Skocz do zawartości
Halex

Holowanie John deere bez oleju w skrzyni

Polecane posty

Halex    1

Witam wywaliło nam cały olej ze skrzyni przez siłownik w prasie. Ciągnik stoi kilometr od domu czy mogę go holować dodam że to John deere 6830P skrzynia AutoQuadPlus

Elektro2015    52
Lepiej laweta kilometr to niby nie dużo ale brak smarowania to ryzyko uszkodzenia i nie słuchaj jak ktoś Ci napisze że holuj śmiało bo może nie wyjdzie to odrazu ale później brak oleju może wyjść

lukbold    586

A jaki to problem kupić olej i po prostu go wlać? No tak... Sobota godzina 23... Siedź i pilnuj. Wieśparty dziś nie bedzie ;D

• Like 1
  • Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

bolid20    61
Nie wiem czy holowałbym nawet 60 -sitke bez oleju a co dopiero nowszy ciągnik. Laweta kosztuje 300 do 500zł więc kwota do ewentualnej usterki jest symboliczna

-----

jonek98    1192
jak przez siłownik w prasie to dolać chyba żaden problem..Choć jak kolega napisał 60 litrow i nie zauważyłeś że leci? toz to małe jezioro oleju się musiało zrobic.Zreszta ciągniki z tymi bardziej skompikowanymi skrzyniami to się do cholowania za bardzo nie nadają.Znajomy ma nh taka wlepkę że jest zakaz holowania

RU68    5
12 godzin temu, Halex napisał:

Witam wywaliło nam cały olej ze skrzyni przez siłownik w prasie. Ciągnik stoi kilometr od domu czy mogę go holować dodam że to John deere 6830P skrzynia AutoQuadPlus

holowanie odpada prawie wszystkie nowe skrzynie są smarowane ciśnieniowo- zakładam że świeci kontrolka ciśnienia. Jeśli nie świeci to można holować z włączonym silnikiem  ale to teoria ja bym go nie holował przywiąż na noc psa i kup w poniedziałek olej   lub laweta 

• Thanks 1

mezik0    19
szczerze to nie wiem jak u was ale u nas w okolicach to agromy i punkty sprzedaży mają dyżury ewentualnie jak coś potrzeba to dzwonisz i przyjeżdża żeby otworzyć w sezonie nawet i nocki mają więc można gdzieś kupić
  • Thanks 1

johniy861    33
tez mam 6830P i w instrukcji jasno pisze ze holować można tyle żeby odkręcić wał napędu i skrzynia oraz rewers na luz
  • Thanks 1

Halex    1
21 godzin temu, lukasz0920 napisał:

Nie zauważyłeś jak wywaliło ponad 60 l?

W nocy ciężka sprawa ci powiem ;) wydajność pomy duża gruby wąż więc olej poszedł w jakieś 10 minut prasowania 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wlodarao
      Witam.
      Poszukuje używanego wału korbowego do jelonka 430 może być do szlifu.
      Za wszystkie info. bardzo dziękuje
    • Przez Blusik
      Witam 

Silnik po remoncie i dotarty na zimny silniku pokazuje 3-4 bary a po rozgrzaniu na wolnych z 0.5-1 bar na obrotach max z 1-1.5 bara olej 15w40 z jasola. 
      Na wiosnę będę wymienić. Czemu takie slabe ciśnienie? Wystarczy doregulowac zawór czy co. 

• Przez marek911
      Witam. Chcialbym zalozyc sobie cofanie przenosnika pochylego hedra. Widzialem ze w wersjach np 1075 wystepowalo to w oryginale. Na jakiej zasadzie to dziala? Moze ktos ma do sprzedania taki mechanizm
    • Przez Luk-asz
      Witam chciałbym zaczerpnąć od właścicieli John deere 2850 kilka informacji???
      -z jakimi maszynami pracujecie
      - jak z awaryjnością 
      - na co zwracać największa uwagę przy kupnie 
      z góry dziekuje za info
    • Przez Mariusz123456
      Witam, czy jest mozliwa uprawa buraka bez jakiego kolwiek oprysku? Chce zasadzic 1 ha. Pierwszy razy i dlatego nie mam o tym zielonego pojecia. Pole mam przygotowane na zasadzie (20 cm obornika oraz resztki slomy, siana) na cala zime. Na wiosne chce orke zrobic i zasiac to zalezne od pogody. Nie zalezy mi na jakims wielkim plonie ale co prawda im wiecej tym lepiej.  Opryskow nie chce robic bo po 1 nie mam sprzetu na to oraz staram sie gospodarzyc calkowicie bez chemii. 
      Przepraszam za brak pl znakow ale akurat nie mam pl znakow na lapku.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.