Polecane posty

tobago    351

Koszt, sposób aplikacji, niepewna skuteczność.. mało zachęcający produkt. Może na ogródki spoko ale do uprawy towarowej średnio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jak umiesz go zaaplikować to tak.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

Stosuje ktoś podsiewacz nawozu w sadzarce 2 rzedowej? O ile można ograniczyć nawozenie?? Czy nie ograniczacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

No właśnie mam te same pytania. Podobno o 20% mniejsze dawki. Tylko żeby kiełki nie dotykały do nawozu. Sadzil ktoś remprodexem z podsiewaczem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Dnia 27.01.2024 o 16:56, mikad napisał:

Jak umiesz go zaaplikować to tak.

Zdradzisz metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Żadna tajemnica, podajesz aplikatorem do redliny w czasie sadzenia, dyfuzorek oryginales od belema, pokazywałem już. Nie wolno zmniejszać dawki bo słabo działa.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

Potrzebuje porady. Sądzę od 5 lat do 0.5ha ziemniaka. Zawsze bronowałem i redlilem kilku krotnie i potem zostawała i tak powschodowa walka z chwastami. O ile jednoliścienne to nie problem o tyle zazwyczaj komosa i powoj do wykopków robiły co chciały. W tym roku zamierzam zrobic zabieg herbicydowy przed wschodami ziemniaka. Główne pytanie czy po posadzeniu ziemniakow przebronowac je raz i zaredlic na gotowo i wtedy oprysk czy posadzić i tylko redlic przed wschodami bez bronowania. Z góry dzięki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

To zależy jaki rok i jaka ziemia. Na ciężkiej gdzie jest glina to lepiej brony bo kiedyś miałem rok że były duże opady deszczu i zasklepiło . Zrobił się beton. Dlatego korzystaj bronować i przed wyjściem redlic. Największy minus to muszą być opady deszczu aby była wilgotna ziemia . A to różnie bywa. Na piasku to od razu można pryskać jak wilgoć jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35

Zaprawianie moncutem tylko na sadzeniaka bez kiełków ? Mam swojego który zaczyna kiełkować i sadzeniaka z centrali który też już przyjechał z malutkimi kiełkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Jaki poplon pod ziemniaki polecacie? Bo słyszałem że facelia i strączki nie są zalecane. W płodozmianie mam rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1313

podobno orają oziminy pod ziemnioka, bedzie 5zł/wór,

  • Sad 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Taa. Tylko ciekawe czym posadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
Napisano (edytowany)

najpewniej sadzarką

a do niej można wsypać i wysort niedokalibrażu z :jedynki" i samą jedynkę pokrojoną i to że sadzeniaków kwalifikowanych zbrakło zero problem
unas ostatnio nawet takie określane jako paszowe zeszły z grubym podejrzeniem że na sadzenie bo ponad dwie tony dla trzydziestu kur to .... ;)

jak się przed PiORIN powoła na źródło pochodzenia to się na kamerze nagrało jak pytał nie o sadzeniaka a "takie paszowe; dla kur" i owo nagranie .. no ni ma rady - trza zarchiwzować :P

Dnia 10.03.2024 o 14:22, damian12345 napisał:

Jaki poplon pod ziemniaki polecacie? Bo słyszałem że facelia i strączki nie są zalecane. W płodozmianie mam rzepak

po rzepaku nie za ładne mi wychodziły a najlepsze po fasoli grochach, bobikach ale takich udanych a nie "na sztukę"
Najładniejsze po życie, owsie pszenżycie ale ogólnie po zbożach z przyoraną słomą jest nieźle, no może po jęczmieniu niekoniecznie bo jęczmień na kwaśnym nędza rośnie a ziemniaki na wapnowanym parszywieć lubią.
Zyto i owies to jakieś tam "fitosanitarne" i rzeczywiście najkształtniejsze bulwy i smaczne po tychże...

znaczy; pytasz na nasadzenie w 2025-ym? bo teraz to już "ciut" za późno na pod tegoroczne xD

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1313
28 minut temu, ZYLA napisał:

Taa. Tylko ciekawe czym posadzą.

No własnie , centrale wykupione i niechcą sprzedawać


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Powodzenia tym co się w tym roku rzucą na uprawę ziemniaka , a nie sądzili w ostatnich latach i nie mają rynku zbytu.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytanek. Mam w tym roku takie odmiany jak Jurek i Red Lady. No i co polecacie na chwasty? Myślałem zrobić w tym roku pewien eksperyment. Trochę dziwny ale poprzednie lata pokazały że jednak chyba pasuje bo te chwasty dawaly w kość zanim ziemniak wyszedł... W każdym razie sadzenie. Potem redlenie. Doglebówka. Kolejno jak już blisko wschodów redlenie i znowu doglebówka. Z ekonomicznego punktu widzenia no to trzeba 2 razy. Wiadomo. Ale czy można tak robić zabiegi mechniczne po opryskaniu ponownie? Po prostu wymagają obredlania ale też usunięcia chwastów. Z tym że samo obredlenie nie jest na tyle skuteczne aby te chwasty zatrzymać. Trzeba pryskać. 

Mogę też już powschodowo ale boję się że jednak ziemniak dostanie po d*pie jak go opryskam. 

Red lady średnio wrażliwa na metrybuzyne

Jurek niby bardzo.  

Flurochloridon wyczyści? Może bentazon ale to po wschodowo jednak mimo wszystko? Propachizafop?

 

Druga sprawa to przyszły mi ziemniaki sadzeniaki kwalifikowane. Red lady kaliber fajny. Widać że sadzeniak. Z kolei Jurek to bulwa jak moja głowa. Wszystko trzeba kroić i dopiero wysadzać... kaliber 50-75 jako kwalifikat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

W każdym razie sadzenie. Potem redlenie. Doglebówka. Kolejno jak już blisko wschodów redlenie i znowu doglebówka.

:S

1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

Druga sprawa to przyszły mi ziemniaki sadzeniaki kwalifikowane. Red lady kaliber fajny. Widać że sadzeniak. Z kolei Jurek to bulwa jak moja głowa. Wszystko trzeba kroić i dopiero wysadzać... kaliber 50-75 jako kwalifikat 

W rozporządzeniu określony jest tylko dolny kalibraż sadzeniaka, górnego natomiast nie ma więc wszystko gra. Tylko że wydajność to jakieś 6 ton na ha. A to będzie sadzone sadzarką czy ręcznie? Bo jak ręcznie to po co kroić.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518
2 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Kilka pytanek. Mam w tym roku takie odmiany jak Jurek i Red Lady. No i co polecacie na chwasty? Myślałem zrobić w tym roku pewien eksperyment. Trochę dziwny ale poprzednie lata pokazały że jednak chyba pasuje bo te chwasty dawaly w kość zanim ziemniak wyszedł... W każdym razie sadzenie. Potem redlenie. Doglebówka. Kolejno jak już blisko wschodów redlenie i znowu doglebówka. Z ekonomicznego punktu widzenia no to trzeba 2 razy. Wiadomo. Ale czy można tak robić zabiegi mechniczne po opryskaniu ponownie? Po prostu wymagają obredlania ale też usunięcia chwastów. Z tym że samo obredlenie nie jest na tyle skuteczne aby te chwasty zatrzymać. Trzeba pryskać. 

Mogę też już powschodowo ale boję się że jednak ziemniak dostanie po d*pie jak go opryskam. 

Red lady średnio wrażliwa na metrybuzyne

Jurek niby bardzo.  

Flurochloridon wyczyści? Może bentazon ale to po wschodowo jednak mimo wszystko? Propachizafop?

 

Druga sprawa to przyszły mi ziemniaki sadzeniaki kwalifikowane. Red lady kaliber fajny. Widać że sadzeniak. Z kolei Jurek to bulwa jak moja głowa. Wszystko trzeba kroić i dopiero wysadzać... kaliber 50-75 jako kwalifikat 

Od posadzenia do wschodów mija około 4tygodnie.

Kiedy Ty w tym czasie chcesz 2x formować i pryskać? 

Jak masz odmianę średnio wrażliwą na metrybuzynę to zrób przed samymi wschodami 0,3 sencoru+ np. comand i popraw powschodowo rimelem.

W ubiegłym roku zrobiłem kawałek na próbę przedwschodowo bandurem. Kiepsko to wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1313

i mokra ziemia po deszczu i minimum 250l/ha

 

ciekawe dff+flu. w międzyrzędziach 🤔 , ręcznym...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Daro20 napisał:

Ten Twój 1m2 to dziabką oblecisz

2ha wiec motyczką mi się nie chce. Mam inne zajęcia. 

 

2 godziny temu, Daro20 napisał:

Od posadzenia do wschodów mija około 4tygodnie.

Kiedy Ty w tym czasie chcesz 2x formować i pryskać? 

Jak masz odmianę średnio wrażliwą na metrybuzynę to zrób przed samymi wschodami 0,3 sencoru+ np. comand i popraw powschodowo rimelem.

W ubiegłym roku zrobiłem kawałek na próbę przedwschodowo bandurem. Kiepsko to wyszło.

Właśnie co 2 tyg formowanie ale to też zależy od opadów. Ja mam ziemie gliniaste. Jeśli będzie padać to muszę bo zrobi się skorupa dlatego do wschodów musze ruszać... W tamtym roku formowałem do wschodów 3 razy bo skorupa fest + wilgoć i kupa chwastów. Innymi słowy ziemie mam jakie mam pod ziemniaki ale mimo wszystko sypie dlatego sadze choć są problemy z doglebówką ale jednak przekonam się do przedwschodowego odchwaszczania i ewentualnej poprawki powschodowej. 

Ps. Robiłem bandurem i też wszystko puścił

Arcade mi ladnie siadał ale musi być dobrze wilgotno... lekko wilgoć i już nie chce działać. 

3 godziny temu, mikad napisał:

:S

W rozporządzeniu określony jest tylko dolny kalibraż sadzeniaka, górnego natomiast nie ma więc wszystko gra. Tylko że wydajność to jakieś 6 ton na ha. A to będzie sadzone sadzarką czy ręcznie? Bo jak ręcznie to po co kroić.

2ha sadzarką ogólnie. Ręcznie coś ty. Tej odmiany mam tylko 500 kg I muszę to kroić wszystko bo sadzarka tego nawet nie złapie. Są ogromne. Red lady np przyszła w fajnym kalibrażu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj