donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bugii    689

No tak jest i zawsze bedzie. Nikt za grosze nie bedzie handlowac.

Handel ma zawsze najwiecej. Zona pracuje w sklepie hydraulicznym. Na glupim grzejniku zarabiaja 50% a na innych pierdulkach 30-40%. Hydraulikowi placa za godzine 20zl. A klijentowi firma wystawia faktore na 50zl/h

Z maszynami rolniczymi jest podobnie 25-40% to zysk handlowca.

Najmniej sie narobia a najwiecej zarobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, przemek28_28 napisał:

Ja akurat nie kradnę bo jestem rolnikiem ale pokażcie uczciwego handlarza? My chodzimy 2 lata i wielkie G na zostaje a oni pochodzą 5 minut i musza mieć na sztuce 400-500

Tak z ciekawości . Czemu sam handlarzem nie zostaniesz i czemu takim sprzedajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lem1991    209
10 godzin temu, soltys48 napisał:

Ma wyborach byłem ale głos oddałem pusty

10 godzin temu, zetorki12 napisał:

A to już jak dla mnie ... NIEPOWAŻNE .

I masz odpowiedź, czym się różni przydupas od kolegi. Otóż kolega ma swoje zdanie, a przydupas Thomas jeszcze nie przeczyta i już woła; "Sołtys ma rację".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

My chodzimy 2 lata i wielkie G na zostaje a oni pochodzą 5 minut i musza mieć na sztuce 400-500

Ktoś Cię zmusza żebyś chodził przy tym ? Czemu w rolnictwie panuje takie powszechne narzekanie na swój WŁASNY los. Wybrałeś takie życie i jesteś kowalem swojego losu a nie łolaboga bo handlarzyna-złodziej na mnie zarabia, albo jak u tego jutupera - łolaboga grad spadł - no kto by się spodziewał że jest taka opcja pogodowa. I jeszcze ten wielki lament w komentarzach i wyrazy współczucia jakby mu teroryści rodzinę porwali a włości spalili razem z ziemią.

Mi się nie kalkulowała hodowla i już kręgosłup powoli wysiadał i zaprzestałem tego - może jak ceny się polepszą to sobie kupie 2 cielaki bardziej hobbystycznie i żeby został jakiś grosz z tego. Obsieję, sprzedam zboże a jak mi grad wytłucze to nie będę wstawiał durnowatych filmików do internetu  bo świadomie zdecydowałem się na taką czynność i uwzględniłem ryzyko że mogę stracić to co włożyłem przez takie a nie inne warunki atmosferyczne. Polecę trochę po usługach z prasą lub pługiem i też coś zostanie w kieszeni z tego.  Zobacz na użytkownika @bratrolnika - tyle ma wspólnego z rolnictwem że może bratu coś pomoże lub jakąś usługę ślusarską zrobi dla znajomego rolnika - ale nigdzie nie płacze w postach i u niego nie ma łolaboga bo ktoś mi wcisnął narzędzia do ręki i muszę coś przeciąć lub pospawać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie. Tak to jest jak się na warsztat pod chmurka. Poza tym on nie płacze bo miał ubezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Partyzant85 wie wszystko najlepiej a matka pewnie obiady gotuje takie sokratesy z branży rolniczej co laske klada i nic nie ryzykuja...komu bedziesz świadczył te usługi podobnym sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wojak1986 - od mojej rodziny to z daleka - mnie nie obchodzi twoja a ciebie nie powinna obchodzić moja, a obiadki sobie sam gotuję. Gdzie napisałem że laskę kładę na cokolwiek? Ryzykuję bo mam uprawy pod gołą chmurką tak jak każdy rolnik i nawet jeśli wytłucze mi je grad to nie będę robił z tego katastrofy na miarę tej w Czarnobylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

To czemu tyle wrogości wobec siebie na tym forum. Każdy próbuje przeżyć lepiej lub gorzej w zależności na co go stać. Nie chciałem Cię urazić ale zwrócić uwagę po co te wzajemne zaczepki. Polska mentalność to napewno nie jest jednoczenie się w chwilach kryzysu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@Partyzant85 Spoko. Rozumiem, że gdy na polu zostaną same łodygi po gradobiciu  otwierasz szampana? W myśl twojej zasady kto nie ryzykuje ten nic nie ma? Dla mnie to by była katastrofa gdyby dajmy na to w sierpniu pozostały puste pola po 10 cm gradzie. I w d*pę można sobie wsadzić to ubezpieczenie bo chyba nawet na pasze dla bydła by nie wystarczyło. I rozumiem bo też mnie śmieszą te niedojeby z jutuba w klapkach. Ale tak to ty nie pisz. Nie pisz tak. Bo czasem ktoś głupio coś chlapnie i żałuje...

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek9514    22

Panowie, po co te kłótnie? Jest jak jest, każdemu jest ciężko, bardziej czy mniej, wszystko zależy od tego jak kto czuje. Trza się wziąć w garść i pomagać a nie najezdzac na siebie. Nie mówmy o mentalności Polaka bo własny charakter nas kształtuje, a nie pitolenie że tak już będzie bo Polaki jesteśmy. Trzeba się nad sobą zastanowić i dopiero na drugiego najezdzac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713
2 godziny temu, lem1991 napisał:

I masz odpowiedź, czym się różni przydupas od kolegi. Otóż kolega ma swoje zdanie, a przydupas Thomas jeszcze nie przeczyta i już woła; "Sołtys ma rację".

 

To teraz ty mi wyszedłeś na przydupasa zetorka 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, Partyzant85 napisał:

Ktoś Cię zmusza żebyś chodził przy tym ? Czemu w rolnictwie panuje takie powszechne narzekanie na swój WŁASNY los. Wybrałeś takie życie i jesteś kowalem swojego losu a nie łolaboga bo handlarzyna-złodziej na mnie zarabia, albo jak u tego jutupera - łolaboga grad spadł - no kto by się spodziewał że jest taka opcja pogodowa. I jeszcze ten wielki lament w komentarzach i wyrazy współczucia jakby mu teroryści rodzinę porwali a włości spalili razem z ziemią.

Mi się nie kalkulowała hodowla i już kręgosłup powoli wysiadał i zaprzestałem tego - może jak ceny się polepszą to sobie kupie 2 cielaki bardziej hobbystycznie i żeby został jakiś grosz z tego. Obsieję, sprzedam zboże a jak mi grad wytłucze to nie będę wstawiał durnowatych filmików do internetu  bo świadomie zdecydowałem się na taką czynność i uwzględniłem ryzyko że mogę stracić to co włożyłem przez takie a nie inne warunki atmosferyczne. Polecę trochę po usługach z prasą lub pługiem i też coś zostanie w kieszeni z tego.  Zobacz na użytkownika @bratrolnika - tyle ma wspólnego z rolnictwem że może bratu coś pomoże lub jakąś usługę ślusarską zrobi dla znajomego rolnika - ale nigdzie nie płacze w postach i u niego nie ma łolaboga bo ktoś mi wcisnął narzędzia do ręki i muszę coś przeciąć lub pospawać.

Stary jak zaprzestales hodowli bydła to po co sie udzielasz w tym temacie? Ja np. Nie mam krów to o mleku temat mnie nie interesuje. A ty taki typowy Polak co zazdrości sąsiadowi co ma opasy - lepiej sie poczuje jak widzę ze cena spada? Żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Rozumiem, że gdy na polu zostaną same łodygi po gradobiciu  otwierasz szampana? W myśl twojej zasady kto nie ryzykuje ten nic nie ma?

Nigdzie nie napisałem że  otwierałbym szampana. W myśl mojej zasady kto ryzykuje ten ma ale powinien się liczyć z ryzykiem że może nie mieć.

1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Polska mentalność to napewno nie jest jednoczenie się w chwilach kryzysu

Kryzys to może być po wojnie. Takie a nie inne ceny bydła kryzysem nie są bo każdy ma wybór  i na nikogo nie jest nałożona kara typu - ty masz trzymać opasy nawet jeśli musisz do tego dokładać

21 minut temu, przemek28_28 napisał:

A ty taki typowy Polak co zazdrości sąsiadowi co ma opasy - lepiej sie poczuje jak widzę ze cena spada?

Zacytuj fragment gdzie napisałem że czegokolwiek komuś zazdroszczę lub że się cieszę że cena spada. A udzielać się mogę bo takie jest główne założenie każdego forum żeby pisać posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
5 minut temu, Partyzant85 napisał:

Nigdzie nie napisałem że  otwierałbym szampana. W myśl mojej zasady kto ryzykuje ten ma ale powinien się liczyć z ryzykiem że może nie mieć.

Kryzys to może być po wojnie. Takie a nie inne ceny bydła kryzysem nie są bo każdy ma wybór  i na nikogo nie jest nałożona kara typu - ty masz trzymać opasy nawet jeśli musisz do tego dokładać

Zacytuj fragment gdzie napisałem że czegokolwiek komuś zazdroszczę lub że się cieszę że cena spada. A udzielać się mogę bo takie jest główne założenie każdego forum żeby pisać posty.

Szkoda że tylko potrafisz pisac i to zazwyczaj nic ciekawego nie piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale mi to Jarku wystarczy - nie mam takich pragnień żeby pokazywać ile mam lub ile nie mam, ile zarobiłem lub straciłem, ile chcę mieć a na ile mnie w rzeczywistości stać. Wolę poczytać, udzielić się w dyskusji itp. Rozumiem że ciebie cieszy pokazywanie innym swojego dorobku i spoko - nie neguję takiego zachowania i z chęcią czasami przejrzę twoją galerię żeby popatrzeć jak sobie radzi prawie profesjonalista w temacie hodowli opasów a już na pewno nie amator - ale pamiętaj że to twój dorobek i ciebie ma cieszyć  i twoją rodzinę a nie obcych ludzi w internecie. Pozdrawiam i bez spiny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
36 minut temu, Partyzant85 napisał:

Nigdzie nie napisałem że  otwierałbym szampana. W myśl mojej zasady kto ryzykuje ten ma ale powinien się liczyć z ryzykiem że może nie mieć.

Kryzys to może być po wojnie. Takie a nie inne ceny bydła kryzysem nie są bo każdy ma wybór  i na nikogo nie jest nałożona kara typu - ty masz trzymać opasy nawet jeśli musisz do tego dokładać

Zacytuj fragment gdzie napisałem że czegokolwiek komuś zazdroszczę lub że się cieszę że cena spada. A udzielać się mogę bo takie jest główne założenie każdego forum żeby pisać posty.

Skoro piszesz ze na forum można sie udzielać to co komentujesz ze ktoś narzeka na ceny? Ze nikt nie każe trzymac opasow? Każdy moze narzekać bo takie jest założenie każdego forum. Cytuje ciebie😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Nie ma się co spinać , od poniedziałku 11za O za byka pogodzi wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Każdy polityk to kłamca. Na tym polega właśnie polityka a do tego ten koleś jeszcze wypowiadać sie nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1299
39 minut temu, AdamRo napisał:

Nie ma się co spinać , od poniedziałku 11za O za byka pogodzi wszystkich.

...............................................  .!! 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

k...... dwie strony przeczytałem i nikt ceny nie wstawił chyba juz tylko ja mam bydło do sprzedania ide spać k......     mać!!!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj