tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Pstrąg    15

Co polecicie z dysz do rsm? Ma być tanio i dobrze. Mam oprawy pojedyncze (opryskiwacz tad- len). Kryzy pójdą 1 bo dawka nie duza a do opryskania tylko 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
51 minut temu, damian12345 napisał:

Panowie jaką pompę do rsm polecicie o wydajności min. 200l/min żeby tankować z mauserów? Taką w miarę przestępną cenowo, bo dopiero zaczynam z rsm.

kup za 200 zł nierdzewną zanurzeniową np https://allegro.pl/oferta/pompa-zanurzeniowa-400w-7000-l-h-stal-nierdzewna-7813524522 powinna nawet wejąś do mausera po sezonie do wiadra z olejem napędowym i wytrzyma wieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

dzięki bardzo, a warto na przykład dołożyć do takiej https://www.basspolska.com/motopompa-do-wody-pompa-spalinowa-do-wody.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
damian12345 napisał:

Panowie jaką pompę do rsm polecicie o wydajności min. 200l/min żeby tankować z mauserów? Taką w miarę przestępną cenowo, bo dopiero zaczynam z rsm.

https://sprzedajemy.pl/pompa-do-jacuzzi-i-hydromasazu-0-75hp-220v-nowy-tomysl-2-a1d299-nr54098197 mam taką i polecam, wydajność w wodzie 300l w rsm 200-250l/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak z dostępnością asl na górnym Śląsku i w Małopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
11 godzin temu, Pstrąg napisał:

Co polecicie z dysz do rsm? Ma być tanio i dobrze. Mam oprawy pojedyncze (opryskiwacz tad- len). Kryzy pójdą 1 bo dawka nie duza a do opryskania tylko 6ha

Jeśli dysze to najtańsze są mmat-y ale na tyle starczy kołpak 7 otworowy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja pierwsze dysze jakie miałem to 7-otworowe z agroplastu. Tanie i dobre. Co do kryz to popatrz w tabelę i nie kupuj jedynek. Będziesz musiał albo wolno jeżdzić albo używać wysokich ciśnień. Moim znaniem najbardziej uniwersalne są 1,2 lub nawet 1,5.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15

A polecicie jakiś sklep internetowy z dyszami najlepiej link? I jaki jest typ korpusów fabrycznie w tad lenie. Rau?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
Pstrąg napisał:

A polecicie jakiś sklep internetowy z dyszami najlepiej link? I jaki jest typ korpusów fabrycznie w tad lenie. Rau?

Zobacz na olx i weź najtańsze. Korpusy zmierz bo mogą być rau lub ISO czyli Arag.


https://www.olx.pl/oferta/dysze-do-rsm-mmat-kr-5-otworow-kompletne-z-kryza-koncowki-czerwone-CID757-IDD3LVb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Na start z agroplastu 7 otworowe kołpaki, kryza według zależnie od wydajności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak z dostępnością asl na górnym Śląsku i w Małopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
1 minutę temu, Mecha napisał:

Jak z dostępnością asl na górnym Śląsku i w Małopolsce?

Pewnie tak jak w 99% kraju tylko całopojazdowe dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Agroplastu kup od pośrednika cena nizsza niż na ich stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Ja płuczę/przepuszczam wodę przez pompę, potem do wiadra i zalewam wodą. 3 sezon chodzi już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Rok stosowałam rsm dokładnie 3 tys  litrów 32N rozlalem na 7.5 ha pszenicy. Wzięty na jesień sąsiada prosiłem żeby zdjał ładowaczem w oborze trzymany pustej skrystalizowal się. Najpierw puszczalem do beczki 200 litrów potem do mauzera i do opryskiwacza sucho było i słabo to wyszło. Dwie osoby trzeba było do tego i kupę czasu. Wróciłem spowrotem do grauli sam wszystko ogarnę rozładunek i siew. mieszam saletre z saletrosanem i efekty są ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

u mnie stoi w pustej stodole w mauzerach i nic mu sie nie dzieje ale zawsze wczesniej leje troche wody żeby miał mniejsze stężenie. na wiosne dopinam węża ssawnego do opryskiwacza wrzucam do mausera i samo się pompuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
WOJTUNIO napisał:

Rok stosowałam rsm dokładnie 3 tys  litrów 32N rozlalem na 7.5 ha pszenicy. Wzięty na jesień sąsiada prosiłem żeby zdjał ładowaczem w oborze trzymany pustej skrystalizowal się. Najpierw puszczalem do beczki 200 litrów potem do mauzera i do opryskiwacza sucho było i słabo to wyszło. Dwie osoby trzeba było do tego i kupę czasu. Wróciłem spowrotem do grauli sam wszystko ogarnę rozładunek i siew. mieszam saletre z saletrosanem i efekty są ok. 

Co słabo to sobie zorganizowales. U Mnie jedna osoba wszystko ogarnia. Jak trochę krystalizuje to puszczam wężem powietrze że sprężarki i się miesza. Co do tego że było sucho to właśnie granula gorzej wtedy sobie radzi. Ja leje tylko RSM i nic innego nie chce. Nawet pomimo tego że jest z nim troszkę więcej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

a co polecicie z pomp spalinowych?


Tomek90 napisał:

Ja płuczę/przepuszczam wodę przez pompę, potem do wiadra i zalewam wodą. 3 sezon chodzi już. 

jaką masz pompę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A rozlewał ktoś rsm na tych dyszach obrotowych co są w opryskiwaczach Biardzkiego? Jak to się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj