donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor12841    18
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

I jeszcze jedno. Samochody, którymi odbierają bydło nie mają wag. Ważą na ubojni. 

kojarzysz gości od czerwonych scani którzy zbierają bydło? Wcześniej wszystko szło od nich do węgrzynowa, a teraz piemontes przyjeżdża i odbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Płoski to z Kadzidła? U mnie żadni handlarze nie jeżdżą. Jak miałem coś do sprzedania to każdemu za daleko, albo płatność tylko przelewem. Chu.. nie handlarze jak swojej forsy nie mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kiedyś ze 4 lata temu handlarz z okolic siedlec dobrze płacił i wagi nie miał wcale tylko u kupującego lub na wsi płacił wysłał mimo embarga kikanasie transportów do rosji , miał dobry zarobek tylko po kolejnym transporcie [ kilka tirów ] kasy niewypłacili , bydło kupował , płacił do 3 miesiecy na raty , sprzedał troche nieruchomosci , rolnikom zobowiązania uregulował i niedawno  skonczył ze skupem bydła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Thomas2135 napisał:

@JarekBazydlo często Getmor chwali, ale wiesz jak u niego z prawdomównością. 

Co Ty nie wierzysz 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znasz przypowieść o niewiernym Tomaszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, jarecki napisał:

kiedyś ze 4 lata temu handlarz z okolic siedlec dobrze płacił i wagi nie miał wcale tylko u kupującego lub na wsi płacił wysłał mimo embarga kikanasie transportów do rosji , miał dobry zarobek tylko po kolejnym transporcie [ kilka tirów ] kasy niewypłacili , bydło kupował , płacił do 3 miesiecy na raty , sprzedał troche nieruchomosci , rolnikom zobowiązania uregulował i niedawno  skonczył ze skupem bydła .

Z ruskimi takie właśnie są interesy , znam gościa z branży tekstylnej co w ten sposób też  stracił kupe kasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Z tym węgorzem i tak guzik wyjdzie bo przekroczą niektóre próg maks mięsa. I jak czytam wasze posty to nie widzi mi się ten gips. Ale podpowiadające kto jeszcze kupuje uczciwie.😊


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
gregor12841 napisał:

13 godzin temu, Aktis napisał:

Ale Węgrzynów w tym tygodniu w ogóle nie bierze. Ponoć mają przerwę.

daj Ty się z nimi na spokój

 

A mógłbyś powiedzieć coś więcej? Póki co wyczytałem tu, że rok temu było lepiej, że nie ważą przy odbiorze, że różnie bywa z klasyfikacją bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Płoski to z Kadzidła? U mnie żadni handlarze nie jeżdżą. Jak miałem coś do sprzedania to każdemu za daleko, albo płatność tylko przelewem. Chu.. nie handlarze jak swojej forsy nie mają.

w kadzidle ich wuj ubojnię ma lub miał, u nich jak chcesz gotówę to podjeżdżasz wieczorem do domu i Ci beceluje.

z tym węgrzynowem to smród się zaczął robić jak ta afera z leżakami wyszła, stało to bo sprawdzali a teraz co i rusz to stoi. Tak jak Thomas wspomniał jest tak że i za sztukę grosza nie dostaniesz bo do "utylizacji" poszła, sąsiad krowę sprzedał to w transporcie zawału dostała i poszła w kontener...

Jarek żydek działa coś teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
1 godzinę temu, Aktis napisał:

A mógłbyś powiedzieć coś więcej? Póki co wyczytałem tu, że rok temu było lepiej, że nie ważą przy odbiorze, że różnie bywa z klasyfikacją bydła.

A tak wogóle ta ich cała grupa agraimpex czy coś to z jakich podmiotów się składa? Mąż żona i kochanka?😉


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Dnia 13.08.2019 o 11:16, malorolny121 napisał:

Mm 750kg 8 zl brutto hf ladnej budowy 7,4 br. Dzis sprzedane

Waga moja skitka 7% Kulczyniec odbierał. Nie siedzę cały czas przy kompie żeby na bieżąco odpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
24 minuty temu, malorolny121 napisał:

Waga moja skitka 7% Kulczyniec odbierał. Nie siedzę cały czas przy kompie żeby na bieżąco odpisywać.

Jacek Kulczyniec?


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ludzie co jest... Długi weekend na gospodarce, wszyscy balujecie, czy taka lipa ze lepie niej gadać i nie pisać o tym 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można pisać tylko trzeba pamiętać ze wódka jest jak Media Markt ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj w agropieidołach mówili że cena bydła prawie już wróciła do tej  przed spadkiem .... Tylko gdzie chyba na wiejskiej. 

Jak były spadki to przez dwa miesiąc ani k**wa słowa A jak do'góry pare groszy to po tygodniu już info jaki to skok ceny

Teraz tylko czekać jak rząd powie że to jego zasługa...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj