 3 zł za świniaki, a zboże po 900 lub więcej. Karma wraca. Trzeba tylko poczekać Stasiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

JozB.  Jak możesz takie głupoty wypisywać ,ja prowadzę tyko produkcję roślinną produkuję około 500 ton pszenicy która mi w tym suchym sezonie plonowała w okolicach 7,6 tony średnio rzepak dał 4 tony .przy dzisiejszych cenach jest nieźle ,ale to że u mnie jest dobrze to nieznaczy że można komuś źle życzyć żeby tucznik kosztował 3 zł jesteś poprostu niedobrym człowiekiem chciałbyś pracować za darmo ?,mało tego jak trzodziaże będą u mnie w woj protestować to napewno wesprę ich swoją obecnością chłopie ogarnij się wszyscy jedziemy na tym samym wózku.pozdrawiam

Edytowano przez PABLO555
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, JozB napisał:

Jeżeli  sami dzwonią po pszenicę i kukurydzę, prawie codziennie zresztą, myślący człowiek sam wysnuje wnioski czy zanosi się na spadki czy wzrosty. U nas nie widać, żeby kolejki na skupach były. A towaru z miesiąca na miesiąc coraz mniej, no i zmowa cenowa nie będzie trwała wiecznie. A jak pan mróz ukarze klapsem tych forum co chcą, by inni na nich wiecznie robili, bo oni chcą więcej, to wiosną może okazać się, że bedzie po 3 zł za świniaki, a zboże po 900 lub więcej. Karma wraca. Trzeba tylko poczekać Stasiek

Wyczuwam mowę nienawiści  ;)

 

A tak na poważnie z tym niepowaznym kolegą Stanisławem i innymi co świniaki trzymają...kto od nas zboże kupi jak ta gałąź rolnictwa upadnie?  Wtedy bedzie płacz i lament bo pszenica po pincet...tak jak Ardanowski mówił ostatnio. W 2017 wszyscy hur dur zamknąć granice z ukrainą  bo zboże tanie. Teraz hodowcy mówią otworzyć bo zboże drogie i potrzeba tańszego.  Musi być równowaga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6
8 godzin temu, jacek37 napisał:

Miało być  mało zboża  bo susza a ceny zaczynają spadać  podobno miało być po 1000 a tu nima  Kowalczyk  855 brutto

W którym punkcie ta cena i czy za pasze czy konstrukcjest ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37
14 godzin temu, Daro20 napisał:

Agrolok opuścił po 30 zł/t. Pszenżyto 730, pszenica i jęczmień 780, ceny netto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakby kto miał pszenicę w okolicy LLU, WG, LRA, LRY to przy min. 25t place 850 brutto, pszenzyto 770 na tą chwilę ceny stabilne.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

Jakby kto miał pszenicę w okolicy LLU, WG, LRA, LRY to przy min. 25t place 850 brutto, pszenzyto 770 na tą chwilę ceny stabilne.

Kolejny co w zmowie cenowej jest!! 

Czemu nie płacisz po 1000 zł za tonę wyzyskiwaczu! 

 

A tak na poważnie, to ceny które aktualnie są na rynku i również myślę ze pójdą one w dół,

Bo dużo sąsiadów, a wokół mnie są same gospodarstwa po 500 i po 1000 ha, przymierza się do sprzedaży zboż, znam kilkanaście państwowych hodowli, ktora co roku sprzedaje po 5000-6000 t zboż, a narazie żadnego przetargu nie było, elewarry w grudniu sprzedały tylko 2000t pszenicy w przetargu, a mają jej na magazynie w ch*j z tego i zeszłego roku 

Ludzie brak podaży robi cenę, jak zboże zacznie się pojawiać to naturalna kolej rzeczy, że cena pójdzie w dół.. 

Sprawdzalem ile kosztuje zboże np na Rumuni to kukurydza sucha jest między 500-580 zł/t 

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Najpierw się zainteresuj, jaki jest na zboże popyt i ile importujemy w tym roku, i dlaczego tak dużo

Te duże firmy, o których piszesz, zapewne mają kontrakty i nie pchną na rynek zboża poza nimi, a kontrakty maja po dobrych cenach o nie będą pchac wszystkiego na raz, żeby cena poleciała w dół. Tak że spokojnie. To że TY nie kupisz, za grosze, nie znaczy, że jest powód do siania paniki.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj