rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

dwdx1906    28
1 minutę temu, turtojs napisał:

No właśnie ludzie przecież my nie mamy czego eksportować

Cenę ratuje to, że Niemiaszki  i inni zachodni hodowcy mogą eksportować do Chin, które przyjmują każdą ilość i nie muszą dzielić się mięskiem z nami :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, galan99 napisał:

Koniec będzie eksportu świnek do Stanów i do Hin i koniec c hodowli w całym kraju tylko czekać jak to ogłoszą .

Hin 😁😁😁😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Strefa czerwona jak dzik- wyznacza ja decyzja Komisji Europejskiej, nie do przewidzenia.

Niebieska- też KE i u mnie zrobili cały powiat ponad 30km i wiecej! Od ogniska na dole powiatu- ja na górze . (A kiedyś tylko najbliższe gminy obok ogniska)

Zrozumiecie jedną rzecz teraz, u nas rządzi KE. Nie mieszkacie w Polsce, tylko w UE. A ten dzik to jest sprawka zakł@dów mięs*ych, by tani surowiec pozyskiwać, u nas też były takie skoki wirusa.Plus te kombinacje co chcieli z czerwonej strefy w Wielkopolsce ubijac trzode(ZM chciał zgodr)  

Edytowano przez Unexpected
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
2 minuty temu, Unexpected napisał:

Strefa czerwona jak dzik- wyznacza ja decyzja Komisji Europejskiej, nie do przewidzenia.

Niebieska- też KE i u mnie zrobili cały powiat ponad 30km i wiecej! Od ogniska na dole powiatu- ja na górze . (A kiedyś tylko najbliższe gminy obok ogniska)

Zrozumiecie jedną rzecz teraz, u nas rządzi KE. Nie mieszkacie w Polsce, tylko w UE. A ten dzik to jest sprawka zakł@dów mięs*ych, by tani surowiec pozyskiwać, u nas też były takie skoki wirusa.Plus te kombinacje co chcieli z czerwonej strefy w Wielkopolsce ubijac trzode(ZM chciał zgodr)  

Nie wiem czy to tak na rękę zakładom mięsnym. Skoro to taki interes, to dlaczego nie chcieli kupować ze strefy czerwonej?

 

Strefy są generalnie określane powiatami teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3479
10 godzin temu, kanalia36 napisał:

Nie chce obrażać ludzi ze ściany wschodniej  ale każdy polityk od 30 lat ma gdzieś tamte rejony kraju  ludzie tam są traktowani przez polityków jak   murzyni w afryce, czy jak się traktuje  bezdomnego na dworcu. A nie oszukujmy się 80% wartości produkcji rolnej to Wielkopolska, kujawsko- pomorskie i zachodniopomorskie. Z tego co wiem powiat średzki i jarociński maja wiecej świń niż całe podlasie   

p.s sumek również gratuluje potomka i pamiętaj ja na pepkowe zawsze  chetny)))))))

Nie chce obrażać ludzi ze ściany zachodniej ale wy się zachowujecie jak murzyni w Afryce zawsze dostosowujecię się do plantatora bawełny i to historycznie , jak wchedził wermacht to wieszaliście ich flagi gdy wschód walczył w partyzantce , gdy wam dawali volkslisty do podpisu to zamojszczyznę wysiedlali bo wiedzieli że tu strach niczego nie zdziała , jak nastała komuna to wschód walczył z ruskim nawet niektórzy byli za to skazywani nawet w 60-latach , jak powstawał "styropian" na wybrzeżu anektując różnych Bolków to na wschodzie otwarcie ryzykowali  w Kraśniku i Świdniku dopominając się słynnego kotleta . Komuniści wiedzieli że nikt im  z ręki nie będzie jadł więc raczej asekurowali się rozwojem zachodu , zresztą ZSRR karało w ten sposób wschód pamiętając zabory , niechęć do bolszewików i opór w 39 .Jak w końcu zrobił się przewrót to kontynuowano stare komusze tradycje , niby kapitalizm ale strefy ekonomiczne tylko na zachodzie bez podatków a wschód zwijał się , likwidowano co państwowe . Jak budowano autostrady  na zachodzie z podatków płaconych na wschodzie to cichutko siedzieliście i popieraliście przekrętasów i polityków którzy mówili  "  uj tam z Polską wschodnią " a wschód się nie nabierał . Teraz  też się sprzedacie przy najbliższej okazji , tacy jesteście do przodu jak lewaczka która robi invitro by dokonać aborcji , w tym owczym pędzie nigdy nie patrzycie na kraj jako całość tylko aby Ja aby Mi , jak wschód był wymiatany przez ASF  to zamiast wspólnie działać to swoim zwyczajem "uj tam z Polską wschodnią " nas ASF nie dotyczy a nawet po cichu liczyliście że zostanie pieniędzy z UE na budowę chlewni u was . Tak więc jesteście murzynami w takich kompleksach że cieszycie się że możecie pracować na większej plantacji bawełny niż murzyn na wschodzie , taką macie mentalność . Te 80 % wartości to też pewnie karmicie zbożem ze swoich pól i importujecie z Niemiec pasze ??? Czy jak zwykle karmicie te 80 % zbożem z Polski wschodniej , bo każdy producent zbóż na zachodzie sprzeda Niemcowi bo lepiej płaci . Tak więc chwila refleksji ,douczyć się przeprosić za wpis bo jedziemy na jednym wózku . Ja jako producent zboża na wschodzie domagam się by za świnie macie brać jak Duńczyk i Niemiec (ws71 może potwierdzić ) a nie po murzyńsku bo zawsze się komuś podkładacie i waszym pocieszeniem jest że ktoś na wschodzie ma gorzej .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
2 minuty temu, dwdx1906 napisał:

Nie wiem czy to tak na rękę zakładom mięsnym. Skoro to taki interes, to dlaczego nie chcieli kupować ze strefy czerwonej?

 

Strefy są generalnie określane powiatami teraz;)

Nie którym tylko nie na rękę bo nie mogą ryzykować  (to czyta całą Polska wiec nie napisze o co kaman) 

U mnie są 3 zakłady co biorą z niebieskiej strefy I "mogą" i robią to od samego poczatku i jeden z nich się potężnie rozbudował nie dawno. Żaden nie upadł od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

ja jestem z powiatu wschowskiego, narazie weterynaria nic nie dzwoniła, pewnie po niedzieli zacznie się impreza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
36 minut temu, Szu15000 napisał:

ja jestem z powiatu wschowskiego, narazie weterynaria nic nie dzwoniła, pewnie po niedzieli zacznie się impreza :)

dlaczego weterynaria miałaby dzwonić? oczekuj komunikatu na stronie, a kontrole i tak były zarządzone w całej Polsce bodajze rok temu, tyle że teraz pewnie chwilo przyśpieszą w Waszych stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, marks50 napisał:

Nie chce obrażać ludzi ze ściany zachodniej ale wy się zachowujecie jak murzyni w Afryce zawsze dostosowujecię się do plantatora bawełny i to historycznie , jak wchedził wermacht to wieszaliście ich flagi gdy wschód walczył w partyzantce , gdy wam dawali volkslisty do podpisu to zamojszczyznę wysiedlali bo wiedzieli że tu strach niczego nie zdziała , jak nastała komuna to wschód walczył z ruskim nawet niektórzy byli za to skazywani nawet w 60-latach , jak powstawał "styropian" na wybrzeżu anektując różnych Bolków to na wschodzie otwarcie ryzykowali  w Kraśniku i Świdniku dopominając się słynnego kotleta . Komuniści wiedzieli że nikt im  z ręki nie będzie jadł więc raczej asekurowali się rozwojem zachodu , zresztą ZSRR karało w ten sposób wschód pamiętając zabory , niechęć do bolszewików i opór w 39 .Jak w końcu zrobił się przewrót to kontynuowano stare komusze tradycje , niby kapitalizm ale strefy ekonomiczne tylko na zachodzie bez podatków a wschód zwijał się , likwidowano co państwowe . Jak budowano autostrady  na zachodzie z podatków płaconych na wschodzie to cichutko siedzieliście i popieraliście przekrętasów i polityków którzy mówili  "  uj tam z Polską wschodnią " a wschód się nie nabierał . Teraz  też się sprzedacie przy najbliższej okazji , tacy jesteście do przodu jak lewaczka która robi invitro by dokonać aborcji , w tym owczym pędzie nigdy nie patrzycie na kraj jako całość tylko aby Ja aby Mi , jak wschód był wymiatany przez ASF  to zamiast wspólnie działać to swoim zwyczajem "uj tam z Polską wschodnią " nas ASF nie dotyczy a nawet po cichu liczyliście że zostanie pieniędzy z UE na budowę chlewni u was . Tak więc jesteście murzynami w takich kompleksach że cieszycie się że możecie pracować na większej plantacji bawełny niż murzyn na wschodzie , taką macie mentalność . Te 80 % wartości to też pewnie karmicie zbożem ze swoich pól i importujecie z Niemiec pasze ??? Czy jak zwykle karmicie te 80 % zbożem z Polski wschodniej , bo każdy producent zbóż na zachodzie sprzeda Niemcowi bo lepiej płaci . Tak więc chwila refleksji ,douczyć się przeprosić za wpis bo jedziemy na jednym wózku . Ja jako producent zboża na wschodzie domagam się by za świnie macie brać jak Duńczyk i Niemiec (ws71 może potwierdzić ) a nie po murzyńsku bo zawsze się komuś podkładacie i waszym pocieszeniem jest że ktoś na wschodzie ma gorzej .

Kolego  ja nie chciałem nikogo obrazić na wschodzie  bo uważam ze wszyscy są równi, ale za wpis nie przeproszę  bo to w 1956r. z Poznaniu  jako  piersi w całej  strefie wpływów ZSRR robotnicy z Cegielskiego podnieślu bunt dopiero potem były Wegry, to Powstanie Wielkopolskie jako jedyne w całej historii było zwycięskie. Owszem u nas  zadko się protestuje ale z wyrachowania. Co to za bohaterstwo z giwerą latać po lasach podlasia czy lubelskiego wiedząc ze sciga cię milon ludowego wojska polskiego i tyle samo bratniego ze wschodu. Debilizm to nie bohaterstwo,  U nas najpierw ludzie się przygotowują  a dopiero intruza walą w ryj , to na wszchodzie  jest radosna twórczość lecieć kosami na armaty a potem wyprawiać pompatyczne pogrzeby. Dlatego się nie oburzaj bo nie masz o co a historii to radze się  samemu douczyć, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
4 minuty temu, kanalia36 napisał:

Kolego  ja nie chciałem nikogo obrazić na wschodzie  bo uważam ze wszyscy są równi, ale za wpis nie przeproszę  bo to w 1956r. z Poznaniu  jako  piersi w całej  strefie wpływów ZSRR robotnicy z Cegielskiego podnieślu bunt dopiero potem były Wegry, to Powstanie Wielkopolskie jako jedyne w całej historii było zwycięskie. Owszem u nas  zadko się protestuje ale z wyrachowania. Co to za bohaterstwo z giwerą latać po lasach podlasia czy lubelskiego wiedząc ze sciga cię milon ludowego wojska polskiego i tyle samo bratniego ze wschodu. Debilizm to nie bohaterstwo,  U nas najpierw ludzie się przygotowują  a dopiero intruza walą w ryj , to na wszchodzie  jest radosna twórczość lecieć kosami na armaty a potem wyprawiać pompatyczne pogrzeby. Dlatego się nie oburzaj bo nie masz o co a historii to radze się  samemu douczyć, 

To jesteśmy Polacy zawsze będziemy się sprzeczać o wszystko taka nasza cecha narodowa . Dlatego łatwo wpadamy w rozbiory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

nie znam nikogo z okolic i że znajomych (okolice Leszna) żeby mieli kontrolę odnośnie asf, dlatego teraz będzie weterynaria chyba 7 dni w tygodniu latać po chlewniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oni teraz zaczną w całej wielkopolsce latać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 minutę temu, Szu15000 napisał:

nie znam nikogo z okolic i że znajomych (okolice Leszna) żeby mieli kontrolę odnośnie asf, dlatego teraz będzie weterynaria chyba 7 dni w tygodniu latać po chlewniach

Wojewoda lubuski zwołał na dziś sztab kryzysowy. Ewentualna strefa zapowietrzona będzie dotyczyć 3 województw: lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Oficjalna informacja Głównego Lekarza Weterynarii pojawi się zapewne w dniu dzisiejszym. Wszystkie docierające do nas informacje w tej sprawie będziemy przekazywać na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie będę wchodził w politykę ale Marks nie masz racji. ;)

Nie, nie zmusicie mnie do rozwinięcia myśli bo na początku tego roku AF i AU nauczyło mnie, że nie ma sensu publicznie wypowiadać się na temat polityki. 

@Unexpected dzięki za wyjaśnienie stref


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3479
3 minuty temu, kanalia36 napisał:

Kolego  ja nie chciałem nikogo obrazić na wschodzie  bo uważam ze wszyscy są równi, ale za wpis nie przeproszę  bo to w 1956r. z Poznaniu  jako  piersi w całej  strefie wpływów ZSRR robotnicy z Cegielskiego podnieślu bunt dopiero potem były Wegry, to Powstanie Wielkopolskie jako jedyne w całej historii było zwycięskie. Owszem u nas  zadko się protestuje ale z wyrachowania. Co to za bohaterstwo z giwerą latać po lasach podlasia czy lubelskiego wiedząc ze sciga cię milon ludowego wojska polskiego i tyle samo bratniego ze wschodu. Debilizm to nie bohaterstwo,  U nas najpierw ludzie się przygotowują  a dopiero intruza walą w ryj , to na wszchodzie  jest radosna twórczość lecieć kosami na armaty a potem wyprawiać pompatyczne pogrzeby. Dlatego się nie oburzaj bo nie masz o co a historii to radze się  samemu douczyć, 

Co tam 56 jak ruskich partyzantka gnała od kiedy weszli , nikt z Polaków ich szturmówką nie witał , a nawet jak tylko zaczeli się osiedlać to rozwalano im postarunki i to z powodzeniem przed 56 , tak więc wschód walczył za nim to było modne , tylko tyle wiesz ile chcesz , ile w TV usłyszysz ,  uważasz że powinno się zaczynać potyczki które się wygra :) no to rzeczywiście bohater co kota na sznurku trzymał , myślenie typowo Niemieckie , tak pewnie z ASF będziesz walczył , jak na wschodzie to będę czekał , jak w powiecie to się zbroję , jak u sąsiada to będę wprowadzał asekuracje , maty itp. a wtedy przyjedzie weterynarz wybije ci stado bez względu czy masz czy nie masz ASF ale przygotowany będziesz , maty kupisz i wytłumacz to weterynarii że teraz gotowy  , uzbrojony do walki :) ASF , takie właśnie myślenie krok po kroku rozkłada Polskę niech inny walczy a ja zawalczę jak wróg na podwórek wejdzie na razie się przygotuję  po zęby a w tym czasie nie masz 100 % pewności czy ASF już nie jest w stadzie bo jak widać nikt nie może być pewny , nawet chlewnie z najlepszymi zaporami . Co wtedy zrobisz  ? przecież ty nie możesz przegrać , tak jak twierdzisz :) , wszystko masz zaplanowane , jak Napoleon , jak A...f , tu nie chodzi by się sprzeczać o ideologię a się zjednoczyć ale widzę taki jak ty będziesz się zbroił a reszta ma za ciebie zwalczyć ASF .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Na wiosnę przypierdolą się do kurczaków , na koniec do bydła i Polska rozjebana gospodarczo przecie to widać co się dzieje .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marks ja od roku mam maty i wszystkie pierdoły, nie jestem samobójczą zeby nic nie robić. A co do historii nie bede się z Tobą sprzeczał bo ja mam dyplom z tej dziedziny nauki choć bardziej z XX lecia międzywojennego. U nas nikt ruskich nie witał a ze nie było partyzantki to np. takie tereny pod Lesznem były przed wojną Niemieckie  i w 1945 i 1946 armia radziecka traktowała miejscową ludność jak niemiecką paliła i gwałciła, szabrowała co się dało.

A po za tym  obrażasz mnie chłopie mój mój dziadek walczył w armii Hallera we Francji dawał łupnia Niemcom a w 1920 ruskim. w latach wojennych był inwalidą i jak przyszli Niemcy to chcieli go do obozu zesłać ( łapówka go uratowała) a jak w 1945 przyszli ruskie z domu go wynosili na łózku  żeby go osądzić za zbrodnie wojenne  na bolszewikach. Wiec chłopie nie wmawiaj mi  rzeczy  których nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3479

To mówisz że twój dziadek zbroił się we Francji :)  , zachodził od tyłu wroga :) niech ci będzie że walczył a nie się zbroił jak ty. , rodzinne tradycje masz za nic :) (żart) .  Nie chwal się rodziną , jednostkowym przykładem tylko mów za siebie , będziesz walczył czy się zbroił ? możemy na ciebie liczyć czy załatwisz wszystko łapówka ?  Takie tradycje w rodzinie a ty tylko wezmiesz udział w bitwie którą możesz wygrać bo masz dyplom :) . .  Jak w dowcipie o agencie CBŚ co przyjechał do rolnika na rewizję i oświadczył że ma nakaz i wszędzie sprawdzi posiadłość . Rolnik mówi że lepiej by za stodołą nie sprawdzał - na to Agent machną mu odznaką i mówi że mu wszystko wolno . Po chwili krzyki RATUNKU byk mnie goni , Pomocy  , a rolnik mu odkrzykuje - Odznakę mu pokaż . ODZNAKĘ !

Tak więc jako człowiek z dyplomem nie obrażaj partyzantów  , nie nazywaj ich ludzmi którzy biegali po lesie bo walczyli za twoją wolność tak jak twój dziadek za moją . Dziś jak by było trzeba zawalczyć o zachód Polski to będę walczył ale jak widzę ty będziesz się tylko zbroił bo masz dyplom :) Jeszcze raz refleksja i może przeprosisz jednak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Żaden z nas tutaj nie ma prawa oceniać partyzantów, powstańców i innych osób, które poniosły śmierć w walce o wolność. Oni nie mieli już nic do stracenia. Mogli kolaborować z wrogiem co nie oznaczało darowania życia bo skoro zdradzili ojczyznę to czemu mieliby być wierni okupantów? Po prostu nie mamy prawa tego oceniać. 

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Główny Lekarz Weterynarii potwierdza pierwszy przypadek ASF na zachodzie Polski

Potwierdzają się niestety wczorajsze informacje na temat wystąpienia pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń na zachodzie Polski. Choroba wystąpiła w powiecie wschowskim, kilkanaście kilometrów od granicy województwa wielkopolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Nauczeni tym że wybijanie zdrowych świń na wschodzie PL nic nie dało to Wy tam będziecie mieli łatwiej i lepiej, na pewno nie będzie takiego wariactwa i zbrodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jeżeli ognisko asf było o 300km oddalone do tego pierwszego przypadku to oznacza że w całym centrum są dziki z asfem. A może już w Wielkopolsce biegają chore dziki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
2 godziny temu, marks50 napisał:

Nie chce obrażać ludzi ze ściany zachodniej ale wy się zachowujecie jak murzyni w Afryce zawsze dostosowujecię się do plantatora bawełny i to historycznie , jak wchedził wermacht to wieszaliście ich flagi gdy wschód walczył w partyzantce , gdy wam dawali volkslisty do podpisu to zamojszczyznę wysiedlali bo wiedzieli że tu strach niczego nie zdziała , jak nastała komuna to wschód walczył z ruskim nawet niektórzy byli za to skazywani nawet w 60-latach , jak powstawał "styropian" na wybrzeżu anektując różnych Bolków to na wschodzie otwarcie ryzykowali  w Kraśniku i Świdniku dopominając się słynnego kotleta . Komuniści wiedzieli że nikt im  z ręki nie będzie jadł więc raczej asekurowali się rozwojem zachodu , zresztą ZSRR karało w ten sposób wschód pamiętając zabory , niechęć do bolszewików i opór w 39 .Jak w końcu zrobił się przewrót to kontynuowano stare komusze tradycje , niby kapitalizm ale strefy ekonomiczne tylko na zachodzie bez podatków a wschód zwijał się , likwidowano co państwowe . Jak budowano autostrady  na zachodzie z podatków płaconych na wschodzie to cichutko siedzieliście i popieraliście przekrętasów i polityków którzy mówili  "  uj tam z Polską wschodnią " a wschód się nie nabierał . Teraz  też się sprzedacie przy najbliższej okazji , tacy jesteście do przodu jak lewaczka która robi invitro by dokonać aborcji , w tym owczym pędzie nigdy nie patrzycie na kraj jako całość tylko aby Ja aby Mi , jak wschód był wymiatany przez ASF  to zamiast wspólnie działać to swoim zwyczajem "uj tam z Polską wschodnią " nas ASF nie dotyczy a nawet po cichu liczyliście że zostanie pieniędzy z UE na budowę chlewni u was . Tak więc jesteście murzynami w takich kompleksach że cieszycie się że możecie pracować na większej plantacji bawełny niż murzyn na wschodzie , taką macie mentalność . Te 80 % wartości to też pewnie karmicie zbożem ze swoich pól i importujecie z Niemiec pasze ??? Czy jak zwykle karmicie te 80 % zbożem z Polski wschodniej , bo każdy producent zbóż na zachodzie sprzeda Niemcowi bo lepiej płaci . Tak więc chwila refleksji ,douczyć się przeprosić za wpis bo jedziemy na jednym wózku . Ja jako producent zboża na wschodzie domagam się by za świnie macie brać jak Duńczyk i Niemiec (ws71 może potwierdzić ) a nie po murzyńsku bo zawsze się komuś podkładacie i waszym pocieszeniem jest że ktoś na wschodzie ma gorzej .

Dawaj kolego śmiało przykłady witania Wehrmachtu przez Polaków w  1939 roku na Pomorzu i  w Wielkopolsce, październik,listopad 39 to już kilkadziesiąt tyś Polaków[ludność cywilna] było w masowych grobach ,więc bezcześcisz tych wszystkich pomordowanych  swoim wpisem, tylko uważaj z przykładami bo w tych regionach ludnośc o narodowości niemieckiej stanowiła w zależności od powiatu od 15 % do 70%  jeżeli nie podasz  przykładów oczekuje przeprosin na tym forum , ze względu na pamięć o pomordowanych i pisania coraz częściej nowej wersji historii  i to kurczę przez Polaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj