rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

RafaKdziela    443
13 godzin temu, staszek131415 napisał:

Świnie jest tyle co było tylko import wstrzymany bo znalezli lepszych odbiorców nie bój sie niskie ceny wrócą szybciej niż się spodziweamy i to ze zdwojonąsiłą

Stachu daj żyć i nie pij tyle !!!!!!

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
16 godzin temu, motorader18 napisał:

Po świętach cena pójdzie w dół.  Nikt na Niemców nie będzie patrzył i będą obnizali cenę.  Bo pełne magazyny i brak zbytu 

W mojej 20 -letniej historii sprzedaży jeszcze nigdy nie było żeby w ciągu 8 dni cena wzrosła o 1,60 zl ,najwieksze spadki jakie pamietam to były 1zł w ciągu 8 dni,po drugie skończył się przywóz żywych świń zza Odry,jeszcze miesiąc temu było ich całkiem sporo,zresztą prosta matematyka potrzeby Polski ok 18mln rocznie,własna produkcja ok 11mln szt skąd skołować resztę w tak krótkim czasie a umowy podpisane z odbiorcami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

Na Pn 7,45 netto Sokołów Robakowo, szukają świń, bo miałem sprzedawać 16kwietnia a przełożyłem o dziwo na poniedziałek zapisali nie ma świń, sami sobie winni ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
Dnia 4.04.2019 o 20:37, mont napisał:

w wielkopolsce susza nie rokuje narazie na zadawalajace plony , buraki zasiane ale na polu burze piaskowe przerażaja

Mont jak ty masz buraki to lepsze ziemie, a co ja mam powiedzieć  6 i 5 klasa i już widze przepaliska na..... dokrzewiącym się zycie!!!!!! normalnie tam gdzie najgorsze piaski to dałem  4 tyg temu saletre amonową i normalnie  wyglada tak jakbym miał zyto ekologiczne wogóle bez nawozów, roślinka bez wody niema jak ciągnąć. 

a w Środzie u sumka jak jade S11 to jak zawieje to burza piaskowa jak w Dubaju aż strach zeby komuś  w kufer nie wjachać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Teraz już wiesz dlaczego jako jedyna wieś w gminie mamy ONW ;)

Teraz robią remonty to wydmy polikwidowali


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do majowego wekendu ceny przekroczą 6 pln kto moze niech wstrzymuje i przesuwa odbiory tak jak zakłady robiły gdy cena spadała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajdą ze dwa ogniska ASF o którym jakoś dziwnie przycichło i szybko ceny wrócą "do normy" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
staszek131415 napisał:

Do majowego wekendu ceny przekroczą 6 pln kto moze niech wstrzymuje i przesuwa odbiory tak jak zakłady robiły gdy cena spadała

Prawidłowo😄, a skupniką mówić że trzeba miesiąc wcześniej się zapisać 😂😂😂😂

  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Znajdą ze dwa ogniska ASF o którym jakoś dziwnie przycichło i szybko ceny wrócą "do normy" .

Świń brakuje i teraz asf schodzi na dalszy plan nikomu nie jest on już dziś na rękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Znajdą ze dwa ogniska ASF o którym jakoś dziwnie przycichło i szybko ceny wrócą "do normy" .

Podejrzewam że w czerwcu,lipcu zacznie sie jazda na zachód od obecnych stref,obym się mylił,na nowy tydzień 5,5-5,6 zl/kg , w poprzednim roku też do czerwca był spokój i już było pełne podniecenie że ASF u trzody mamy opanowany i zawdzięczamy to tytanicznej pracy pań i panów z Inspekcji

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16
16 godzin temu, tyran3 napisał:

Mont jak ty masz buraki to lepsze ziemie, a co ja mam powiedzieć  6 i 5 klasa i już widze przepaliska na..... dokrzewiącym się zycie!!!!!! normalnie tam gdzie najgorsze piaski to dałem  4 tyg temu saletre amonową i normalnie  wyglada tak jakbym miał zyto ekologiczne wogóle bez nawozów, roślinka bez wody niema jak ciągnąć. 

a w Środzie u sumka jak jade S11 to jak zawieje to burza piaskowa jak w Dubaju aż strach zeby komuś  w kufer nie wjachać.

3 a/4a  ale  w bardzo dobrej kulturze  , ostatnio padało w pazdzierniku niestety , teraz mam lepszy numer w koło mnie ONW stworzyli i jestem na zielonej wyspie bo 5 kilometrowy okreg  gdzie mieszkam nie jest  tak wiec 179 złociszy do ha wezmą wszyscy moi znajomi. nie wiem kto to wydzielał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

500 zł na krowę dla rolników - zapowiedź PiS

Kaczyński m.in. podkreślił konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. "Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej .młody rolnik do 40. roku życia przejmuje gospodarstwo, to dostanie od państwa 150 tys. bezzwrotnej pomocy, z czego 70 proc. na maszyny, na obiekty budowlane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

,,Obiecanki cacanki a głupiemu radość,, byle wygrac wybory  , a ze glupich sporo to pewnie wygrają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

galan spoko że przytoczyłeś te obiecanki,ale trochę Cię znam więc chyba nie uwierzyłeś w te bajki?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Ceny do góry i dopłata do tucznika powyżej 100 zł, co ja będę robił z pieniędzmi 😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj