donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koses    13

Ja pierdzielę Biedaki handlarze w jeden dzień mają na byku więcej niż ja na nim zarobię w 700 dni .....

A zamrożenie pieniędzy na 14 dni normalnie rozpłakałem się .... przez 700 dni pakujemy i zamrażamy pieniądze nie wiedząc ile ich tak naprawdę odzyskamy . 

Całe szczęście że odstawiam bezpośrednio do ubojni bo miał bym kaca moralnego że handlarz za mało na mnie zarobi ......

  • Like 3
  • Thanks 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
1 godzinę temu, PanPancio napisał:

Połowa to są takie męczenniki ze czas jest ich wykończyć . Jedziesz do niego on pijany wyciągasz jałówki po gnoju miedzy drzewami przy bronach pugach.

wciągasz padlinę na wagę waga oczywiście na styk wybicia 480-500 kilo

Zagryzasz wargę i mówisz h*j może nie napasione złapią 240 mięsa.

Piszesz fakturę kończysz pisać po czym chłopek vel roztropek mówi odpisz mi 100 i daj gotówka. nie odpisujesz nie che się pisać jeszcze raz dajesz mu 100 do ręki.

Chłopek daje CI paszporty. jałówki maja ponad 30 msc .. chłop mówi ze to nie jego wina ze wolno rosły. faktura już napisana jałówki na samochodzie 100 już dana.

chłopek oczywiście płacze wyjmij laptopa i zrób mu już przelew bo za dwa dni rata.

dajesz je na zakład gdzie raz takie numery przechodzą raz nie. czkasz na rozliczenie z zakładu przyszło numer nie przeszedł obcięli z nich po 1.5 zł na mięsie za wiek. jedna nie złapała kilogramów.

Efekt dołożyłeś do chłopka roztropka 800 pln do 3 jałówek i wyjebałeś kasę na która będziesz czekał 14 dni.

To jest oczywiście skrajny przypadek. ale tak wygląda handel ze jak ktoś ma dobry towar to i rolnik zarobi i handlarz coś skubnie. a handel z miecznikami którzy gówno maja jest zazwyczaj tam samo gówniany dla handlarza jak i dla chłopka 

Nie jestem handlarzem ale logicznym wydaje mi sie sprawdzenie wieku z paszportu przed pisaniem faktury. Albo zaczynasz dopiero handel i przeoczyles albo jestes taki handlarz jak tamten gosc hodowca:d i daleś sie wydymać

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Znam go osobiście  

No i co powiesz o Nim, jak to jest z tym towarem ktory wystawia na ogłoszeniach?  Czasem byki po 400kg za 1800zl wiec co tu jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Ja myślałam, że to tylko w naszych stronach jest taki przypadek handlarza, który jeszcze dobrze nie wjedzie na podwórek , a już ubolewa ile on to dołożył do ostatnich byków. Samochód z salonu, podwórek wybrukowany, mieszkanie zrobione na tip top, a córka, żeby nie dojeżdzała do szkoły 20 km dziennie w jedną stronę to kupił jej mieszkanie na miejscu.  I to z tego nieszczęsnego handlu bydłem, no bieda , że  ho ho 😂. Szanujmy się wzajemnie i chyba każdy chciałby, żeby handlarz widział w hodowcy partnera w interesach , a nie kolejnego naiwniaka do " ogolenia" . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Nie przesadzajmy, tych latajacych nowymi ciezarowkami nie jest tak duzo. No ale zeby ciezarowke nowa brac i do tego zabudowe to nie wiem kiedy to odrobic, powaznie, ja wiem, ze mozna duzo zarobic ale nowa ciezarowka z ladna nowa zabudowa to mamy 500-600 tys. Ktos oburzony, ze zrezygnowalem z ludzi do ktorych nie ma normalnego wjazdu. To rolnik moze wybierac handlarza a handlarz juz rolnika nie? Nie moge cale zycie sie do wszystkich spozniac bo jak zwykle zakopalem sie u tych samych ludzi, nie siedzicie 24/7 w szopie czekajac az handlarz laskawie przyjedzie tylko mniej wiecej kazdy sie z kazdym umawia i chyba kazdy normalny stara sie slowa dotrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

gorale teraz zaczynaja nowymi  smigac ale oni maja juz limit max 150 szt dziennie na ubojnie.

Ale ogolnie to nie widzialem biednego handlarza bydlem albo swiniakami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Z Goralami zle wspominal jakiekolwiek interesy. A w swiniach to akurat mnie dziwi, ze tam jest miejsce na handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
2 godziny temu, koses napisał:

Ja pierdzielę Biedaki handlarze w jeden dzień mają na byku więcej niż ja na nim zarobię w 700 dni .....

 

Jak tak dobrze to dlaczego nie kupujesz auta i nie bierzesz się za handel.?

2 godziny temu, wiko napisał:

No i co powiesz o Nim, jak to jest z tym towarem ktory wystawia na ogłoszeniach?  Czasem byki po 400kg za 1800zl wiec co tu jest nie tak?

Gość ma układy z komornikami i to tanie bydło jest ludzką krzywda najczęściej.....

Skupuje też rzeźne na Tarnów 

Napisze tylko tyle że jak ktoś mu raz sprzedał to więcej tego błędu nie popełni 

Edytowano przez soltys48
cholerna autokorekta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
19 minut temu, Kentar napisał:

Nie przesadzajmy, tych latajacych nowymi ciezarowkami nie jest tak duzo. No ale zeby ciezarowke nowa brac i do tego zabudowe to nie wiem kiedy to odrobic, powaznie, ja wiem, ze mozna duzo zarobic ale nowa ciezarowka z ladna nowa zabudowa to mamy 500-600 tys. Ktos oburzony, ze zrezygnowalem z ludzi do ktorych nie ma normalnego wjazdu. To rolnik moze wybierac handlarza a handlarz juz rolnika nie? Nie moge cale zycie sie do wszystkich spozniac bo jak zwykle zakopalem sie u tych samych ludzi, nie siedzicie 24/7 w szopie czekajac az handlarz laskawie przyjedzie tylko mniej wiecej kazdy sie z kazdym umawia i chyba kazdy normalny stara sie slowa dotrzymac.

O osobówkę mi chodziło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13
8 minut temu, soltys48 napisał:

Jak tak dobrze to dlaczego nie kupujesz auta i nie bierzesz się za handel.?

 

Pewnie dlatego że z natury nie potrafię kłamać i oszukiwać a w handlu bez tego ani rusz. 

Jak dotej pory to znam tylko jednego handlarza bydlem o którym mogę powiedzieć że jest uczciwym człowiekiem cała reszta z jakimi miałem doczynienia to kombinatorzy i kretacze. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mierzejewski co do mnie nie przyjedzie to nówka funkel sztuka Scania . Chyba będę tym handlarzom dawał czekoladę na osłodę bo tyle tracą na tych bykach ja pier**le. Wełbach się chyba poprzewracało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, Ursus11 napisał:

Handlarze biedaki do interesu dokładają boki zrywać

Jak nie jak tak. Przecież żeby kupić sztuki muszą przebijać ubojnie. Masz sporo przykładów w swojej okolicy.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, mk9422 napisał:

@zkordalski masz swoją wagę? 

Ma. Mierzejewski jebie na wadze równo ale nie jego jak wie że ma wagę. Jemu płaci tak żeby za dużo nie dołożyć. Lub od biedy dołoży po 100. A potem pojedzie do jego sąsiadów i zrobi po 120 kilo na krowie i odbije straty. Bo sąsiad będzie przekonany że on nie kradnie skoro biedę od sonsiada z wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Osobicie mi nie szkoda takich co ich oszukuja na wadze. Bo jak komus szkoda 2 tyś na byle jaka wage ktora na 4 bykach zwroci to jego swiadony wybór. A osobiscie to najbardziej mnie wk***ia ta gadka tych dziado handlarzy co pol na pol by chcieli zarabiac ze jak ktos lepiej placi od nich to kradnie na wadze :d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Niema lepiej , gorzej. Ceny są wszędzie jednakowe, kwestia 10-20 gr. Reszta to magia, czy na żywo czy na wbc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
3 minuty temu, AdamRo napisał:

Niema lepiej , gorzej. Ceny są wszędzie jednakowe, kwestia 10-20 gr. Reszta to magia, czy na żywo czy na wbc.

Potwierdzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Na ubojni nie ma ale u handlarzy jest. Zreszta co mnie to obchodzi :d sprzedaje zawsze na żywo temu co daje wiecej za kg i tyle. Tylko jak nie bylo wagi dawniej to troche macili w glowie ta gadka ze jak wiecej daje to z wagi zdejmuje . 

Na ubojni nie ma ale u handlarzy jest. Zreszta co mnie to obchodzi :d sprzedaje zawsze na żywo temu co daje wiecej za kg i tyle. Tylko jak nie bylo wagi dawniej to troche macili w glowie ta gadka ze jak wiecej daje to z wagi zdejmuje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, ubogiwladek napisał:

Osobicie mi nie szkoda takich co ich oszukuja na wadze. Bo jak komus szkoda 2 tyś na byle jaka wage ktora na 4 bykach zwroci to jego swiadony wybór. A osobiscie to najbardziej mnie wk***ia ta gadka tych dziado handlarzy co pol na pol by chcieli zarabiac ze jak ktos lepiej placi od nich to kradnie na wadze :d 

różnica w cenie na zakładach między handlarzami takim który daje 30 sztuk tygodniowo a takim który wysyła 60 sztuk dziennie to maksymalnie 20 groszy na mięsie co daje max 70 zl zł na byku  jakoś ci którzy jeżdżą nowymi statkami i gdzie kupują pracowniczy płacą najwięcej. policzy samych pracowników dwóch po minimum 250 zł dniówki bo taniej żaden nie pojedzie koszty leasingu nowego statku do około 19000 zl netto miesięcznie przy leasingu na 3 lata. To ile on musi cię wydymac na sztuce żeby pokryć koszty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ostatnio miedzy jednym a drugim handlarzem bylo 30 gr roznicy na żywej za kg. Mnie nie obchodzi kto jakie ma koszty tylko ile mi zaplaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
43 minuty temu, ubogiwladek napisał:

Osobicie mi nie szkoda takich co ich oszukuja na wadze. Bo jak komus szkoda 2 tyś na byle jaka wage ktora na 4 bykach zwroci to jego swiadony wybór. A osobiscie to najbardziej mnie wk***ia ta gadka tych dziado handlarzy co pol na pol by chcieli zarabiac ze jak ktos lepiej placi od nich to kradnie na wadze :d 

2 tyś? stoją dwie wagi po 1400 za szt i brak chętnych

35 minut temu, AdamRo napisał:

Niema lepiej , gorzej. Ceny są wszędzie jednakowe, kwestia 10-20 gr. Reszta to magia, czy na żywo czy na wbc.

 

31 minut temu, Kentar napisał:

Potwierdzam.

Ok

to wytłumaczcie mi Panowie różnicę między biernackim a resztą-nie jest to 20gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Wybicie albo to, ze Biernacki ma w planach w przyszlosci nie zaplacic. :D Tez mam zaklad ktory rzuca 30gr wiecej niz ten na ktory ciagle oddaje ale tam juz mam pewnosc, ze wybicie sie nie zgadza bo sprawdzalem pare razy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, soltys48 napisał:

2 tyś? stoją dwie wagi po 1400 za szt i brak chętnych

 

Ok

to wytłumaczcie mi Panowie różnicę między biernackim a resztą-nie jest to 20gr

Po 1 wybicie u Biernackiego nie jest tak rewelacyjne a po 2 nawet jak ma płacić złotówkę więcej jak reszta nie będę ryzykował swoich pieniędzy żeby zapłacić więcej rolnikowi. Chłop jak chce niech sam da do Biernackiego o ryzykuję swoje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, soltys48 napisał:

u biernackiego słabe wybicia?To ciekawe

A masz jakieś porównanie? Ja dla 150 zł na sztuce nie będę ryzykował swoich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj