rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie miejcie złudzeń nakładczy tylko się wzmocni i zamknięty nikt nie będzie wstawiał macior co zlikwidował znowu moje przepowiednie się sprawdziły że na święta 5,50 będzie

7 godzin temu, ws71 napisał:

To tak różowo jak się Tobie wydaje nie wygląda,mój pośrednik oficjalnie na zebraniu z dostawcami przyznał aby normalnie płacić czyli 7-14 dni i nie być uzależniony od widzimisię zakładów do których  odstawia to wziął ok 5mln kredytu  z tych 80 groszy podejrzewam że na czysto do kieszeni wędruje ok 10 groszy,cena na dziś 4,5 - 4,6 netto, trochę nie związane z tematem dzwoniłem o loszki zwyczajne pbz , 750zł i termin odbioru po 25.04 jest duży popyt,chyba wrócił optymizm wśród drobnych hodowców😉

Głupoty piszesz nie brakuje loszek nikt nie wstawia zobacz na olx pełno ogłoszeń od ręki możesz kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

A wziołes poprawkę ze niektóre ubojnie płacą po 3- 4 miesiącach skupnikowi?????? 

Jaja sobie robicie nikt nie daje bez kasy świń do ubojni gdy towar może sprzedać od ręki a te opowiastki to między bajki niech pośrednik sobie włoży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wszystko się okazuje w momencie jak chinol  otwiera swoje drzwi z głodu ,do momentu kiedy ich nie otwiera nikt nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Zaraz Duńczyk będzie po 300 ludzie będą wstawiać a za 4 miesiące cena 4.5 i ch*j z zarobku. Chyba ze zrobią umowy z gwarantowana cena tak jak jest z bydlem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Nie miejcie złudzeń nakładczy tylko się wzmocni i zamknięty nikt nie będzie wstawiał macior co zlikwidował znowu moje przepowiednie się sprawdziły że na święta 5,50 będzie

Głupoty piszesz nie brakuje loszek nikt nie wstawia zobacz na olx pełno ogłoszeń od ręki możesz kupic

Jeżeli Jesteś naprawdę hodowcą  i kupujesz loszki na olx  to pozostawiam to bez komentarza, Obryk pow świecki,zadzwoń i zapytaj to sie zdziwisz

7 godzin temu, turtojs napisał:

Poszło ostro w górę, no dobrze może to zbyt różowo ujolem, ale co to jest spłacić 80 tys za auto a 800 tys za chlewnie? Robiąc dwa kursy po 100sztuk i zarabiając na sztuce tylko 10 groszy, daje to skali roku 10000 szt świń czyli 120 tys zł. Wystarczy do tego zastawic kilka ha ziemi i wziąć kredyt w rachunku bieżącym w banku na 300 tys i się kręci biznes, który się zwróci za rok, a ile lat chlewnie będziesz spłacal?

To 10 groszy na czysto to przy 10 tyś ale miesięcznie,terminy płatności pośrednikom 30 dni przy najlepszych układach

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

17szt  4,9zł netto cena z dziś.

Edytowano przez Nowy81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, ws71 napisał:

Jeżeli Jesteś naprawdę hodowcą  i kupujesz loszki na olx  to pozostawiam to bez komentarza, Obryk pow świecki,zadzwoń i zapytaj to sie zdziwisz

To 10 groszy na czysto to przy 10 tyś ale miesięcznie,terminy płatności pośrednikom 30 dni przy najlepszych układach

A czym myślisz one się różnią? Większość hodowców ma podobny materiał a wielu by podkręcić cenę mówi że kolejki są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Wczoraj 20 szt 5,2 netto zywa waga ale podobno od przyszlego tygodnia ubojnie przestaje interesowac gielda niemiecka i koniec podwyzek.. cena ma sie utrzymac ale w gore niby juz nie dadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre to pewnie 6 zł wnet zobaczymy bo większość nie bardzo ma co ubijać na przyszły tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
1 godzinę temu, konio1011 napisał:

Wczoraj 20 szt 5,2 netto zywa waga ale podobno od przyszlego tygodnia ubojnie przestaje interesowac gielda niemiecka i koniec podwyzek.. cena ma sie utrzymac ale w gore niby juz nie dadza

Nie wierz w cuda, jak nie bedzie zza granicy sciagane a nie bedzie co bo Chiny wszystko przyjmą to i tak muszą podniesc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, konio1011 napisał:

Wczoraj 20 szt 5,2 netto zywa waga ale podobno od przyszlego tygodnia ubojnie przestaje interesowac gielda niemiecka i koniec podwyzek.. cena ma sie utrzymac ale w gore niby juz nie dadza

Czyli jak jest bardzo tanio to trzymamy się giełdy niemieckiej, a jak drogo to robimy zmowę cenową i dalej rżniemy rolników, ;)  Świetne podejście, ciekawe jak długo wytrwają w swoim postanowieniu, skoro niedługo zakłady będą sobie klientów podbierać ze względu na brak towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

No dokladnie na pewno juz ustalili miedzy soba zeby przystopowac z podwyzkami i zdzierac z rolnikow bo nikt protestowal nie bedzie przy takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

W wtorek sprzedane po 5.2 netto a od poniedziałku  zaklepane  jest  5.9 netto ☺. Jest wojna o swinie jeden drugiego przebija.  Opolszczyzna ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

dawno nie sprzedawałem a teraz akurat będę miał,

aż tak szybko podskoczyła za żywą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Oni sobie moga gadac ze wiecej nie doloza. Nie ma towaru i niech nie pitola jak baby na targu bo chyba sami w to nie wierza na dluzsza mete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to widać że się ostro ruszylo ale zeby od razu aż takie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy pare miesięcy temu pisałem ze się schlałem jak dzika świnia po polowaniu i mi się śniło ze kierowniki skupów będą walczyć na siekiery o moje świńki.

czyżby pijaćki sen starego durnia się spełnił???????:D:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to przestań już pić całkowicie bo jeszcze ci się przyśni spadek na 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
Dnia 27.03.2019 o 20:41, motorader18 napisał:

Zaraz Duńczyk będzie po 300 ludzie będą wstawiać a za 4 miesiące cena 4.5 i ch*j z zarobku. Chyba ze zrobią umowy z gwarantowana cena tak jak jest z bydlem.  

Zaraz będzie? Już dawno jest grubo ponad 300 a towaru brak. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj