donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Ceny mięsa w dół

galeria
Bydło
Rolnik1230    3
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

przy prozach może być kłopot z dojeniem w halu łukowej

A jaby najpierw postawić budynek w którym będzie hala udojowa i pomieszczenia gospodarcze i do tego budynku połączyć halę łukową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

to lepiej w starej oborze zrobić hale udojową, koszt bedzie mneijszy bo już budynku murowanego nie trzeba robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
6 minut temu, AdamRo napisał:

małomiasteczkowe"

Może i tak bo biznesy które prowadziłem właśnie w małym mieście miały miejsce Ale w pewnym momencie z nich zrezygnowałem i stałem sie właścicielem "fabryki do przerabiania pieniędzy w gówno ' jak to powtarza co jakiś czas moja żona która została w "pałacyku" w mieście Wystarczy czasem obniżyć poprzeczkę do poziomu który można łatwo przejść a nie trzymać jej wysoko i podskakiwać do niej całe życie  

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4428
5 godzin temu, juzek89 napisał:

Czego?

 np.

Domu na obrzezach miasta dla corki,bez zobowiazan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Kiedyś wszystko było tańsze utrzymanie gospodarstwa ,środki do produkcji ,ogólnie życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, Rolnik1230 napisał:

Niema już za bardzo jak połączyć bo i tak moja obora na 75 metrów

ja już ciebie nie rozumiem ... piszesz o hali łukowej a krowy a teraz sie okazuję że masz sporą oborę

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4428

Jak to sasiadka gada,,kiedys jak chlop sie sposcil to babie dogodzil i konia by napoil,a teraz  to nawet znaczka nie przyklei.....

 

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3
12 minut temu, Rolnik7343 napisał:

ja już ciebie nie rozumiem ... piszesz o hali łukowej a krowy a teraz sie okazuję że masz sporą oborę

Widocznie jak pisze o hali łukowej to ta obora nie jest taka spora 

Dobra nieważne już niema tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

znaczy myślisz żeby w oborze iw hali trzymać ? mi chodzi o to żeby w obory wyprowadzić do halu łukowej i wtedy w oborze zrobić hale udojową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
25 minut temu, debrzyna napisał:

Może i tak bo biznesy które prowadziłem właśnie w małym mieście miały miejsce Ale w pewnym momencie z nich zrezygnowałem i stałem sie właścicielem "fabryki do przerabiania pieniędzy w gówno ' jak to powtarza co jakiś czas moja żona która została w "pałacyku" w mieście Wystarczy czasem obniżyć poprzeczkę do poziomu który można łatwo przejść a nie trzymać jej wysoko i podskakiwać do niej całe życie  

Jak widzisz każdy ma swoją poprzeczkę. Dla mnie , swego czasu łatwiej było wyjechać i robić za niewolnika za pieniądze nieporównywalnie większe niż zarabiali panowie w latach 90-tych.

Zresztą, cały czas robię za niewolnika. Nie widzę sensu podnosić poprzeczki😋

Edytowano przez AdamRo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

nie jedna para po slubie nie miała własnego domu wyjechali za granice na 2lata wrócili wybudowali się teraz pracują w pl na zycie i opłaty nie interesuje ich kupno maszyn czy urośnie czy będzie cena czy popada itp. itd a  z gospodarki co by mieli przez dwa lata pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, zkordalski napisał:

A najlepsze jak  koleś wzioł pryczepe

Wez no wyedytuj od tego momentu do końca bo nic nie idzie zrozumieć z tego co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, kazik6 napisał:

nie jedna para po slubie nie miała własnego domu wyjechali za granice na 2lata wrócili wybudowali się teraz pracują w pl na zycie i opłaty nie interesuje ich kupno maszyn czy urośnie czy będzie cena czy popada itp. itd a  z gospodarki co by mieli przez dwa lata pracy?

Ale co ktoś coś komuś każe ? Jeden chce mieszkać w pałacu a drugiemu chatka wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

za komuny na wsiach były bardzo modne domy pietrowe z piwnicami sumsiod miol to jo tyz musze ,mysz zdechla na piętrze to zdazyla uschnąć bo nie wiedzieli ze zdechla bo tylko w piwnicy siedzieli wiec morał jest prosty czy jest sens robic cos kosztem zdrowia na pokaz gdzie w rzeczywistości czlowiekowi to wogole nie jest potrzebne

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahaha, u mnie na wiosce jeden rozwojowy też non stop siedzi w piwnicy :) Śpi jedynie u góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

ktoś wie jak z cenami?? na cenach rolniczych sokołów delikatnie w górę... coś się ruszyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

mam oglo na olx  ze sprzedam na rzez 6 szt bydla ,jestem z wielkopolski a wczoraj napisał mi w wiadmosciach jakiś Mirosław Lata 6.5 byk i 7 netto jałowka sprawdziłem to on jest ze swietokrzyskiego to skoro tyle towaru to po jakiego grzyba taki kawal po bydlo jechać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chętnie ludzie sprzedają handlarzom z świętokrzyskiego😊 , to szuka bydła dalej

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

cos sie zmienia bo dzwonia handlarze za bydłem moze przez swieto a moze ludzie troche przystopowali ze sprzedaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1308
1 godzinę temu, Elvis1090 napisał:

ktoś wie jak z cenami?? na cenach rolniczych sokołów delikatnie w górę... coś się ruszyło??

 już pewnie dostali zjebe bo teraz jest 20gr mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj