Polecane posty

grzesiu    532
6 godzin temu, Kacik napisał:

Podobno jedna mleczarnia  ktora najlepiej płaci przyjęła 30 dostawców od 1stycznia 2019r. z Jogo. Warunek minimum 0,5 mln litry za poprzedni rok. Mleko w klasie ekstra za poprzedni rok. Resztę ma przejąć mlekpol.

Jedna czyli która? W Jogo już tak źle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Polmlek   koledzy dawno  uciekli   z tej mleczarni   , dobrze ze nie udało   im się  Łowicza  przejąć  .

Edytowano przez strsw33
bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
31 minut temu, strsw33 napisał:

Polmlek  to słabe    od nas uciekaja ludzie z tej firmy   trzeba byc nie spelna rozumu zeby   zotrac ich dostawca

Przetłumaczy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki nick taka wypowiedź 🤷‍♀️ chyba ogólnie chodzi o to, że Polmlek jest beeeee 🤔zły, niedobry, no no no, nein 🤷‍♀️ , ale w sumie to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 3.11.2019 o 12:12, krzysieek napisał:

Proszę jak patriota z konfederacji-Tołwiński promuje polskie spółdzielnie mleczarskie nazywając ich mleko wyrobem mlekopodbnym.

A ty pijesz mleko od krowy czy z kartonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan21744    3
15 godzin temu, michalcium napisał:

Przetłumaczy ktoś?

Polmlek to zaklamance,  nie dotrzymuja słowa niech oddadzą nam naszego przewoźnika dzięki któremu do nich przyszliśmy , jeszcze stracą więcej mleka niż myślą tym zachowaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
1 minutę temu, Jan21744 napisał:

Polmlek to zaklamance,  nie dotrzymuja słowa niech oddadzą nam naszego przewoźnika dzięki któremu do nich przyszliśmy , jeszcze stracą więcej mleka niż myślą tym zachowaniem 

Moje wypowiedzenie od miesiąca leży także coś o tym wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polmlek się przeliczył z tym Lacpolem a teraz szuka kasy wiadomo gdzie u Rolnika skoro ich mleko w kartoniku za litr w Kałflandzie na promocji było za 0.78 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Brak jakiegokolwiek poszanowania dla dostawców z którymi rozpoczynali biznes jest zgubny. W laboratorium sami nowi pracownicy raz somatyka mi wyszła średnia z miesiąca 5 tak miałem somatyke 5:D co jest przy średniej nierealne moim zdaniem z oceny wychodzi od 150-300 w lato zawsze wyższa bakterie odkąd pamiętam 10-15 nieraz wynik max 30 Ale to sporadycznie ostatni wynik bakterie 250 także ja nie wiem co oni tam wydziwiają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 3.11.2019 o 09:58, Krowiarka napisał:

Podobno Sierpc też szuka nowych dostawców.

Z tego co słyszałem od pana który robi mi korektę racic, to sporo przeniosło się do mlekovity. A nie wiesz na jakim etapie budowy jest ta nowa sterowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Chyba już ją kończą i mają mało mleka. Mogliby, cenę podnieść to zaraz chętnych, by mieli, a tak to wymagania jak w Piątnicy prawie, a cena dużo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Toc zawsze pisaliscie ze do Sierpca taka dluga lista oczekujacych na przyjecie i teraz brakuje dostawcow i mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Krowiarka napisał:

Chyba już ją kończą i mają mało mleka. Mogliby, cenę podnieść to zaraz chętnych, by mieli, a tak to wymagania jak w Piątnicy prawie, a cena dużo niższa.

Kończą nową serownię? Skąd masz takie informacje?

Póki co rozbudowali tylko istniejący budynek produkcyjny (nie postawili nowej serowni), wykupili sąsiednią działkę pod przyszłą serownię. Tylko ciągle jest problem z urządzeniami - póki co nikt nie jest w stanie zrobić urządzeń jakie potrzebują do produkcji sera (coś z jakąś firmą szwajcarską próbują albo próbowali z tego co wiem).

Może w przyszłym roku się coś ruszy, ale póki co nawet raport środowiskowy jeszcze nie powstał na nowy obiekt i technologię, a gdzie pozwolenie i budowa ...

Edytowano przez ogorek_kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Chyba już ją kończą i mają mało mleka. Mogliby, cenę podnieść to zaraz chętnych, by mieli, a tak to wymagania jak w Piątnicy prawie, a cena dużo niższa.

Prawie jak w Piątnicy?  Czyżby Sierpc mniej mniejsze wymagania niż większość mleczarni ? W każdej mleczarni są takie same wymagania (Piątnica,  mlekowita,  president czy mlekpol)   tylko jedni ich przestrzegają a inni biorą aby białe.  Dodatkowo w Piątnicy wprowadzili jakieś kilku groszowe dopłaty za mniejszą somatyke. O ile dobrze kojarzę to Hohland też coś podobnego wprowadził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No nie wiem dokładnie na jakim są etapie inwestycji, ale kierowca powiedział skończą i nie będą mieli mleka. Teraz to generalnie mnóstwo osób kończy z krowami. Jeszcze trochę i wszystkim mleczarniom będzie brakować towaru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Tylko czy mleczarnie będą podnosić cenę? 😛 duzo osob tez buduje obory i to nie małe bo na 300 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

W Sierpcu mleka brak bo widziałem jak duza cysterna z polmleku wjeżdżała w Sierpcu do mleczarni. Więc raczej polmlek od Sierpca mleka nie kupuje jak Sierpc ma mało mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Przejeżdżając koło mleczarni w Sierpcu jest taki nowy zarabisty  budynek i tanki na mleko. Cały czas myślałem że to ta sterowania się buduje. No toć podnieśli chyba z 5 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Rykach też jest skup dzienny 390 tys gdzie w tamtym roku w tym okresie był 460

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
Dnia 3.11.2019 o 09:45, Kacik napisał:

Podobno jedna mleczarnia  ktora najlepiej płaci przyjęła 30 dostawców od 1stycznia 2019r. z Jogo. Warunek minimum 0,5 mln litry za poprzedni rok. Mleko w klasie ekstra za poprzedni rok. Resztę ma przejąć mlekpol.

30 po 0,5 dobre  jakby im ubyło 15mln litrów na miesiąc to już dawno pakowali by walizki Jogo czlowieku to nie jest jakiś gigant ,wiem coś o tym pokonują trase od łodzi po Łęczyce i Głowno i z powrotem zeby cysterne napełnić ,więc  nie  pisz bzdur

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 minut temu, Łolek napisał:

30 po 0,5 dobre  jakby im ubyło 15mln litrów na miesiąc to już dawno pakowali by walizki Jogo czlowieku to nie jest jakiś gigant ,wiem coś o tym pokonują trase od łodzi po Łęczyce i Głowno i z powrotem zeby cysterne napełnić ,więc  nie  pisz bzdur

Czytaj ze zrozumieniem. 500 tyś rocznie a nie miesięcznie. Czyli ubyło im 15 mln na rok a nie na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
2 godziny temu, rolnik115 napisał:

W Sierpcu mleka brak bo widziałem jak duza cysterna z polmleku wjeżdżała w Sierpcu do mleczarni. Więc raczej polmlek od Sierpca mleka nie kupuje jak Sierpc ma mało mleka :)

To Sierpc taki nieskazitelny a kupuje takie mleko z polmleku nu nu sierp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj