donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

akurat sanbul teraz potaniał

To ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

jak by nie dawali to by nie produkowali 🤔 sanbul już był ponad 50zł za worek teraz "dyche" w dół poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Tu taka zależność chyba jest. Gdy ceny zbóż i żywca spadają ,producenci pasz "solidaryzują" się z rolnikami i robią obniżki. Jeżeli ceny coś drgną w górę to oni "solidarnie" również podnoszą je u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

akurat sanbul teraz potaniał

 20 zł jak @bobienko pisze to można brać bo więcej to nie jest warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

A u mnie chleb 20gr w górę w tym tygodniu.


Jak to się ma do ceny zboża. Chyba, że to wpływ prądu, który miał nie drożeć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Chleb podobno zdrożał przez susze... Tak na Polsacie mówili, ale czemu K... Wa zboże nie?!? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
3 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

jak by nie dawali to by nie produkowali 🤔 sanbul już był ponad 50zł za worek teraz "dyche" w dół poszedł

Kierownik składu pasz mówił, że staniał bo po tym jak ceny bydła spadły ludzie praktycznie przestali kupować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Sprzedany MO (MM) waga.... 600kg zawsze miały po 800 ale moze zbyt slaba kukurydza była cena 6,5netto. Chyba już nie odpuszcze i zrobie tą wagę...

  • Thanks 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 godziny temu, dsbh napisał:

Tu taka zależność chyba jest. Gdy ceny zbóż i żywca spadają ,producenci pasz "solidaryzują" się z rolnikami i robią obniżki. Jeżeli ceny coś drgną w górę to oni "solidarnie" również podnoszą je u siebie.

możliwe ;) w zeszłym roku też była 40zł "z groszem" ale w jakimś kraju spaliła sie fabryka co produkowała składniki do tej paszy i dla tego cena poszłą do góry od razu z bodajże 42zł poszło na 52zł

25 minut temu, mariusz4321 napisał:

Kierownik składu pasz mówił, że staniał bo po tym jak ceny bydła spadły ludzie praktycznie przestali kupować.:)

ja cały czas to daje, ale na 30-40 szt. idzie worek na tydzień także czy od kosztuje 30 czy 50zł to na jedno wychodzi praktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Rolnik ostrożnie z taka dawka bo jeszcze ochwatu dostaną 😂😂😂

Edytowano przez radekz200
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

ja cały czas to daje, ale na 30-40 szt. idzie worek na tydzień także czy od kosztuje 30 czy 50zł to na jedno wychodzi praktycznie

Sam się kiedyś zastanawiałem przy jakiej dawce zaczyna się opłacalność dodatków paszowych, czy te niewielkie ilości lepiej zastąpić śrutą bo ojciec kupuje właśnie sanbula ale przy obecnej cenie bydła to muszą się zadowolić dwoma puszkami od orzeszków na sztukę na dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Macie jakieś prognozy co od Poniedziałku... Ceny w dół czy coś do góry...???  Przepraszam że tak z tymi cenami wyskakuje 😉 może to nie czas i miejsce ale jakoś tak wyszło 😋😋😋

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Lepiej w to miejsce rzepaku kupić bez żadnych fantastycznych specyfików. 

4 godziny temu, radekz200 napisał:

A ja się przypomnę, mam do zaoferowania 2 cielaki HO może ktoś się skusi? 😛

4zl/kg i biere 😈


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Berthold napisał:

Macie jakieś prognozy co od Poniedziałku... Ceny w dół czy coś do góry...???  Przepraszam że tak z tymi cenami wyskakuje 😉 może to nie czas i miejsce ale jakoś tak wyszło 😋😋😋

Oj to tylko mięsna elita wie czy jeszcze bardziej upodlic hodowców czy rzucić 20 gr na osuszenie łez.ale na pocieszenie Jarosław k.obieca że za 3 lata Byki będą powyżej 10 za zywiec tyle że ropa po 8 euro po10 ale to już szeptem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, radekz200 napisał:

Gdzie tam 2 tyg temu miałem ofertę po 7 😛

To było aż dwa tygodnie temu😊 

31 minut temu, Berthold napisał:

Macie jakieś prognozy co od Poniedziałku... Ceny w dół czy coś do góry...???  Przepraszam że tak z tymi cenami wyskakuje 😉 może to nie czas i miejsce ale jakoś tak wyszło 😋😋😋

Podobno w dół 😏przynajmniej takie dostałem dziś info. dziś sprzedana krowa 804 kg po 5,70 wszytko brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

W środę sąsiad sprzedał po 6 🙂 to dopiero mieli jednego cielaka na samochodzie a zawsze już było z 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wooonsz    0

2 dni temu byli u mnie na ocenie byków , 3 hfy , takie 700kg ok( 2 bardziej masywne,1 sredni), dali 6,3, podziękowaliśmy,  tydzien-dwa temu dawali 6,5 i miały być wzwyżki , więc już nic nie jest pewne. Dodam tylko,że ten 1-2 tygodnie temu, mówili, aby jeszcze do końca wrzesnia potrzymać,bo niby ma coś podskoczyć, więc zaczęliśmy intensywniej karmić,  teraz wychodzi na to,że to co zjadły teraz przez te 2 tygodnie to już jest strata,bo nawet tego nie odrobią w wadze,a do tego -20 gr. Dodam jeszcze  ,że te byki mało mają wspólnego z bydłem mięsnym. ( byki 21 miesiacy)

Edytowano przez Wooonsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
15 godzin temu, bobienko napisał:

A sanbull pewnie teraz po 20 za worek co? 😅

Niewiem jak to ale cj'tka sporo w dół 

8 godzin temu, Berthold napisał:

Macie jakieś prognozy co od Poniedziałku... Ceny w dół czy coś do góry...???  Przepraszam że tak z tymi cenami wyskakuje 😉 może to nie czas i miejsce ale jakoś tak wyszło 😋😋😋

Nie zdrożeją 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj