Pele94

Case mx 120 przekaźnik WOM nie działa

Polecane posty

Pele94    1

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem case mx 120.

Niestety nie działa w nim wom ani na 540 ani na 1000obr. Poprzedni właściciel wgl nie używał wom i też nie wie co jest nie tak. Moja wersja jest już elektryczna tz wom załącza się tak zwany grzybkiem i obok jest klawisz od automatycznego załączania.

Opiszę w skrócie co zauważyłem. 

wsiadając do ciągnika i przekręcając kluczyk  na ułamek sekundy zapala  się błąd 8 na wyświetlaczu i

zielona kontrolka od womu mrugnie tylko raz

 Gdy ciągnik zostanie uruchomiony kontrolka ponownie mrugnie tylko raz

po ustawieniu włomu na 540 czy 1000. i podniosę grzybek do góry kontrolka świeci się na zielono przez około 5 sekund potem zaczyna mrugać równo na zielono do momentu kiedy grzybek wcisnę kontrolka gaśnie. 

Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

na wyświetlaczu 8 to nie błąd a co do wałka niech ci ktoś kalibrację zrobi i usunie błędy.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

samemu takiej kalibracji nie można wykonać ? Jaki napięcie powinno iść z tyłu na cewkę ? zauważyłem że nie ma tam prądu może jest winny temu ten grzybek ( włacznik) 

spróbowałem na krótko dałem prąd z puszki od świateł ale też nic nie reaguję ;/ wina też może być po stronie cewnki ? pod cewką jest widoczny taki trzpień (taki bolec na który nachodzi cewka )na klucz 28 mogę to odkręcić ? może coś tam się przytkało ? 

Wie ktoś może jak sprawdzić czy ten grzybek jest dobry ? dochodzą do niego 3 kable 1 czerwony i raczej 2 niebieskie , tak średnio znam się na elektryce i nie chce nic popsuć 

Edytowano przez Pele94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Cyfra 8 na wyswietlaczu pojawiajaca sie na chwile po przekreceniu zapłonu ma na celu kontrolę wyświetlacza tzn czy wszystkie segmenty działaja. Skoro wałek sie nie załacza po podaniu napiecia bezposrednio na cewke elektrozaworu zmierz jej rezystancje byc moze jest uszkodzona.

Kalibracje mozna przeprowadzic samemu do tego nie jest potrzebny komputer a jedynie odpowiednia sekwencja czynnosci ktora była juz nie raz opisywana na forum.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1
3 godziny temu, Lukas85 napisał:

Cyfra 8 na wyswietlaczu pojawiajaca sie na chwile po przekreceniu zapłonu ma na celu kontrolę wyświetlacza tzn czy wszystkie segmenty działaja. Skoro wałek sie nie załacza po podaniu napiecia bezposrednio na cewke elektrozaworu zmierz jej rezystancje byc moze jest uszkodzona.

Kalibracje mozna przeprowadzic samemu do tego nie jest potrzebny komputer a jedynie odpowiednia sekwencja czynnosci ktora była juz nie raz opisywana na forum.

wytłumacz mi na czym polega rezystanca cewki elektrozaworu ? i jak to sprawdzić czy jest dobre. Możesz mi opisać jak wykonać kalibrację skrzyni krok po kroku.

Nigdy nie miałem styczności z takimi ciągnikami jest to przesiadka z zetora 7211 na cese mx ... dzień do nocy trochę potrwa zanim to wszystko ogarnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

dzisiaj sprawdziłem i po włączeniu grzybka do momentu kiedy się świeci czyli około 5 s na cewkę idzie prąd jakieś 10V gdy kontrolka zaczyna mrugać prąd ginie. 

Odkręciłem też cały elektrozawór niby wszystko ok  ale jak miałem na wierzchu ten cały elektrozawór i dawałem prąd na cewkę to nic się nie działo. 

rozkręciłem ten elektrozawór i włożyłem  cewkę czuć było że zaczęło się coś się dziać i że taki bolczyk zaczeło wciągać do srodka po podaniu prądu ale nie miało to jakiejś dużej siły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Napiecie ci ginie bo prawdopodobnie zwarcie w cewce, mysle ze cewka elektrozaworu do wymiany lub caly elektrozawor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Wszystko już naprawione wałek działa , po grubszym przeglądzie okazało się że prąd dochodzi jak należy włącznik sprawny wszystkie styki poczyszczone, cewka sprawdzona też działa więc wina leży po stronie elektrozaworu. 5 razy go rozbierałem i czyściłem i nic, dopiero z pomocą jednej  osoby z agrofoto doszedłem co jest nie tak,  wyjaśnił mi co trzeba wyczyścić w tym elektrozaworku i wszystko jest sprawne. zatkany był otwór wielkości włosa którego nawet nie widziałem, udrożniłem kanalik przelotowy, potem wałek włączał się na 3 sekundy i sam się wyłączał , dokonałem kalibracji WOMu  i jest wszystko sprawne. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 19.04.2018 o 22:05, Pele94 napisał:

Wszystko już naprawione wałek działa , po grubszym przeglądzie okazało się że prąd dochodzi jak należy włącznik sprawny wszystkie styki poczyszczone, cewka sprawdzona też działa więc wina leży po stronie elektrozaworu. 5 razy go rozbierałem i czyściłem i nic, dopiero z pomocą jednej  osoby z agrofoto doszedłem co jest nie tak,  wyjaśnił mi co trzeba wyczyścić w tym elektrozaworku i wszystko jest sprawne. zatkany był otwór wielkości włosa którego nawet nie widziałem, udrożniłem kanalik przelotowy, potem wałek włączał się na 3 sekundy i sam się wyłączał , dokonałem kalibracji WOMu  i jest wszystko sprawne. Pozdrawiam 

Witam ! Czy wykręcać trzeba tą dysze do czyszcaenia czy tak przedmuchnąć ?Jak śię da napięcie zewnętrzne na cewkę,to wałek powinien ruszyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj