Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Ursus C-360 czy Zetor 5211 ???

Polecane posty

Wogóle to co to za pytanie,jasne ze 360 :D chociaz zetor ma lepsze wykonczenie w kabinie bo wogóle ma lepsza kabine :) ale na bank zetor jest gorszy chocby nawet nie wiem co, popatrz ile jest w polsce 360 a ile zetorów :) moze 360 nie ma swietnych osiagów ale to dobra poczciwa maszynka a zetor jak zetor fajnie sie jezdzi ale ja promuje zawsze ursusy :)

Matey    431
Wogóle to co to za pytanie,jasne ze 360 :D chociaz zetor ma lepsze wykonczenie w kabinie bo wogóle ma lepsza kabine :) ale na bank zetor jest gorszy chocby nawet nie wiem co, popatrz ile jest w polsce 360 a ile zetorów :) moze 360 nie ma swietnych osiagów ale to dobra poczciwa maszynka a zetor jak zetor fajnie sie jezdzi ale ja promuje zawsze ursusy :)

Takie porównania są nie na miejscu. To np. czemu w Czechach jest więcej Zetorów od ursusów?. Ja myślę, że lepiej wypadnie zetor, lepszy komfort pracy a parametry wiele się nie różnią.

Wiadomość z agroFakt.pl

Luzak    2

ja takze sadze ze zetor jest lepszy. Trwalsze materialy i wogole lepszy komfort ale na pewno jest duzo drozszy od 60-dziesiatki wiec jesli cie stac polecam zetora

dzich    0

witam Zetor 5211 to dobry traktor komfort pracy, duza kabina , i uciag na przyzwoitym poziomie jakosc wykonania trwala jednostka minusy ktore przychodzado glowy to nie jest to oszczedna maszyna wrecz paliwozerna i cena jest wysoka w porownaniu z C-360. A nasze C-360 tez nie sa zle oszczedniejszy silnik halas wydobywajacy sie z silnika i zwolnic nie jest przyjemny dla ucha:( ale to kwestia przyzwyczajenia.kilkanascie lat temu to byla maszyna marzen prawie jak dzisiaj MF;DF;SAME :D .Ja polecam 360 troszeczke mniej wydasz i mniej bedziesz lal:)ale kupic dobra 360 to graniczy z cudem , sam mam ten sprzet i nie jest taki zly ma okolo 5000mtg i narazie nie domaga sie kapitalnego w tym roku wymienilismy sprzeglo wczesniej regeneracja pompy paliwowej. a w zime nie ma problemow z rozpaleniem 4 tloki latwiej ruszyc niz 3

Pozdrawiam

Balzak    2

Tu nie ma co porównywać zetor bije poczciwą 60, praktycznie wszystkim jest dobry komfort pracy bo kabina dość solidne wykonana, a i silnik jest bardzo dobry i napewno zetorem zrobisz więcej roboty niz 60. a i Zetor jest żywotniejszy i mniej awaryjny, a dostępność części jest taka sama i cena podobna

Pozdrawiam Balzak

Matey    431

Zależy do czego chcesz mieć ten ciągnik. Bo jak pomocniczy np. do cyklopa itp. to wsytarczy C360. A jak do większych zadań to już Zetor.

tommy66692    10

Tamtego posta wczesniej to nie ja pisałem tylko kumpel w szkole na informatyce to było i on akurat przeczytał i odpisał na tego posta kiedy ja wyszedłem.Ale dobra wróćmy do tematu.

Zetor wygrywa podkażdym względem.Chyba 3 gary zetora spalą mniej niż 4 gary ursusa??Komfort nieporównywalny,silnik w zetorze jest napewno lepszy.U mnie we wsi gość zetora 5211 i c-360 to jak widze jak ora to 5211 z 3-skibami to lata picus glancuś c-360 tez chodzi ładnie ale ma dośc ciężko choć jest silniejsza od 5211.I nawet ten gość mówi ze zetor lepiej idzie w polu niż c-360.A c-360 spali więcej od zetora w tej samej robocie.Tak więc jak dla mnie to c-360 nie ma żadnych szans z zetorem.Ja mam zamiar powiększyc areał i mam c-330 i zetora 7011 i jak bede kupywał jakis ciągnik to napewno to będzie 5211 nigdy c-360 nawet nie myśle o tym ciągniku.Wole zapłacic więcej ale miec porządny sprzęt jakim jest 5211.

Ursusc385    518
witam Zetor 5211 to dobry traktor komfort pracy, duza kabina , i uciag na przyzwoitym poziomie jakosc wykonania trwala jednostka minusy ktore przychodzado glowy to nie jest to oszczedna maszyna wrecz paliwozerna i cena jest wysoka w porownaniu z C-360. A nasze C-360 tez nie sa zle oszczedniejszy silnik halas wydobywajacy sie z silnika i zwolnic nie jest przyjemny dla ucha:( ale to kwestia przyzwyczajenia.kilkanascie lat temu to byla maszyna marzen prawie jak dzisiaj MF;DF;SAME :D .Ja polecam 360 troszeczke mniej wydasz i mniej bedziesz lal:)ale kupic dobra 360 to graniczy z cudem , sam mam ten sprzet i nie jest taki zly ma okolo 5000mtg i narazie nie domaga sie kapitalnego w tym roku wymienilismy sprzeglo wczesniej regeneracja pompy paliwowej. a w zime nie ma problemow z rozpaleniem 4 tloki latwiej ruszyc niz 3

Pozdrawiam

jak sie ma dobra c 360 to hałasu ze zwolnic niema

Ursusc385    518
Zależy do czego chcesz mieć ten ciągnik. Bo jak pomocniczy np. do cyklopa itp. to wsytarczy C360. A jak do większych zadań to już Zetor.

oj bym niepowiedział ze zetor wiecej pociagnie od c 360 :D

zetor6441    2
60-ątek jest więcej bo są tansze

@Adik ziel zgodzę się z tobą. Zetor 5211 jest droższy, ale lepszy. Zetor ma dużo lepszą kabinę od C-360 więc komfort pracy jest większy, jest lepiej wyposażony, a uciąg jest dobry. W polu spokojnie poradzi sobie z pługiem 3-skibowym. Ja uważam, że nie ma się co zastanawiać, zetor jest lepszy. Plusem C-360 jest napewno niższa od zetora cena.

xsardas18    0

Bamboocha

Wady i zalety zostały juz wczesniej wypisane... moim zdaniem zetor przeciagnie c-360...

haha dobra jazda i dobry kawał a kto szybciej pociągnie przyczepę :D

Balzak    2
oj bym niepowiedział ze zetor wiecej pociagnie od c 360 :D

Naucz sie edytować posty a nie piszesz jeden pod drugim!!!!!

zuras    1

moim zdaniem to zetor jest dużo lepszy od C-360

ja bym postawił na zetora

pawel24    1

mój kuzyn też miał niedawno ten sam dylemat i wybrał zetora 5211. To nie tylko chodzi o komfort ale 5211 jest ciezszy od 360 i ma sprawną blokadę a przez to w polu pociągnie więcej niż 360. A co do spalania to 5211 spali mniej niż 360 a zrobi do tego wiecej bo zetor w polu nie grzebie tak kołami jak 360 :D

tommy66692    10

paweł24 ma racje zetor napewno nie będzie sie grzebał tak jak 360.Dla mnie 360 to jest lipny ciągnik.A tej różnicy mocy na kożysc 360 to sie nie odczuwa a nawet mozna odczuc ze 5211 jest mocniejsze.

Matey    431

Nie no, C360 nie jest taki lipny, jakby taki był to napewno większość gospodarstw by go sprzedała i kupiła inny. C360 przydaje sie dla niektórych lekkich prac, a cięższe do jakiegoś cięższego ciągnika.

tommy66692    10

No może troche przesadziłem z tą lipnością(w końcu pare miesięcy temu sam miałem zamiar kupic 360 ale na szczęscie tego nie zrobiłem)Dla mnie to 360 nadaje sie do takich prac z kosiarkoą z prasą ale do pługo i do agregatu to sie nie nadaje

abuk14    1
Ursus C-360 nadaje sie praktycznie do wszystkich prac oprócz pługa i agregatu.

I to się w pełni zgadzam. C-360 jest dobry do pras, kosiarek itp czy kombajnu ziemniaczanego.

I właśnie to jest ten dylemat 5211 czy C-360. Ten jest dobry do tego, a tamten do tamtego

Arturos21    4

ja bym sie nie ogladał tylko brałbym ursusa w zetorze jest tylko lepszy komfort ale pociagnac napewno wiecej pociagnie niz zetor i w orce też lepiej sobie radzi i poza tym mówi sie że zetor jest troche wolniejszy od 360 a spalanie ma zetor wieksze tymbardziej jak ma cieżko to mówia ze to smok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez drogerhas
      Witam mam wielki dylemat na temat wyboru ciągnika. Posiadam gospodarstwo o pow. 15ha i zajmuję się hodowlą bydła mlecznego i w tej chwili mam 3 ciągniki: Ursus c-330, Ursus c-360 i Ursus c-385, który złożony z Ursusa i Zetora trochę tego i trochę tego taki już po prostu kupiłem. I właśnie z tym c-385 mam problem, posiada on przedni napęd, elektryka sprawna, 87km, 2 wyjścia hydrauliczne i  reszta standardowo, nie jest on w najgorszym stanie z zewnątrz bo pomalowany i w kabinie nie jest najgorzej. I właśnie chcę się jego pozbyć, bo kupiłem go od handlarza i to był mój bardzo wielki błąd. Handlarz zrobił go tak aby tylko go sprzedać: pomalował bez podkładu, silnik w nie najlepszym stanie(wiem że dużo nie wytrzyma), hydraulika się psuje, pompa paliwa do wymiany. Choć mam go od wielu lat dopiero teraz pomyślałem  o tym tylko zastanawiam się co lepiej? Sprzedać go i kupić inny za podobne pieniądze czy też do poczciwej sześćdziesiątki wstawić przedni napęd i wspomaganie? Dodam też że sześćdziesiątka ma swoje podzespoły w bardzo dobrym stanie oprócz hydrauliki ale to się zrobi. C-360 robiłem do tej pory większość prac polowych c-385 tylko orałem, kultywatorowałem i belowałem. Jakbym wstawił przedni napęd te obowiązki przejęłaby 360, dodam też że mam podłączonego do niej tura zwykłego dwusekcyjnego i w przyszłości planuję zakup nie za dużego pługa 3 obrotowy. I co Panowie zrobiliby na moim miejscu? Sprzedać ursusa c-385 i kupić jakiś z napędem 4x4 o podobnej kwocie(więcj niż 24 000 nie wyciągnę w takim stanie) czy też może go naprawić a może sprzedać i udoskonalić poczciwą sześćdziesiątkę? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    • Przez roberti
      Witam Panowie mam taki problem z zetorem forterra hsx 120. 2013r. zaczął rozłączac rewers. na wyswietlaczu Literka ,,N'' myga gdy chce go zapalic. tak jak myga f. dzieje sie tak jak jest gorąco. gdy schłodze cały rewers okładami z lodu wtedy jest na jakis czas spokój az się znów nie nagrzeje i znów rozłącza i nie da się jechać. a jak zgaszę to juz ie można zapalic. nie wiem co zrobic a nowy kosztuje ok. 1500zł