sebek6544

Prasa john deere 550 problem z zaczynaniem beli zapyta się podbierak

Polecane posty

sebek6544    0

Witam grupowiczow mam problem z zaczynaniem beli w prasie john deere 550 problem polega na tym że często zapycha się podbierak i ciężko ma obrocic proszę o pomoc z czym może być związany ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16645
wolniej podawaj material na poczatku. potem jak zaczyna krecic walek - ogien do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Tak jak koledzy piszą i do tego na wałku rozpoczynającym pewnie masz już wytarte listwy i nie może zacząć kręcić beli i co za tym idzie zapycha się podbieracz

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
Miałem ten sam problem i mam w sumie w jd 540 i powiem tak że powoli zaczynać belke jak koledzy piszą wyżej i zależy też po jakiej masz. zgrabiarce walki siana. Jak po gwiazdowej to trzeba bardzo male robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tylko i wyłącznie wolniej zaczynać aż zacznie się materiał obracać innej rady nie ma.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16645

debrzyna napisał:

To tak łatwo sie pisze "aż materiał w zacznie sie obracać" przecież siedząc w ciągniku materiału nie widać :( 

ale widac, jak material "ucieka" z podbieracza. to znak, ze mozna wcisnac gaz. ja w slomie zaczynam dosc wolno, ale potem jak material zaczyna sie obracac, potrafie leciec ponad 20km/h. aby podbieracz zdazyl pidniesc walek, a tworzaca sie bela wciagnie to, co chcesz zbelowac. Co prawda nie mam prasy jd tylko rc 115, ale prasy dzialaja bardzo podobnie i maja podobny przerob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
Kolega Bananek ma rację z tym ze jak wciągnie to idzie potem jak szalone. No tak z 80 to może być kiepsko widać bo i z c 360 slabo widać. Nic sie nie poradzi bo te prasy tak mają. Sa to maszyny wolne i tyle. 20 km /h to chyba trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16645

Theprzemo205 napisał:

Kolega Bananek ma rację z tym ze jak wciągnie to idzie potem jak szalone. No tak z 80 to może być kiepsko widać bo i z c 360 slabo widać. Nic sie nie poradzi bo te prasy tak mają. Sa to maszyny wolne i tyle. 20 km /h to chyba trochę przesada.

jak bede mial czas w te zniwa to nagram ci filmik, ktory udowadnia,vze mozna zbierac slome z takimi predkosciami. powiem wiecej, w tym roku niejeden z nas bedzie zbieral "slome" z predkosciami wiekszymi. no i ciekawostka: moja prasa ma gladkie pasy i swietnie zbiera sucha slome, siano a takze mokre zielonki. pasy ciete z tasmociagu i bez spinek. klejone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
widac materiał jest lepszy na tych pasach. Jak szeroki masz podbierak w tej prasie. no ja zbieram c 360 to siano prasowalem to max 1 -2 szosowa. Co prawda sie ucze dopiero prasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16645
niestety podbierak jest waski wiec to duzy minus, tak jak brak aparatu na siatke. a jesli chodzi o siano to ja tez jezdze wolniej. 11-13km/h to max. wtedy belki wygladaja na ladniejsze i nie maja guzow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj